Қысқа мерзімді
жоспар
Сабақтың
тақырыбы: Үшбұрыш,
тіктөртбұрыш, шаршы.Үшбұрыштың периметрін
табу.
Сабақты жүргізген
: Хамрақулова Гульчехра
Пәні :
Математика.
Мақсаты
: Үшбұрыш, тіктөртбұрыш ,шаршы фигуралардың элементтерін бір-
бірінен ажырату, үшбұрыш сызу және периметрін табу туралы
түсініктеме беру.
Күтілетін
нәтиже: Оқушылар
фигураларды тануы және олардың маңызды белгілерін фигуралардың
элементтерін анықтауды үйренеді.” Үшбұрыш периметрі “ деген ұғымды
меңгереді және оны табады.
Негізгі
идея:Фигураларды тану
және бір- бірінен ажырату.”Үшбұрыш периметрін”
табу.
Әдіс –
тәсілдер: Миға шабуыл әдісі,
Ой қозғау әдісі, “Сөздер банкасы”
Енгізілген
модулдер:
-
Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер.
-
Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету.
-
Оқыту үшін бағалау
және оқуды бағалау.
-
Оқыту мен оқуда
ақпараттық – коммуникациялық технологияларды (АКТ)
пайдалану.
-
Талантты және
дарынды балаларды оқыту.
-
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
-
Оқытуды басқару
және көшбасшылық.
-
Жетістік
критерийлері:
1.Үй жұмысын
орындау
2.Белсенділік
3.Теориянық
білім
4.Фигуралар сызып,
Ртабу.
Уақыты
|
Мұғалімнің
іс-әректі
|
Оқушылардың іс-
әрекеті
|
Дереккөздер
|
5
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың көңіл
– күйін сұрап, ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру.
|
Оқушылар сабаққа дайындалып, ынтымақтастық
атмосферасын құрып, көңіл – күйін көтеріп
алады.
|
|
|
Геометрік
фигуралар арқылы 4 топқа бөлінеді.
|
Оқушылар геометрік
фигуралар арқылы 4 топқа бөлінеді.
|
Геометрік
фигуралар
|
6
мин
|
Үй тапсырмасын сұрау
Үйге берілген 3-
тапсырманы жұптасып жұмыс арқылы
тексеріледі.
|
Оқушылар жұп болып
бір – бірін дәптерлерін тексіреді.Әр топтан бір оқушы
тақтада үй тапсырмасын орындайды.
|
Дәптер
|
4
мин
|
“Ой қозғау” әдісі “
Артығы қайсы?”
ойыны.
|
Әр топқа жеке
тапсырма беріледі.Оқушылар өткен тақырыпқа байланысты көпбұрыштарды
анықтап,дәлелдейді.Артық фигураны көрсетеді. Жұп болыпжұмыс
істейді.
|
Ойын
парағы
|
5
мин
|
Жаңа сабақ:
Проекторда әр-
түрлі фигуралар көрсетіледі. Әр топқа жеке тапсырма
беріледі.
|
Әр топ тапсырма
бойынша анықтайтын фигуралардың нөмірлерін
белгілейді.
|
Проетор ,
Фигуралар
|
5
мин
|
Топтық жұмыс “Миға
шабуыл”Әр топқа үшбұрыштар беріледі. Үшбұрыштың қасиеттерін
анықтайды.
|
Оқушылар
үшбұрыштар арқылы өз білгендерін топпен бірге анықтай отырып
түсіндіреді.
|
Үшбұрыштар
|
6
мин
|
Дәптермен жұмыс
Оқулықтағы 1-
тапсырманы орындау.Үшбұрыштың периметрін
табу.
|
Әр топ өлшем
бойынша дәптерлеріне үшбұрыш сызып, Р
табады.
|
Дәптер
|
2
мин
|
Сергіту
сәті
|
“Қамажай “өлеңін
іс- қимыл арқылы көрсетеді.
|
Ноутбук
|
7
мин
|
Қорытынды:Проекторда 4 фигура беріледі .Фигуралардың Р
тбады.
|
Әр оқушы жеке
жұмыс арқылы үшбұрыштарды Р табады.
|
Проектор
|
2 мин
1мин
2мин
|
Бағалау:Бағдаршам арқылы жиынтық
бағалау.
Үй жұмысы 4 тапсырма
Рефлексия
|
Оқушылар бағдаршам арқылы өзінөзі
бағалайды.
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып
алады.
Оқушылар өз
ойларын стикерге жазады.
|
Күнделік
Стикер
|