|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
07.10.2024ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Ұстазым-ұлағатым, үлгі өнегем» |
|
|
Құндылық |
Ұстаз – ұлы тұлға. Ал оның еңбегі – өлшеусіз, баға жетпес құндылық. Ұстаз еңбегінің арқасында әкім де, қара да, ғалым да, дарын да, бәрі-бәрі өз биіктеріне көтеріле алды. Ұстаз салған сара жолмен жүріп, ол нұсқаған сүрлеумен ғана ілгері басты. |
|
|
Мақсаттары |
- Ұлағатты ұстаздардың ерен еңбектерін бағалау, құрметтеу; - Танымдық қабілетін арттыру.Мұғаліммен оқушы арасындағы байланысты нығайту; |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Жылы тілек,жылы жүрек” тренингі Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім: Балалар қазақтың тұңғыш ұстазын білесіңдер ме? - Әрине Ыбырай Алтынсарин. Қазақтың ұлы ағартушысы, педагог, ғалым-жазушы Ыбырай Алтынсарин тұңғыш ағартушы, қазақ жазба әдебиетінің негізін салушы, көркем әдеби тілдің тазалығы үшін күресуші, балаларға таза ана тілін үйрету арқылы халықтың бай тілін меңгеріп, өнер-білімге бастаушы. Ыбырай Алтынсарин туған халқына оқу-білімге шақырып, кенжелеген қараңғылықтағы еліне білімнің жарық сәулесін таратты. Тұңғыш қайраткер жас ұрпақ тәрбиелеуде жаңа ғылымның іргетасын қалады. Өзі бас болып, бірнеше жерде кездескен кедергі қарсылыққа қарамастан, 1864 жылы мектеп ашты. Ұстаз туралы ведио ролик көрсетіледі. Мұғалім: Ұстаз кім—ол
зергер,дәрігер,қайраткер.
3.Тапсырма: Оқушылар ұстаз туралы өлең шумақ және нақыл сөздер айтып, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.
Мұғалім:. 4.Тапсырма: «Білгім келеді...» айдары,ұстазға сұрақ Ұстаз!Осы бір сөздің өзінде қаншама мән-мағына ,қасиетті ұғым жатыр.Ұстаз алдынан өтпейтін ешкім жоқ.
Қорытынды бөлім Ұстаз ақыл-ойы мен күш-қуатын балаларға арнап, жан аямай еңбек етеді. Өйткені ол, оның көкірек көзін ашып, дүниетанымен кеңейтіп қияға қанат қақтырады. Сондықтан болар кейбір дарынды ойшылдар да, тіпті арман қуған балалар да ұстазды ерекше пір тұтып қадірлейді. Сондықтан ұстазды қадірлейік, ренжітпейік деген қорытынды «Білім қоржыны» кері байланыс Қорытынды Сабақ аяқталған соң, оқушылар стикерге өз ойларын жазып,пікір алмасады |
Оқушылар ұстаздарға жылы тілек айтады. Ән: «Ұстазым,менің ұстазым» хормен Оқушылар өз пікірін айтып,ой қозғайды. Ең аяулы есім ғой «Ұстаз» деген, Бар тіршілік бақытты ұстазбенен. Ұстазды жеткізгенше мұратына Білім іздеп лапылдап жана берем Ұстаз ізденгіш болуы,ойлай білуі,қандай істі
болсын,бар ынтасымен атқара білуі
керек. (В.
Маяковский) .
|
Слайд.
Слайд
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Ұстазым-ұлағатым, үлгі өнегем»
«Ұстазым-ұлағатым, үлгі өнегем»
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
07.10.2024ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
«Ұстазым-ұлағатым, үлгі өнегем» |
|
|
Құндылық |
Ұстаз – ұлы тұлға. Ал оның еңбегі – өлшеусіз, баға жетпес құндылық. Ұстаз еңбегінің арқасында әкім де, қара да, ғалым да, дарын да, бәрі-бәрі өз биіктеріне көтеріле алды. Ұстаз салған сара жолмен жүріп, ол нұсқаған сүрлеумен ғана ілгері басты. |
|
|
Мақсаттары |
- Ұлағатты ұстаздардың ерен еңбектерін бағалау, құрметтеу; - Танымдық қабілетін арттыру.Мұғаліммен оқушы арасындағы байланысты нығайту; |
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Жылы тілек,жылы жүрек” тренингі Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім: Балалар қазақтың тұңғыш ұстазын білесіңдер ме? - Әрине Ыбырай Алтынсарин. Қазақтың ұлы ағартушысы, педагог, ғалым-жазушы Ыбырай Алтынсарин тұңғыш ағартушы, қазақ жазба әдебиетінің негізін салушы, көркем әдеби тілдің тазалығы үшін күресуші, балаларға таза ана тілін үйрету арқылы халықтың бай тілін меңгеріп, өнер-білімге бастаушы. Ыбырай Алтынсарин туған халқына оқу-білімге шақырып, кенжелеген қараңғылықтағы еліне білімнің жарық сәулесін таратты. Тұңғыш қайраткер жас ұрпақ тәрбиелеуде жаңа ғылымның іргетасын қалады. Өзі бас болып, бірнеше жерде кездескен кедергі қарсылыққа қарамастан, 1864 жылы мектеп ашты. Ұстаз туралы ведио ролик көрсетіледі. Мұғалім: Ұстаз кім—ол
зергер,дәрігер,қайраткер.
3.Тапсырма: Оқушылар ұстаз туралы өлең шумақ және нақыл сөздер айтып, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.
Мұғалім:. 4.Тапсырма: «Білгім келеді...» айдары,ұстазға сұрақ Ұстаз!Осы бір сөздің өзінде қаншама мән-мағына ,қасиетті ұғым жатыр.Ұстаз алдынан өтпейтін ешкім жоқ.
Қорытынды бөлім Ұстаз ақыл-ойы мен күш-қуатын балаларға арнап, жан аямай еңбек етеді. Өйткені ол, оның көкірек көзін ашып, дүниетанымен кеңейтіп қияға қанат қақтырады. Сондықтан болар кейбір дарынды ойшылдар да, тіпті арман қуған балалар да ұстазды ерекше пір тұтып қадірлейді. Сондықтан ұстазды қадірлейік, ренжітпейік деген қорытынды «Білім қоржыны» кері байланыс Қорытынды Сабақ аяқталған соң, оқушылар стикерге өз ойларын жазып,пікір алмасады |
Оқушылар ұстаздарға жылы тілек айтады. Ән: «Ұстазым,менің ұстазым» хормен Оқушылар өз пікірін айтып,ой қозғайды. Ең аяулы есім ғой «Ұстаз» деген, Бар тіршілік бақытты ұстазбенен. Ұстазды жеткізгенше мұратына Білім іздеп лапылдап жана берем Ұстаз ізденгіш болуы,ойлай білуі,қандай істі
болсын,бар ынтасымен атқара білуі
керек. (В.
Маяковский) .
|
Слайд.
Слайд
|
шағым қалдыра аласыз




















