|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. Менің мектебім |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Үзілісте |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.4.1 оқиға желісін сақтай отырып,таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқғаларды баяндау 2.5.1.5 сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем құрастыру 2.5.2.2 ә ,ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді дұрыс айту және жазу 2.1.5.1 тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну және сипаттау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. Көбі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді, мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя алады. Кейбірі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қойып, жауап бере алады. |
||||||
|
ЕБҚ үшін |
Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. |
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сәлем, сәлем!» видеожазбасын қосып, оқушылармен амандасу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын тексеру. -Оқушылар қазір қай сабақ? 2. Үй жұмысын тексеремін. |
1. «Сәлем, сәлем!» видеожазба арқылы өлең сөзін айту барысында іс-қимылмен көрсете отырып, мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралдарын түгендеп, сабаққа назар аударады. - Қазір қазақ тілі сабағы, - деп жауап береді. 2. Үй жұмысын жазылым тапсырмасы болса мұғалімге көрсетеді, айтылым тапсырмасын ауызша айтып береді. |
ҚБ Жарайсыңдар |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
3. Жаңа сабақтың тақырыбына, мазмұнына сәйкес суреттерді, қысқаша видеоны проекторда ұсынамын. (мектеп туралы видео, сурет)
Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
4.Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым, айтылым. Жаңа сөздермен слайдтан, оқулықтан таныстырамын, оқушыларға қайталатамын: Осы сөздерді тездетіп дәптерлеріңе жаза қойыңдар.
5. Айтылым. 1 - тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер) Тақырыбы: «Көмек» Сергіту сәті 6.Оқылым. 2-тапсырма Үлгіге қарап тәртіп сақтау ережесін құрастырып айтыңдар. Сыныпта жүгірме. Тәртіпті бұзба. 7.Айтылым 3-тапсырма.Сұбат құрастырып айт .
4-тапсырма.Үлгі дәптерінде жазба жұмыстарын орындайды. |
3. Жаңа сабақтың тақырыбын, мазмұнын мұғалім көрсеткен суреттер арқылы, қысқаша видео арқылы болжайды. - Сабақтың тақырыбы: "Үзілісте" Жаңа сабақтың мақсатымен танысады. Оқушылар балл алу үшін дескрипторлармен әр берілген тапсырмада танысып отырады. 4. Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым, айтылым. Кітапханашы-библиотекарь Көмектесті-помогал(а) Кірді- зашел (ла) Рақмет айтты- сказал(а) спасибо, поблагодарил(а) 5.Тыңдайық, айтайық. 1- тапсырма Мәтінді мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап беруге талпынады. Сергіту сәтін орындайды. 6.Оқылым. 2- тапсырма Үлгіге қарап тәртіп сақтау ережесін құрастырып айтады. Сыныпта жүгірмейміз. Тәртіпті бұзбаймыз. 7.Айтылым 3-тапсырма.Сұбат құрастырып айт. -Саған үзіліс ұнай ма? -Маған үзіліс ұнайды. |
Қолпаштау сөздері Дескриптор: -мәтніді мұқият тыңдап, әр сұраққа дұрыс және толық жауап береді (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл ҚБ: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Жарайсыңдар Дескриптор: сурет бойынша сөйлемдерді дұрыс құрап айтады. (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл Жарайсыңдар Дескриптор: сурет Мәтін бойынша сұрақ дұрыс құрап жауап береді. (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл |
Оқулық 68- бет сөздік Оқулық 66- бет Оқулық 69- бет |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту ретінде жаңа сөздерді пайдаланып қарайпайым сөйлем құрау. "Суреттер сөйлейді" әдісі. 2 немесе одан да көп сөйлем құраған оқушы 2 баллмен бағаланады Үй тапсырмасын беру: Жаңа сөздерді жаттау. 69 бет, 4 – тапсырма . |
|
|||||
|
Кері байланыс
|
|
||||||
|
Бағалау 2 минут |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балл қояды. Тақтаға бүгінгі тапсырмалардың дескрипторлары көрсетілген бағалау парағының көмегімен оқушыларды бағалаймын. |
||||||
|
Мұғалім рефлексия сы |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Үзілісте" сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. Менің мектебім |
||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Үзілісте |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.2.4.1 оқиға желісін сақтай отырып,таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқғаларды баяндау 2.5.1.5 сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем құрастыру 2.5.2.2 ә ,ө, ү, ұ, і, ң, қ, ғ, һ әріптері кездесетін сөздерді дұрыс айту және жазу 2.1.5.1 тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну және сипаттау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. Көбі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді, мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя алады. Кейбірі: Мәтінді қатесіз оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қойып, жауап бере алады. |
||||||
|
ЕБҚ үшін |
Мәтінді оқиды, таныс сөздерден құралған сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. |
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сәлем, сәлем!» видеожазбасын қосып, оқушылармен амандасу. Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын тексеру. -Оқушылар қазір қай сабақ? 2. Үй жұмысын тексеремін. |
1. «Сәлем, сәлем!» видеожазба арқылы өлең сөзін айту барысында іс-қимылмен көрсете отырып, мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралдарын түгендеп, сабаққа назар аударады. - Қазір қазақ тілі сабағы, - деп жауап береді. 2. Үй жұмысын жазылым тапсырмасы болса мұғалімге көрсетеді, айтылым тапсырмасын ауызша айтып береді. |
ҚБ Жарайсыңдар |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 33 минут |
3. Жаңа сабақтың тақырыбына, мазмұнына сәйкес суреттерді, қысқаша видеоны проекторда ұсынамын. (мектеп туралы видео, сурет)
Сабақтың мақсатымен таныстырамын.
