Материалдар / Үш амалмен орындалатын есептер шығару.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Үш амалмен орындалатын есептер шығару.

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушыларға үш амалмен шығаратын есептерді түсіндіре отырып шығару.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Мамыр 2021
1807
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: математика

Күні: 05.05.2021 ж

Мұғалім: Хнабаева Н.

Сынып: 3 «В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Үш амалмен орындалатын есептер шығару

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.5.1.7 үш амалмен шығарылатын есептерді (шамалар арасындағы тәуелділкке құрылған жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу және шығару

Сабақ барысы

жоспарлан

ған кезеңі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут







Сабақтың ортасы

35 минут


Ынталандыру. Оқушылардан сұрау:

Сіз мәдени ойын-сауық орталықтарында болдыңыз ба?

Сіз мәдени ойын-сауық орталықтарына жиі барасыз ба?

Сізді мәдени ойын-сауық орталықтарында не қызықтырады?

Оқушылармен мәдени ойын-сауық орталықтарында демалу туралы әңгіме жүргізу.

Өзектендіру.

1. Оқушыларға Алматыдағы MEGA ойын-сауық орталығының алдындағы шолу дөңгелегі Орталық Азиядағы ең биік дөңгелек екенін айту. 802 : 2 + 660 : 6 – 451 өрнегінің мәнін табуды ұсынады. Өрнектегі амалдардың орындалу ретін анықтауды сұрайды. Оқушылар өрнектің мәнін табу арқылы шолу дөңгелегінің биіктігін анықтайды.

Шешуі: 802 : 2 + 660 : 6 – 451= 60 (м)

Өзіндік жұмыс

а) Шешуі: 24 *6 + 12 * 4= 192 Жауабы: 192 адам

ә) Шешуі: Әлияның 600 – (165 * 2) = 270 Жауабы: 270 тг қалды

ынталандыру



айтылым





өзектендіру





айтылым





3. Бос орындарға тиісті сандарды қой

530 = 20 + 360 + 150 640 = 380 + 60 + 200 840 : 4 = 210

530 = 220 + 130 + 180 640 = 170 + 200 + 270 4 * 210 = 840

530 = 310 + 20 + 200 640 = 150 + 330 + 160 4 * 140 = 560

530 = 5 + 500 + 25 640 = 490 + 50 + 100 820 : 4 = 205

930 – 310 = 620 310 – 260 = 50 155 + 310 = 465

4. Тіктөртбұрыштың ауданы белгілі, оның ұзындығы мен ені қанша? Барлық мүмкін нұсқаларды жаз.

Ауданы

Ұзындығы а= S : в

Ені

96 м2

48, 32, 24, 16, 12; 2,3, 4, 6, 8

2,3, 4, 6, 8; 48, 32, 24, 16, 12;

140 м2

2, 4, 5, 7, 10; 14,20, 25, 35, 70

70, 35, 25, 20, 14; 2, 4, 5, 7, 10

350 м2

2, 5, 7, 10, 14; 25, 35, 50, 70, 175

175, 70, 50, 35, 25; 2,5,7,10,14

ә) Тіктөртбұрыштың периметрі белгілі, оның ұзындығы мен ені қанша? Барлық мүмкін нұсқаларды жаз

Периметр

Ұзындығы Р = (а +в):2

Ені

98 м

10, 20, 30, 40 т.с.с

39, 29,19, 9 ...

120 м

10, 20, 30, 40, 50

50, 40, 30, 20, 10

140 м

10, 20, 30, 40, 50, 60

60, 50, 40, 30, 20, 10





жазылым







жазылым









жазылым

1 минут

Сергіту сәті





5. Диаграммада Астанадағы «Ханшатыр» ішіндегі ойын – сауық орталықтарына келген демалушылар туралы мәлімет берілген. Оны топтағы балаларға қой. (Топтардың жауаптарын талқылау)

6. Көбейткіштердің квадратын көбейтінділермен алмастырып, олардың мәнін тап

(42 + 72) : 5 = 13 52 + 62 + 92 = 142 102 - 32 + 82 = 155

(72 + 102) * 6 = 894 8 * (52 + 62) = 488 92 – ( 35 + 42) = 30

Зертте. №7.

Оқушылардан тапсырманың а нұсқасында берілген бір қатардан екі қатарды бөліп алу керек. Себебі әрбір қатардың жазылу заңдылығы әртүрлі, сондықтан бұл екілік қатар.

Бірінші қатар: 1, 3, 5, 7, 9, …

Екінші қатар: 10, 9, 8, 7, 6, …

Енді екі қатарды да төрт мүшесін қосып жазып аламыз.

Бірінші қатар: 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17

Екінші қатар: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2

Енді екі қатарды біріктіріп, бір қатар етіп жазамыз:

1, 10, 3, 9, 5, 8, 7, 7, 9, 6, 11, 5, 13, 4, 15, 3, 17, 2.

ә нұсқасымен де осындай жұмыс жүргізіледі.

Ж: 16, 12, 15, 11, 14, 10, 13, 9, 12, 8, 11, 7, 10, 6.

айтылым



жазылым



зерттеушілік





айтылым

Сабақтың соңы

1 минут

Сабақтың тақырыбы бойынша тапсырмалар мен сұрақтар құрастыр.

  • Ойыңмен бөліс

  • Ойластыр

  • Ұсын

кері байланыс

1 минут




Үйге тапсырма: №6 62 – бет (бағыт – бағдар беру)

күнделік

Дифференциация – топпен жұмыс жүргізу, жұптық жұмыста өз ойларын жеткізу дағдыларын жетілдіру


Бағалау: Үш амалмен шығарылатын есептерді (шамалар арасындағы тәуелділкке құрылған жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдейді және шығара алады

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтарын қамтиды. Орта білім берудің құндылықтары: қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, еңбек пен шығармашылық, ашықтық, өмір бойы білім алу.



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!