жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үшбұрыштың сыртқы бұрышы 7 сынып
|
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Түзулердің өзара орналасуы |
Мектеп: «А.Қарсақбаев атындағы орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 18.05.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Исмайлова Акмарал Есиркегеновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Үшбұрыштың сыртқы бұрышы. |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.1.1.19 үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Барлық оқушылар:Үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы есеп шығаруда қолдану Басым оқушылар:Үшбұрыштың сыртқы бұрыштары арқылы қалған бұрыштарын табу. Кейбір оқушылар: Үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолданып,дәлелдеуді қажет ететін есептерді шешу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
• Сыртқы бұрыш жайлы теореманы қолданып есептер шығарады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқытудың тілдік дағдылары:Оқушылар теоремаларды дәлелдеумен есептер шығаруды түсіндіреді, сызбадағы берілгендерді суреттейді Лексика термонологиясы: үшбұрыштың сыртқы бұрышы Диалог термен жазу үшін қолданылатын тіркестер:үшбұрыштың сыртқы бұрышы өзімен сыбайлас емес ……. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» идеасынегізінде «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» Белсенді қарым-қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту,бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерінқұрметтеу, қабылдау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Сызу , болашақта архитектура саласына |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Параллель түзулер, олардың белгілері және қасиеттерін біледі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, оқушылар құралдарын реттеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Гүлмен тілек»әдісін қолданамын. Мақсатым,тыңдау дағдыларын дамыту, сондай-ақ оқушыларды қатыстыру арқылы барлығын теңестіру, жағымды ахуал қалыптастыру.Тиімділігі, оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді,бауырмалдығын оятады. Қолдануы, оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына градустар жазылған,жазылған градустар бойынша топқа біріктіріледі. Барлық оқушыларға бағалау парағын беремін. Бағалау парағына өзін өзі бағалап отырады. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. №16.9-есеп 16.3 суреттегі белгісіз бұрыштарды табыңдар. «Білімді кім» әдісі арқылы тексеремін. Мақсаты. Кім білгір екендігін байқау. Нәтижесінде. Оқушылардың бүгінгі сабаққа дайын екендігін білу
Оқушылар өздерінің шығарып келген есептерін тақтадағы жауап бойынша салыстырады. Яғни оқушылар өз-өзін бағалайды. Қалыптастырушы бағалау парағына белгілейді.Егер есеп дескриптор арқылы толық орындалса + белгісін қояды..Сигнал ретінде бағдаршам әдісін пайдаланамын. Кері байланыс беріледі. «Ауызша бағалау» әдісі арқылы кері байланыс беріледі IІІ. «Питца» әдісі бойынша өткенді қайталау. Мақсаты: Өткен тақырыпты қайталау, оқушылардың математикалық тілде сауатты сөйлеу дағдысын жетілдіру. Нәтижесі:Оқушылар өткен сабақ бойынша еске түсіреді
Кері байланыс беріледі. «Ойымды жалғастыр» әдісі бойынша кері байланыс беріледі. Әр бір тапсырмадан кейін оқушылар өздерін бағалау парақшасына бағалап отырады.
1.Берiлген үшбұрыштың бұрыштарын
ата. Мұғалім: Жауаптардың дұрыс, нақты болуын, математикалық тілде дұрыс айтылуын қадағалайды. |
Оқулық А.Әбілқасымова Т.Кучер В.Корчевский
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңортасы 5-мин |
Сабақтың мақсатын және бағалау критерийлерін айтып өтемін. 1-тапсырма. «Жеке ойлау уақыты» әдісі. Мақсаты . Оқушылар тапсырманы қаншалықты орындағанын анықтау Нәтижесі. Оқушылар жеке өзі ойланып, есептерді шыгару Жеке жұмыс Оқущылар берілген суреттер бойынша жеке тапсырмалар орындайды.
