Ортаңғы топтағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Күні:5.01.2021 ж
Тәрбиеші: Дюсембаева А.А
Білім саласы/Образовательная область: Коммуникация
Пән/Предмет: Сөйлеуді дамыту
Өтпелі тақырып/Сквозная тема: Қыстайтын құстар
Тақырыбы/Тема: Қысқы серуен(әңгіме құрастыру)
Мақсаты/Цель: тәрбиешінің үлгісімен әңгімелерді құрастыруды жалғастыру; киімдер атауларың, әрекеттерді, түстерді белгілейтін сын есімдерді атауды үйрету; антонимдерді қолдануды үйрету; дыбыстарды дұрыс айтуға әзірлеу
Билингвальді компонент/Билингвальный кмпонент: Шана-сани,қыс-зима,сырғанаймыз-катаемся, аққала-снеговик.
Алдын-ала жұмыс/Предварительная работа: қыс қызығы әңгіме оқып беру
Ресурстармен қамтамасыз
ету/Ресурсрное обеспечение:
қыс мезгілінің
суреттері.
ҰОҚ барысы:
I Ұйымдастырушылық кезеңі/Организационныц момент:
Балалармен бірге шаттық шеңберге тұрамыз
Шақырамын сендерді
Жолдастарым кел бері
Толтырайық шаттыққа,
Дөгеленген шеңберді.
ІІ Негізгі бөлім/Основная часть:
Қазір жылдың қай мезгілі? Қыс мезгілі.
Қыз мезгілінде неше ай бар? 3 ай бар (3 месяца)
Қыс айларын атайық. Желтоқсан- декабрь, қаңтар-январь, ақпан-февраль.
Қазір қыстың қай айы? Қаңтар
айы
- Қаңтар айы қыстың екінші айы.
Тәрбиеші: - Балалар енді мына суретке қарап қай мезгілге байланысты? Балалар не істеп жүр екен әңгіме құрастырайық.
Суреттер: Аққала, коньки,
шаңғы,
-Балалар біз қыста қандай ойындар
ойнаймыз?
-Бүл суретте не көріп тұрсындар?
-Балалар не істеп жатыр?
-Қандай ойындармен ойнап жатыр?
-Қандай киім киінген,женіл ма әлі қалын ба?
-Кім маған сурет бойынша әнгіме құрастырады?
- Жарайсыңдар енді орнымыздан
тұрайық сергіту
сәтін жасайық.
Шаршағанда ырғалып,
Гүлге ұқсап дем алам.
Қанатымды бір қағып,
Гүлдей болып жайқалам.
Орнымызға отырайық.
- Жақсы балалар сендер қыс мезгілін білдіңдер.
Мен сендерге жұмбақ жасырайын, кім шешуін табады екен?
Ақ жібек асыл көрпедей,
Қыс болса жерді жабады.
Жазғытұрым болғанда
Су болып сайға ағады (Қар)
ІІІ Рефлексивті-коррекциялаушы/ Рефлексивно –корригирующий:
- Сұрақ-жауап арқылы қорытындылау.
- Енді балалар ойын ойнайық
«Ұйқыдағы түлкі!» қимыл-қозғалыс ойыны Балалар арасынан "түлкі" сайланады. Ол алаңның бұрышына тұрады да, ұйқыға кеткендей кейіп танытады. Балалар алаңда жан-жаққа шашырап жүгіріп ойнайды. Жүргізуші: "Түлкі оянды" дегенде, барлық бала "түлкіден" сызықтың арғы жағындағы "үйге" қашады. "Түлкі" оларды қуалап ұстауға тырысады.
Тақпақ жаттау:
Жапалақтап ала
қар
Жауды күнде
қайталап,
Қырға шықты
балалар,
Шаңғыларын
арқалап.
Күтілетін нәтиже:
Біледі: қыс мезгілінін ерекшеліктерін.
