Келісілді:
«Ақбота» балабақшасының әдіскері: Мурзагалиева А.И
Ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары
Ересек топ «Еркемай»
Күні: 07.12.2020ж
Өтпелі тақырып: «Қызықты қыс мезгілі»
Білім беру саласы: Шығармашылық
Білім бөлімі: Сурет салу
Тақырыбы: Аяз ата
Мақсаты: Аяз атаның бейнесін салуды үйрету, балаларда мейірімділік пен сүйіспеншілік сезімін оята отырып, Жаңа жыл кешінің аса сыйлы қонағы-Аяз атаның қалай пайда болғанымен таныстыру.
Қолданылатын құралдар: Түрлі-түсті карандаштар, ақ бет қағаз
Билингвалды компонент: жаңа жыл – новый год – new year
Ұйымдастырылған оқу қызметінің кезеңдері
І.Мотивациялық-қозғаушы қызмет
- Балалар сәлемдесу туралы мақалды еске
түсірейікші, «Әдептілік белгісі иіліп сәлем
бергенің».
- Онда жылы шыраймен сәлемдесіп, бір –
бірімізге жылы сезімімізді
білдірейік.
- Балалар, сендер Аяз атаның қалай пайда
болатынын білесіңдер ме?
ІІ. Ұйымдастырушылық-ізденістік
- Онда таңдаңдар. Біз оны Аяз ата деп атасақ,
басқа елдерде, мысалы көршілес Ресейде «Дед мороз», «Санта Клоус»
деп атаған.
Аяз ата бұғылар жегілген арбаға мініп, жақсы
балалардың аяқ киімдері мен шұлықтарына сыйлықтар салып кетеді
екен.
Сергіту
сәті:
Ал, балалар
тұрмайық,
Алақанды
ұрайық.
Оңға қарай
иіліп,
Солға қарап
иіліп.
Бір отырып, бір
тұрып.
Бір тынығып
алайық.
- Балалар енді маған Аяз атаның бейнесін
суреттеп беріңдерші.
Балалар сурет салуға кіріскен кезде педагог
олардың жұмыстарын бақылап, басшылыққа
жасайды.
ІІІ. Рефлексиялық-түзетушілік
Балалардың тамаша салынған суреттері мадақталады. Балалардың оқу қызметінен алған әсерлері талқыланады.
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Аяз атаның қалай пайда болғанын біледі.
Меңгереді: сурет салу кезеңдерінің дұрыс ретін қолдануды меңгереді
Жасай алады: Өз ойларын суретте жеткізе білуі, жұмысты орындаудаға тиянақтылығы мен ептілігі қалыптасады. Аяз атаның суретін сала біледі;
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҰОҚ жоспары "Аяз ата" (сурет салу)
ҰОҚ жоспары "Аяз ата" (сурет салу)
Келісілді:
«Ақбота» балабақшасының әдіскері: Мурзагалиева А.И
Ұйымдастырылған оқу қызметінің жоспары
Ересек топ «Еркемай»
Күні: 07.12.2020ж
Өтпелі тақырып: «Қызықты қыс мезгілі»
Білім беру саласы: Шығармашылық
Білім бөлімі: Сурет салу
Тақырыбы: Аяз ата
Мақсаты: Аяз атаның бейнесін салуды үйрету, балаларда мейірімділік пен сүйіспеншілік сезімін оята отырып, Жаңа жыл кешінің аса сыйлы қонағы-Аяз атаның қалай пайда болғанымен таныстыру.
Қолданылатын құралдар: Түрлі-түсті карандаштар, ақ бет қағаз
Билингвалды компонент: жаңа жыл – новый год – new year
Ұйымдастырылған оқу қызметінің кезеңдері
І.Мотивациялық-қозғаушы қызмет
- Балалар сәлемдесу туралы мақалды еске
түсірейікші, «Әдептілік белгісі иіліп сәлем
бергенің».
- Онда жылы шыраймен сәлемдесіп, бір –
бірімізге жылы сезімімізді
білдірейік.
- Балалар, сендер Аяз атаның қалай пайда
болатынын білесіңдер ме?
ІІ. Ұйымдастырушылық-ізденістік
- Онда таңдаңдар. Біз оны Аяз ата деп атасақ,
басқа елдерде, мысалы көршілес Ресейде «Дед мороз», «Санта Клоус»
деп атаған.
Аяз ата бұғылар жегілген арбаға мініп, жақсы
балалардың аяқ киімдері мен шұлықтарына сыйлықтар салып кетеді
екен.
Сергіту
сәті:
Ал, балалар
тұрмайық,
Алақанды
ұрайық.
Оңға қарай
иіліп,
Солға қарап
иіліп.
Бір отырып, бір
тұрып.
Бір тынығып
алайық.
- Балалар енді маған Аяз атаның бейнесін
суреттеп беріңдерші.
Балалар сурет салуға кіріскен кезде педагог
олардың жұмыстарын бақылап, басшылыққа
жасайды.
ІІІ. Рефлексиялық-түзетушілік
Балалардың тамаша салынған суреттері мадақталады. Балалардың оқу қызметінен алған әсерлері талқыланады.
Күтілетін нәтиже:
Біледі: Аяз атаның қалай пайда болғанын біледі.
Меңгереді: сурет салу кезеңдерінің дұрыс ретін қолдануды меңгереді
Жасай алады: Өз ойларын суретте жеткізе білуі, жұмысты орындаудаға тиянақтылығы мен ептілігі қалыптасады. Аяз атаның суретін сала біледі;
шағым қалдыра аласыз













