Геометрия 8 сынып ҚМЖ
|
Ұзақ мерзімді жоспар 8.1.3 Аудан |
|
|
күні |
|
|
Сынып 8 |
қатысқаны: қатыспағаны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
8.1.3.Үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|
Оқу мақсаты |
8.1.3.үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:үшбұрыштың табаны мен биіктігі биіктігі бойынша ауданын табады Басым бөлігі:екі қабырғасы мен арасындағы бұрышы бойынша, тік бұрышты, тең қабырғалы үшбұрыш аудандарын табады Кейбір оқушылар:Герон формуласымен үшбұрыш ауданын табады |
|
Бағалау критерийі |
үшбұрыш ауданын есептеп шығарады тік бұрышты, тең қабырғалы үшбұрыш ауданын табады |
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология: үшбұрыш Диалогқа қажетті сөз тіркестері:үшбұрыш ауданы |
|
Құндылықтарды дамыту: |
Сабақ барысында жұппен, топпен жұмыс жүргізген кезде оқушылардың ұйымшылдықпен бірлескен жұмыстың мақсатына жетуге, тапсырмаларды орындауға бірлесіп жұмыс істейтін ынтымақтастық құндылықтарын дарыту.Сына тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту, зерттеу және математикалық білімді өмірде қолданудың дағдыларын қалыптастыру.Әлеуметтік дағдыларын, өз көзқарасын білдіру, басқаның пікірін құрметтеу, көшбасшылық қасиеттерін көрсету құндылықтарын дарыту. |
|
Пәнаралық байланыс |
сызу |
|
АКТ қолдану |
тапсырма дұрыстығын тексеру кезінде қолдану |
|
Бастапқы білім |
Ромб, параллелограмм ауданы |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі а) «Шаттық шеңбері» жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру ә) оқушыларды топқа бөлу Тапсырма 1:үшбұрыш ауданын фигура бойынша есептеу,№3.21 Мақсаты:үшбұрыш ауданын есептеп табады
Бағалау түрі: Басбармақ |
үшбұрыш фигуралары (әртүрлі қатты қағаздан жасалған) |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Жұптас, ойлан!» стратегиясы Тапсырма 2: № 3.24,3.25(1,2) Мақсаты:тік бұрышты үшбұрыш ауданын табады бағалау түрі: : Бағдаршам Тапсырма3: №3.26(1,2) Мақсаты: Герон формуласымен үшбұрыш ауданын есептеп табады Бағалау түрі: Мадақтау
|
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Әр топ бірін-бірі бағалайды. Үйге тапсырма: п.3.2 №3.25;3.26 Қорытынды: кері байланыс орнату Рефлексия: БББ Білемін. Білдім. Білгім келеді. «Табыс» ағашына әр оқушы стикер іледі |
|
||
|
Саралау –сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексііз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? 1-тапсырманы барлық оқушылар орындайды 2-тапсырманы оқушылардың басым бөлігі орындайды 3-тапсырманы кейбір оқушылар орындайды (мұғалімнің көмегін қажет етеді) Оқушылар стикерін оқып-саралап, келесі сабақта қандай оқушыға дербес көмек керек екенін анықтау. |
Бағалау-сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? ҚБ: Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау, топ-топты бағалау «Басбармақ» «Бағдаршам» «Мадақтау» |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сергіту сәті |
||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсатары оқушылардың бәрі ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Жалпы баға: сабақ барысында сынып не жеке оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, неге көңіл бөлу қажет?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану
Үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану
Геометрия 8 сынып ҚМЖ
|
Ұзақ мерзімді жоспар 8.1.3 Аудан |
|
|
күні |
|
|
Сынып 8 |
қатысқаны: қатыспағаны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
8.1.3.Үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|
Оқу мақсаты |
8.1.3.үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:үшбұрыштың табаны мен биіктігі биіктігі бойынша ауданын табады Басым бөлігі:екі қабырғасы мен арасындағы бұрышы бойынша, тік бұрышты, тең қабырғалы үшбұрыш аудандарын табады Кейбір оқушылар:Герон формуласымен үшбұрыш ауданын табады |
|
Бағалау критерийі |
үшбұрыш ауданын есептеп шығарады тік бұрышты, тең қабырғалы үшбұрыш ауданын табады |
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика және терминология: үшбұрыш Диалогқа қажетті сөз тіркестері:үшбұрыш ауданы |
|
Құндылықтарды дамыту: |
Сабақ барысында жұппен, топпен жұмыс жүргізген кезде оқушылардың ұйымшылдықпен бірлескен жұмыстың мақсатына жетуге, тапсырмаларды орындауға бірлесіп жұмыс істейтін ынтымақтастық құндылықтарын дарыту.Сына тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту, зерттеу және математикалық білімді өмірде қолданудың дағдыларын қалыптастыру.Әлеуметтік дағдыларын, өз көзқарасын білдіру, басқаның пікірін құрметтеу, көшбасшылық қасиеттерін көрсету құндылықтарын дарыту. |
|
Пәнаралық байланыс |
сызу |
|
АКТ қолдану |
тапсырма дұрыстығын тексеру кезінде қолдану |
|
Бастапқы білім |
Ромб, параллелограмм ауданы |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі а) «Шаттық шеңбері» жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру ә) оқушыларды топқа бөлу Тапсырма 1:үшбұрыш ауданын фигура бойынша есептеу,№3.21 Мақсаты:үшбұрыш ауданын есептеп табады
Бағалау түрі: Басбармақ |
үшбұрыш фигуралары (әртүрлі қатты қағаздан жасалған) |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Жұптас, ойлан!» стратегиясы Тапсырма 2: № 3.24,3.25(1,2) Мақсаты:тік бұрышты үшбұрыш ауданын табады бағалау түрі: : Бағдаршам Тапсырма3: №3.26(1,2) Мақсаты: Герон формуласымен үшбұрыш ауданын есептеп табады Бағалау түрі: Мадақтау
|
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Әр топ бірін-бірі бағалайды. Үйге тапсырма: п.3.2 №3.25;3.26 Қорытынды: кері байланыс орнату Рефлексия: БББ Білемін. Білдім. Білгім келеді. «Табыс» ағашына әр оқушы стикер іледі |
|
||
|
Саралау –сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексііз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? 1-тапсырманы барлық оқушылар орындайды 2-тапсырманы оқушылардың басым бөлігі орындайды 3-тапсырманы кейбір оқушылар орындайды (мұғалімнің көмегін қажет етеді) Оқушылар стикерін оқып-саралап, келесі сабақта қандай оқушыға дербес көмек керек екенін анықтау. |
Бағалау-сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? ҚБ: Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау, топ-топты бағалау «Басбармақ» «Бағдаршам» «Мадақтау» |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Сергіту сәті |
||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсатары оқушылардың бәрі ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Жалпы баға: сабақ барысында сынып не жеке оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, неге көңіл бөлу қажет?
шағым қалдыра аласыз