Түсінеді: сұрақтарға толық жауап беру
Қолдана алады: тәрбиешінің үлгісімен әңгімелерді құрастыру
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҰОҚ. Сөйлеуді дамыту "Қысқы серуен"
ҰОҚ. Сөйлеуді дамыту "Қысқы серуен"
Ортаңғы топтағы ұйымдастырылған оқу қызметінің конспектісі
Күні:5.01.2021 ж
Тәрбиеші: Дюсембаева А.А
Білім саласы/Образовательная область: Коммуникация
Пән/Предмет: Сөйлеуді дамыту
Өтпелі тақырып/Сквозная тема: Қыстайтын құстар
Тақырыбы/Тема: Қысқы серуен(әңгіме құрастыру)
Мақсаты/Цель: тәрбиешінің үлгісімен әңгімелерді құрастыруды жалғастыру; киімдер атауларың, әрекеттерді, түстерді белгілейтін сын есімдерді атауды үйрету; антонимдерді қолдануды үйрету; дыбыстарды дұрыс айтуға әзірлеу
Билингвальді компонент/Билингвальный кмпонент: Шана-сани,қыс-зима,сырғанаймыз-катаемся, аққала-снеговик.
Алдын-ала жұмыс/Предварительная работа: қыс қызығы әңгіме оқып беру
Ресурстармен қамтамасыз
ету/Ресурсрное обеспечение:
қыс мезгілінің
суреттері.
ҰОҚ барысы:
I Ұйымдастырушылық кезеңі/Организационныц момент:
Балалармен бірге шаттық шеңберге тұрамыз
Шақырамын сендерді
Жолдастарым кел бері
Толтырайық шаттыққа,
Дөгеленген шеңберді.
ІІ Негізгі бөлім/Основная часть:
Қазір жылдың қай мезгілі? Қыс мезгілі.
Қыз мезгілінде неше ай бар? 3 ай бар (3 месяца)
Қыс айларын атайық. Желтоқсан- декабрь, қаңтар-январь, ақпан-февраль.
Қазір қыстың қай айы? Қаңтар
айы
- Қаңтар айы қыстың екінші айы.
Тәрбиеші: - Балалар енді мына суретке қарап қай мезгілге байланысты? Балалар не істеп жүр екен әңгіме құрастырайық.
Суреттер: Аққала, коньки,
шаңғы,
-Балалар біз қыста қандай ойындар
ойнаймыз?
-Бүл суретте не көріп тұрсындар?
-Балалар не істеп жатыр?
-Қандай ойындармен ойнап жатыр?
-Қандай киім киінген,женіл ма әлі қалын ба?
-Кім маған сурет бойынша әнгіме құрастырады?
- Жарайсыңдар енді орнымыздан
тұрайық сергіту
сәтін жасайық.
Шаршағанда ырғалып,
Гүлге ұқсап дем алам.
Қанатымды бір қағып,
Гүлдей болып жайқалам.
Орнымызға отырайық.
- Жақсы балалар сендер қыс мезгілін білдіңдер.
Мен сендерге жұмбақ жасырайын, кім шешуін табады екен?
Ақ жібек асыл көрпедей,
Қыс болса жерді жабады.
Жазғытұрым болғанда
Су болып сайға ағады (Қар)
ІІІ Рефлексивті-коррекциялаушы/ Рефлексивно –корригирующий:
- Сұрақ-жауап арқылы қорытындылау.
- Енді балалар ойын ойнайық
«Ұйқыдағы түлкі!» қимыл-қозғалыс ойыны Балалар арасынан "түлкі" сайланады. Ол алаңның бұрышына тұрады да, ұйқыға кеткендей кейіп танытады. Балалар алаңда жан-жаққа шашырап жүгіріп ойнайды. Жүргізуші: "Түлкі оянды" дегенде, барлық бала "түлкіден" сызықтың арғы жағындағы "үйге" қашады. "Түлкі" оларды қуалап ұстауға тырысады.
Тақпақ жаттау:
Жапалақтап ала
қар
Жауды күнде
қайталап,
Қырға шықты
балалар,
Шаңғыларын
арқалап.
Күтілетін нәтиже:
Біледі: қыс мезгілінін ерекшеліктерін.
Түсінеді: сұрақтарға толық жауап беру
Қолдана алады: тәрбиешінің үлгісімен әңгімелерді құрастыру
шағым қалдыра аласыз













