|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
7.4.А- Бөлім Нысандар мен оқиғаларды модельдеу |
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кадыржанова Римма Тлемисовна |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Үш өлшемді модельдер. |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Нысандар мен оқикғалардың 3 өлшемді моделін құру. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||
|
Үш өлшемді модельдеу бағдарламасын іске қосу, терезе құрылымын білу. |
||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||
|
SketchUp бағдарламасының құрал –саймандардың қызметтерін білу. |
||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||
|
Үш өлшемді модельдерге мысал келтіре алу. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
SketchUp бағдарламасына 3D модельін құра алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Лексика және терминология: 3D модель, SketchUp бағдарламасы. |
||||||||||||||||||||||
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер - SketchUp бағдарламасын қалай іске қосамыз? - SketchUp бағдарламасының құрал –саймандардың аталуын көрсет. -3 өлшемді модульға мысал келтір.
Модуль – module - модуль, нысан–form - форма, , ішкі бағдарлама – программа - programinternal, материал–material – материал . |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жан –жақты ойлауға ,оқушылардың - SketchUp бағдарламасын білу қабілетін дамыту. Мәңгілік елге патриоттық сезімін ояту. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі – SketchUpбағдарламалау ортасының атауы.Орыс тілі -SketchUp бағдарламалау ортасының командалардың атауы. Геометрия–фигураларды қолдану.Сызу – фигураларды қолданып тетіктер құру. |
|||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
Үй тапсырмасын сұрау.«Бинго» әдісі 5 мин
Қызы ғушылықты ояту 2 мин
Сабақтың ортасы Білу ,түсіну «Тұртіп алу» әдісі арқылы 5мин
Түсіну. «Ойлан –жұптас- бөліс» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ беріледі 10 мин
Практикалық жұмыс 15 мин
Кері байланыс «Балық қаңқасы» әдісі 3 мин
Сабақтың соңы 2 мин
Үйге тапсырма |
Ұйымдастыру кезеңі:
«Бинго» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын Оқушыларға сұрақ жазылған парақшалар таратылады, парақтағы сұрақтарға жауап жазылады, жауап жазылған парқтарын корапқа салып келесі топқа тасталады, сұрақтардың жауабын құрастырған топ бірінші болып бинго сөзін айтады.
Дескрипторлар
Мұғалім видео көрсетіп, сұрақ қою арқылы жеке ойлау, топта пікір алмасу, ортақ тұжырымға келу дағдыларын қалыптастырады.
1 –ші тапсырма 2D мен 3D суреттері алдарына беріледі.
1-ші топ 2D суреттерін, 2-ші топ 3D суреттерін тауып постерге жапыстырып, айырмашылығын атап береді.
2-ші тапсырма бойынша Оқушыларға сұрақтар беріледі сұрақтарды ойлап ,жұпта пікір алмасып, топта талқылап жауап береді.
Дескрипторлар
Сергіту сәті Бұл кезеңде оқушылар орнынан тұрып, көз, қол ,ауыз арқылы 5 ке дейін ауада санап шығады. 2.Практикалық жұмыс. 1- тапсырма
SketchUp бағдарламасының терезесі Бағдарламаны іске қосу үшін «Пуск – Программы – SketchUp» команда қатарын орындаймыз. Бағдарлама ашылғанда терезе пайда болады. 2 тапсырма
3 тапсырма Қарапайым модельдерді құрастыр. Мысалы пирамида, куб, параллелепипед.
Дискрипторлар
Рефлексия: Сабақ соңында оқушылардан «Балық қаңқасы» арқылы кері байланыс аламын:
SketchUp бағдарламасын қалай іске қосамыз, SketchUp бағдарламасын ың құрал саймандарын қалай кеңейте аламыз
2D мен 3D моделдерінің айырмашылығын ата Қарапайым кубиктің моделін құрастыр.
Сұрақтарға жауап бе Оқушылардың алған білімін бағалау. Оқушылар тақырыпқа қатысты өздерін қолайлы сезіну деңгейін білдіру үшін, стикерге аты-жөнін жазып, таңдаған смайликтерге жапсырып кетеді.
Бақылайды, бағалайды.
Оқушылардың білімін бағалау. Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды. Бағалау парақшасы
Үй жұмысы: Үш өлшемді модельді оқып, модельдерге бірнеше мысалдар келтіру. |
Сурет қиындысы
А4 форматты қағаз
https://techcourses.ru sozdanie 3d modeli iz 2d chertezda autocad
Плакат, А4 форматты қағаз
оқулық
Компьютер, оқулық
Плакат
Стикер, А4 форматты қағаз
|
||||||||||||||||||||
|
удш9 Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауәпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||
«Бинго» әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтап өттім. «Түртіп алу » әдісі арқылы оқушылар топтық жұмыс орындату, өз үлесін қосу, бір-бірін тыңдау, талқылау, зерттеу және бір келісімге келу арқылы бақылау және бағыттау. Қабілетті төмен оқушыларды мадақтау арқылы, бағыт –бағдар беріп отырамын. Қабілеті жоғары оқушыларды тапсырманы күрделі етіп беріп отырамын. Қарапайым модельдерді құрастыр. Мысал: пирамида,куб, параллелепипед.
|
|
Кабинет қауіпсіздік ережесін сақтау Топқа бөлу кезеңінде қауіпсіздік ережелерін сақтау
Көз, қол, ауыз арқылы 5 ке дейін ауада санап шығады |
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үш өлшемді модельдер.
