Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Үндістанның шаруашылығы
Материал туралы қысқаша түсінік
оқушылар үндістанның шаруашылығы жайлы мағлұматтар алады
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
22 Маусым 2018
588
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспар.
Сабақ: География | Мекттеп: №114ЖОМ | |
Күні: 13.10..2017ж | Мұғалімнің есімі: О.Садыбаева | |
Сынып 11 Ә | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | Үндістанның шаруашылығы. | |
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) | Оқушылар үндістанның өнеркәсібі, ауылшаруашылығы, Қазақстанның үндістанмен қарым –қатынасы жайлы мағлұматтар алады. | |
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Үндістанның эканомикасына тән көрсеткіштері жайлы біледі | |
Көпшілігі: өнеркәсібінің маманданған салаларын сипаттай алады.,негізгі сауда серіктестіктері мен экспортқа нелер шығаратынын айта алады. | ||
Кейбірі: ғаламтор желілерін қосымша материалдарды пайдалана отырып ,3 экономикалық орталықтың негізгі дамыған шаруашылық салаларының құрылымдарын жасай алады. | ||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Үндістанның шаруашылығы жайлы әңгімелей алады | |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Әлемнің ұлы күріш белдеуі: Ганг,Брахмапутра,Бенгалия.Солтүстік –батыс Үндістан, «Аджанта-Фарма» | ||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар:Оқушылар өнеркәсіп дегеніміз не?Үндістан қандай ел?Қазақстанның үндістанмен қарым- қатынасы қандай? Айта аласындар ма? | ||
Жазылым бойынша ұсыныстар: Үндістан эканомикасына тән көрсеткіштер,өнеркәсібінің маманданған салалары, негізгі сауда серіктестері, экспортқа нелер шығарады?Ауылшарушылығының басты салалары?Қазақстанмен Үндістан қарым-қатынасы. | ||
Алдыңғы оқу | Оқушылар Үндістан эканомикалық жағынан өркендеп дамып келе жатқан елдердің қатарына жататын мемлекет екендігін Үндістан д.ж. ірі шай өндірушісі екенін біледі. жайлы біледі. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | |
2 минут 6 минут 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі: оқушыларды «Мозайка» әдісі арқылы топтарға бөлемін | |
Үй тапсырмасын пысықтау:-Әр топқа әр түрлі түс боліп беру(қызыл,жасыл, сары) әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтаймын.Қызыл түстегі сұрақтар: Үндістан астансын ата , қай материкте орналасқан,Мемлекеттік құрылымы қандай ?Сары түстегі сұрақтар:Географиялық –эканомикалық жағдайы қандайҚалыптасу тарихы жайлы айтып берЖасыл түстегі сұрақтар: Үндістанның геосаяси жағдайы, табиғат жағдайлары мен ресурстары ?Үндістанның халқы жайлы айтып бер? | ||
Қызығушылықты ояту:Миға шабуыл стратегиясыСұрақтар:1.Үндістан қандай мемлекет, Үндістанның өнеркәсібі қандай?2.Үндістанның ауыл шаруашылығы қандай?Оқушылар ойланады, өз пікірлерін ортаға салады. | ||
8 минут 6 минут 2 минут | 1-топ. Үндістанның өнеркәсібі2-топ. Үндістанның ауылшаруашылығы3-топ.Қазақстанның үндістанмен қарым - қатынасы Жаңа сабақты ДЖИГСО әдісі арқылы топтарға бөліп тапсырмалар беремін, оқушылар топтарда жаңа тақырыппен танысып талқылайды.Тапсырмамен танысып болған соң, басқа топтарға барып сабақтың мәнін түсіндіреді, топ спикері өз жайында қалып,басқа топтан келен оқушыларға өз тобындағы тақырыппен таныстырады оқушылар түсіндіріп болған соң өз жайларына келіп жайғасады.Басқа топтардан түсініп келгендерін топ ішінде бір- бірлеріне айтып түсіндіреді,талқылайды. Постер қорғайды Термин сөздермен жұмыс «Инфляция» (лат.қабыну,ісіну) –бұл бағаның өсуінен ,тауарлар тапшылығынан және тауарлар және қызметтер сапасының төмендеуінен туындайтын ақшаның құнсыздануы. деген сөз. | |
8 минут | Дәптермен жұмысӨнеркәсіптің аса маңызды салаларының таралу аймақтарына кешенді сипаттама жасау. Картамен жұмысАуылшаруашылығының негізгі өнімдерін өндіретін аймақты кескін картаға түсіру. | |
1 минут 2 минут | Үйге тапсырма:-Үндістанның шаруашылығын оқу.-Бағалау Оқушылар өз-өздерін сабақты қалай түсінгендіктерін бас бармақ арқылы бағалайды,топтар бір-бірлерін «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалайды.«Тілек ағашы» өздерінің сабақты қаншалықты меңгергендігін «Бағдаршам» әдісі арқылы жазып іледі.Үйге тапсырма: Қазақстан аумағының геологиялық құрылымы.Қазақстан аумағының даму тарихын жаттап келу | |
Қосымша ақпарат | ||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пән аралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКТ- мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Мемлекеттің өзіне тән ерекшеліктерін қосымша деректермен жұмыс жасай отырып анықтайды | Оқушыларды сабақ барысында өздерінің жаңа сабақтықаншалықты түсінгендіктерін өзін-өзі бағалау әдісі «Бас бармақ» әдісі, жұмыста топтар бір-бірлерін «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалаймын. Сабақты қаншалықты меңгергендігін «Бағдаршам» әдісі арқылы жазып іледі. | Тарих және биология пәні Үндістан шаруашылығы сабағын өту арқылы оқушылардың дүниетануын, ой өрісін дамыту,өзінің туған жерін құрметтеуге тәрбиелеу |
РефлексияСабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарлағансаралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуда да , оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)