«Ақбота» II - кіші тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні: 06.09.2020 ж
Білім беру салалары: «Әлеуметтік орта»
Бөлімдері: Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Түлкі мен тырна» (ертегі)
Мақсаты: Балаларды әдеби кейіпкерлердің әрекеттерін, жүріс – тұрысын талдауға, оларға қабылданған ережелерге сәйкес баға беруге үйрету
Сөздік жұмыс: Құмыра – кувшин, тырна – цапля, табақ - блюдо
Қажетті құрал - жабдықтар: Хрестоматия, суреттер, ойыншықтар
|
Әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс - әрекеті |
Балалардың іс - әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушы |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбері: Алақанды ашайық, Күннің нұрын салайық, Жүрек жылуын салайық, Осы жақсы лебіздерді Бір – бірімізге сыйлайық. |
Балалар шеңбер бойына тұрып орындайды. |
|
Іздену -ұйымдастырушылық |
Кіріспе әңгіме. - Балалар, бүгін біз «Түлкі мен Тырна» ертегісін оқып, мазмұнын ашамыз. «Түлкі мен тырна» ертегісін оқып беру. Сергіту сәті: Қанат жаям жалма – жан Талпынғандай ұшуға. Иіліп келіп қол созам Аяғымның ұшына. Сұрақ – жауап арқылы мазмұнын ашу. - Түлкі кіммен дос болыпты? - Түлкі қонағын қалай күтіпті? - Тырна Түлкіні қалай күтті? |
Қимылдар жасайды. - Тырнамен . Балалардың жауабы. |
|
Рефлексивті түзеуші |
Қорытындылау: - Түлкі қандай аң? - Тырна қандай құс? |
- Жабайы, қу. - Мойны ұзын. |
Күтілетін нәтиже:
Білуі немесе хабардар болуы: Ертегінің мазмұнын
Қалыптасқан әдет: Ертегідегі кейіпкерлердің әрекеттеріне баға беруді
Істей білуі: Жақсы қасиеттерді
Тәрбиеші: Рамазанова Г. Р.
Тексерген: _______
Ескерту: _______
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҰОҚ, көркем әдебиет, "Түлкі мен тырна» (ертегі)
ҰОҚ, көркем әдебиет, "Түлкі мен тырна» (ертегі)
«Ақбота» II - кіші тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні: 06.09.2020 ж
Білім беру салалары: «Әлеуметтік орта»
Бөлімдері: Көркем әдебиет
Тақырыбы: «Түлкі мен тырна» (ертегі)
Мақсаты: Балаларды әдеби кейіпкерлердің әрекеттерін, жүріс – тұрысын талдауға, оларға қабылданған ережелерге сәйкес баға беруге үйрету
Сөздік жұмыс: Құмыра – кувшин, тырна – цапля, табақ - блюдо
Қажетті құрал - жабдықтар: Хрестоматия, суреттер, ойыншықтар
|
Әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің іс - әрекеті |
Балалардың іс - әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушы |
Ұйымдастыру кезеңі. Шаттық шеңбері: Алақанды ашайық, Күннің нұрын салайық, Жүрек жылуын салайық, Осы жақсы лебіздерді Бір – бірімізге сыйлайық. |
Балалар шеңбер бойына тұрып орындайды. |
|
Іздену -ұйымдастырушылық |
Кіріспе әңгіме. - Балалар, бүгін біз «Түлкі мен Тырна» ертегісін оқып, мазмұнын ашамыз. «Түлкі мен тырна» ертегісін оқып беру. Сергіту сәті: Қанат жаям жалма – жан Талпынғандай ұшуға. Иіліп келіп қол созам Аяғымның ұшына. Сұрақ – жауап арқылы мазмұнын ашу. - Түлкі кіммен дос болыпты? - Түлкі қонағын қалай күтіпті? - Тырна Түлкіні қалай күтті? |
Қимылдар жасайды. - Тырнамен . Балалардың жауабы. |
|
Рефлексивті түзеуші |
Қорытындылау: - Түлкі қандай аң? - Тырна қандай құс? |
- Жабайы, қу. - Мойны ұзын. |
Күтілетін нәтиже:
Білуі немесе хабардар болуы: Ертегінің мазмұнын
Қалыптасқан әдет: Ертегідегі кейіпкерлердің әрекеттеріне баға беруді
Істей білуі: Жақсы қасиеттерді
Тәрбиеші: Рамазанова Г. Р.
Тексерген: _______
Ескерту: _______
шағым қалдыра аласыз













