|
Пән: Әдебиеттік оқу Орта мерзімді жоспар бөлімі: «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» Күні: 10.02.2020 Сынып: 2 «а» |
Мектеп: №4 ЖОББМ Әдіскердің аты-жөні: Гаухар Қаржасовна Баға: Қолы: Мұғалімнің аты-жөні: Тілеукеновна Дидар Баға: Қолы: Машықкердің аты-жөні: Аскарова Диляра Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Ерте, ерте, ертеде. Ұр, тоқпақ (Ертегі) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.2.1 - мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу 2.2.6.1 – кейіпкерлердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекеттерін бағалау. 2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Құрмет»,«ынтымақтастық»,«еңбек пен шығармашылық» сияқты құндылықтарды бойына сіңіруіне ықпал ету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ тілі, өзін-өзі тану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны пайдалана алады. Интернет ресустарын пайдалана отырып, «Ұр, тоқпақ мультфильмін» қоса алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Тоқпақ, мақұл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Атадан қалған асыл мұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
- оқушылармен сәлемдесу - бөлме тазалығын тексеру - оқушыларды түгелдеу
Жарқырап күн де
ашылды, Сабақтың мақсатын айту. Бағалау критерийімен оқушыларды таныстыру.
«Жеміс-жидектер» әдісі «Жемістерде дәруменнің көп екенін білемін» тақырыбы бойынша оқушыларға жеміс-жидектер туралы сұрақтар қойылады. Сұрақтар жеміс-жидектердің артына жабыстырылады. Оқушылар тақтаға бір-бірден шығып, сұрақтарға жауап беру арқылы жеміс жидектерді себетке жинайды. Сұрақтар:
Жауабы:
«Фигуралар» арқылы бағалау
|
Бағалау таңбалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28 минут |
С Шал мен кемпір абақтың тақырыбын болжау үшін тақтағы тақырыпқа байланысты сурет ілінеді. Бірақ, сурет жасырын тұрады. Суреттің айналасында тақырыпқа байланысты сөздер жазылады. Оқушылар тақтадағы сөздер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Оқушылар өз пікірлерімен бөліскеннен кейін тақтадағы сурет ашылып, сабақтың тақырыбы белгілі болады.
Құс, есегім, құс Тоқпақ Піс, қазаным, піс
Бұрынғы өткен заманда бір шал мен кемпір
болыпты. Шал мен кемпір кедей болып, тұзақ құрып күнін көреді екен.
Бір күні шал тұзағын келіп қараса, бір қаз түсіп қалыпты. Шал қазды
тұзақтан босатып алып, бауыздайын десе, қаз шалға
айтыпты: Кері байланыс:
Дескриптор: Оқушылар ертегіні жақсылап тыңдап, қойылған сұрақтарғы дұрыс жауап бере алады.
Тақтада ертегінің соңына байланысты суреттер ілінеді. Оқушылар суретті пайдалана отырып ертегіне аяқтауы керек.
Жарайсыңдар!», «Өте жақсы», «Керемет!» сөздерімен мадақтау арқылы бағалау
Оқушыларға ертегінің соңы қалай аяқталатындығы видеоматериал арқылы көрсетіледі. Кері байланыс:
Дескриптор: Оқушылар видеоматериалды тамашалап, ертегінің қалай аяқталғандығын біледі және сұрақтарғы жауап береді.
Бала, бала, балапан, Қане ұайсы алақан? Саусақтарың әйбат, Былай-былай ойнат. Бір қадам алға басамыз, Алақанмен соқ-соқ-соқ. Бір қадам артқа басамыз, Аяқпенентоп-топ-топ. Бейнежазба қосылады. Оқушылар бейнежазбадағы іс-әрекетті қайталайды.
Оқушылар шалға «Ұр, тоқпақты» тоқтатуға көмектесу үшін тақтағадағы суреттің астында жасырулы тұрған сұрақтарға жауап береді.
Жауабы: «Піс, қазаным, піс», «Құс, есегім, құс», «Ұр, тоқпақ»
Жауабы: Қазанның орындарын ауыстырып тастауы
Жауабы: Қаз
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