Үш өлшемді модельдер.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
7.4.А- Бөлім Нысандар мен оқиғаларды модельдеу |
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кадыржанова Римма Тлемисовна |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Үш өлшемді модельдер. |
|||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Нысандар мен оқикғалардың 3 өлшемді моделін құру. |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||
|
Үш өлшемді модельдеу бағдарламасын іске қосу, терезе құрылымын білу. |
||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||||||||||
|
SketchUp бағдарламасының құрал –саймандардың қызметтерін білу. |
||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||||||||||
|
Үш өлшемді модельдерге мысал келтіре алу. |
||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
SketchUp бағдарламасына 3D модельін құра алады. |
|||||||||||||||||||||
|
Лексика және терминология: 3D модель, SketchUp бағдарламасы. |
||||||||||||||||||||||
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер - SketchUp бағдарламасын қалай іске қосамыз? - SketchUp бағдарламасының құрал –саймандардың аталуын көрсет. -3 өлшемді модульға мысал келтір.
Модуль – module - модуль, нысан–form - форма, , ішкі бағдарлама – программа - programinternal, материал–material – материал . |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жан –жақты ойлауға ,оқушылардың - SketchUp бағдарламасын білу қабілетін дамыту. Мәңгілік елге патриоттық сезімін ояту. |
|||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі – SketchUpбағдарламалау ортасының атауы.Орыс тілі -SketchUp бағдарламалау ортасының командалардың атауы. Геометрия–фигураларды қолдану.Сызу – фигураларды қолданып тетіктер құру. |
|||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
Үй тапсырмасын сұрау.«Бинго» әдісі 5 мин
Қызы ғушылықты ояту 2 мин
Сабақтың ортасы Білу ,түсіну «Тұртіп алу» әдісі арқылы 5мин
Түсіну. «Ойлан –жұптас- бөліс» әдісі арқылы оқушыларға сұрақ беріледі 10 мин
Практикалық жұмыс 15 мин
Кері байланыс «Балық қаңқасы» әдісі 3 мин
Сабақтың соңы 2 мин
Үйге тапсырма |
Ұйымдастыру кезеңі:
«Бинго» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұраймын Оқушыларға сұрақ жазылған парақшалар таратылады, парақтағы сұрақтарға жауап жазылады, жауап жазылған парқтарын корапқа салып келесі топқа тасталады, сұрақтардың жауабын құрастырған топ бірінші болып бинго сөзін айтады.
Дескрипторлар
Мұғалім видео көрсетіп, сұрақ қою арқылы жеке ойлау, топта пікір алмасу, ортақ тұжырымға келу дағдыларын қалыптастырады.
1 –ші тапсырма 2D мен 3D суреттері алдарына беріледі.
1-ші топ 2D суреттерін, 2-ші топ 3D суреттерін тауып постерге жапыстырып, айырмашылығын атап береді.
2-ші тапсырма бойынша Оқушыларға сұрақтар беріледі сұрақтарды ойлап ,жұпта пікір алмасып, топта талқылап жауап береді.
Дескрипторлар
Сергіту сәті Бұл кезеңде оқушылар орнынан тұрып, көз, қол ,ауыз арқылы 5 ке дейін ауада санап шығады. 2.Практикалық жұмыс. 1- тапсырма
SketchUp бағдарламасының терезесі Бағдарламаны іске қосу үшін «Пуск – Программы – SketchUp» команда қатарын орындаймыз. Бағдарлама ашылғанда терезе пайда болады. 2 тапсырма
3 тапсырма Қарапайым модельдерді құрастыр. Мысалы пирамида, куб, параллелепипед.
Дискрипторлар
Рефлексия: Сабақ соңында оқушылардан «Балық қаңқасы» арқылы кері байланыс аламын:
SketchUp бағдарламасын қалай іске қосамыз, SketchUp бағдарламасын ың құрал саймандарын қалай кеңейте аламыз
2D мен 3D моделдерінің айырмашылығын ата Қарапайым кубиктің моделін құрастыр.
Сұрақтарға жауап бе Оқушылардың алған білімін бағалау. Оқушылар тақырыпқа қатысты өздерін қолайлы сезіну деңгейін білдіру үшін, стикерге аты-жөнін жазып, таңдаған смайликтерге жапсырып кетеді.
Бақылайды, бағалайды.
Оқушылардың білімін бағалау. Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады.Топ басшысы бағалау парақшасындағы балдарды қорытындылап, хабарлайды. Бағалау парақшасы
Үй жұмысы: Үш өлшемді модельді оқып, модельдерге бірнеше мысалдар келтіру. |
Сурет қиындысы
А4 форматты қағаз
https://techcourses.ru sozdanie 3d modeli iz 2d chertezda autocad
Плакат, А4 форматты қағаз
оқулық
Компьютер, оқулық
Плакат
Стикер, А4 форматты қағаз
|
||||||||||||||||||||
|
удш9 Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс қауәпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||||||||||
«Бинго» әдісі бойынша үй тапсырмасын пысықтап өттім. «Түртіп алу » әдісі арқылы оқушылар топтық жұмыс орындату, өз үлесін қосу, бір-бірін тыңдау, талқылау, зерттеу және бір келісімге келу арқылы бақылау және бағыттау. Қабілетті төмен оқушыларды мадақтау арқылы, бағыт –бағдар беріп отырамын. Қабілеті жоғары оқушыларды тапсырманы күрделі етіп беріп отырамын. Қарапайым модельдерді құрастыр. Мысал: пирамида,куб, параллелепипед.
|
|
Кабинет қауіпсіздік ережесін сақтау Топқа бөлу кезеңінде қауіпсіздік ережелерін сақтау
Көз, қол, ауыз арқылы 5 ке дейін ауада санап шығады |
||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