Оқушыларға сигнал ретінде қосымша «Бағдаршам»әдісі қолданылады.. Қалыптастырушы бағалау парақшасын беру арқылы бағалау жүргізіледі. (оқушылар тапсырманы жеке орындайды. Бұл тапсырма барлық оқушылар орындайтын тапсырма. Сабақ барысында Смарт мақсатқа қол жеткізу үшін деңгейлік тапсырмаларды беремін. Ол саралаудың тапсырма тәсілін орындалып жатқанын көрсетеді. 2-тапсырма. «Досыңа көмек » әдісі Мақсаты. Оқушылар бір-біріне көмек бере отырып есептерді орындау Нәтижесі. Оқушылар досы арқылы есептерді түсініп шығара алады. Жұппен жұмыс 2-тапсырманың берілгені. №16.18 Үшбұрыштың бір сыртқы бұрышы 85 градусқа тең. Осы сыртқы бұрышпен сыбайлас емес бұрыштардың қатынасы 2/3 (16.7-сурет). Олардың ішіндегі ең үлкенін табыңдар. №16.19 Үшбұрыштың бір сыртқы бұрышы 120 градус қа тең. Осы үшбұрыштың сүйір бұрыштарын табыңдар. №16.20 Үшбұрыштың әрбір төбесінен біреуден алынған барлық сыртқы бұрыштарының қосындысын табыңдар. Сигнал ретінде бағдаршам әдісі қолданады. Кері байланыс беру. «Бас бармақ» әдісі арқылы кері байланыс жасатамын. Яғни бір неше жұптан жауаптарын сұраймын, оған басқа жұптар кері байланыс береді . Қалыптастырушы бағалау. Оқушыларды «Алтын тенге» әдісі арқылы бағалаймын.
3-тапсырма . Топтық жұмыс«Үштік» әдісті пайдаланамын (Ойлан, жұптас, бөліс). Мақсаты, Оқушылар ойына келген жауаптар немесе идеяларды барынша көп жазу арқылы, кейін өз идеяларымен бөлісу Нәтижесі.Оқушылардың есте сақтау қабілеті (мұқият тыңдалым) сақталады. Өз ойын ашық айта алады. Оқушылардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады. Қолдануы. Сынып бойынша тапсырманы оқиды. Оқушылар бірнеше жұптан бөлінеді:бірінші оқушы оқиды немесе айтады, екінші оқушы тындайды, үшінші оқушы түртіп алады, кейін өз пікірін айтады. №16.21 Егер тік бұрышты үшбұрыштың бір бұрышы 30 градус болса, осы бұрышқа қарсы жатқан катет гипотенузасының жартысына тең болатынын дәлелдеңдер. №16.22 Теңбүйірлі үшбұрыштың табанына қарсы жатқан төбесіндегі бұрыштың биссектрисасы оған параллель болатынын дәлелдеңдер.(16.8 –сурет) №16.23 Кез келген бесбұрышты жұлдыздың сүйір бұрыштарының қосындысын табыңдар (16.9-сурет)
Кері байланыс.Бір топ екінші топты, екінші топ үшінші топты «Екі жұлдыз , бір тілек » арқылы бағалайды. Қалыптастырушы бағалау.«Алтын тенге» әдісі арқылы бағаланады. Топта оқушылар бір-бірін оқыту арқылы қолдау көрсетеді, сондықтан Саралаудың «Диалог және қолдау» тәсілінде орын алады.Себебі, оқушылар бір –біріне көмек береді. |
«Bilim Lаnd» Сайт Үлестірмелі материал
Оқулық А.Әбілқасымова Т.Кучер В.Корчевский
Оқулық А.Әбілқасымова Т.Кучер В.Корчевский |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Бағалау парақшасын қорыту. Оқушыларға берілетін бағалау парақшасы
Шкаласы
Үйге тапсырма:№16.24-есеп Рефлекция «Бағалау терезесі» әдісі арқылы аяқтаймын.
Мақсаты Оқушылардың алған білім, білігін бағалау. Нәтижесі. Барлық оқушылар сабақты қорытындылайды. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында Смарт мақсатқа қол жеткізу үшін деңгейлік тапсырмаларды беремін. Ол саралаудың тапсырма тәсілін орындалып жатқанын көрсетеді Топта оқушылар бір-бірін оқыту арқылы қолдау көрсетеді, сондықтан Саралаудың «Диалог және қолдау» тәсілінде орын алады.Себебі, оқушылар бір –біріне көмек береді. Смарт мақсатқа жету үшін саралаудың әдіс тәсілдерін пайдаландым. Қарқын әдісі.Үй тапсырмасын орындау барысында “Питца”әдісінде тез ойлап, жылдам жауап беруге қолдандым .
|
Оқушылардың үй жұмысын тексеру барысында өзін-өзі бағалау,бағалау парағы арқылы, Ауызша бағалау, мадақтап бағалау түрлерін қолданамын. Сабақтың соңында « бағалау терезесі» әдісі бойынша өзін өзі бағалауды жүргіземін, әр тапсырмадан кейін қалыптастырушы бағалау жүзеге асады. «Бағдаршам» «Алтын тенге» |
Денсаулықсақтаутехнологиялары. Сабақтасергітужаттығуларыменбелсендіжұмыстүрлерінқолдану. Осысабақтақолданылатын Қауіпсіздіктехникасыережелерінің тармақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттарышынайы, қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