4.Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым, айтылым. Жаңа сөздермен слайдтан, оқулықтан таныстырамын, оқушыларға қайталатамын: Осы сөздерді тездетіп дәптерлеріңе жаза қойыңдар.
5. Айтылым. 1 - тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдап, сұрақтарға жауап беріңдер) Тақырыбы: «Көмек» Сергіту сәті 6.Оқылым. 2-тапсырма Үлгіге қарап тәртіп сақтау ережесін құрастырып айтыңдар. Сыныпта жүгірме. Тәртіпті бұзба. 7.Айтылым 3-тапсырма.Сұбат құрастырып айт .
4-тапсырма.Үлгі дәптерінде жазба жұмыстарын орындайды. |
3. Жаңа сабақтың тақырыбын, мазмұнын мұғалім көрсеткен суреттер арқылы, қысқаша видео арқылы болжайды. - Сабақтың тақырыбы: "Үзілісте" Жаңа сабақтың мақсатымен танысады. Оқушылар балл алу үшін дескрипторлармен әр берілген тапсырмада танысып отырады. 4. Сөздікпен жұмыс. Тыңдалым, айтылым. Кітапханашы-библиотекарь Көмектесті-помогал(а) Кірді- зашел (ла) Рақмет айтты- сказал(а) спасибо, поблагодарил(а) 5.Тыңдайық, айтайық. 1- тапсырма Мәтінді мұқият тыңдайды, сұрақтарға жауап беруге талпынады. Сергіту сәтін орындайды. 6.Оқылым. 2- тапсырма Үлгіге қарап тәртіп сақтау ережесін құрастырып айтады. Сыныпта жүгірмейміз. Тәртіпті бұзбаймыз. 7.Айтылым 3-тапсырма.Сұбат құрастырып айт. -Саған үзіліс ұнай ма? -Маған үзіліс ұнайды. |
Қолпаштау сөздері Дескриптор: -мәтніді мұқият тыңдап, әр сұраққа дұрыс және толық жауап береді (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл ҚБ: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» Жарайсыңдар Дескриптор: сурет бойынша сөйлемдерді дұрыс құрап айтады. (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл Жарайсыңдар Дескриптор: сурет Мәтін бойынша сұрақ дұрыс құрап жауап береді. (әр дұрыс және толық жауап үшін 1 балл) жалпы: 4 балл |
Оқулық 68- бет сөздік Оқулық 66- бет Оқулық 69- бет |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту ретінде жаңа сөздерді пайдаланып қарайпайым сөйлем құрау. "Суреттер сөйлейді" әдісі. 2 немесе одан да көп сөйлем құраған оқушы 2 баллмен бағаланады Үй тапсырмасын беру: Жаңа сөздерді жаттау. 69 бет, 4 – тапсырма . |
|
|||||
|
Кері байланыс
|
|
||||||
|
Бағалау 2 минут |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балл қояды. Тақтаға бүгінгі тапсырмалардың дескрипторлары көрсетілген бағалау парағының көмегімен оқушыларды бағалаймын. |
||||||
|
Мұғалім рефлексия сы |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз




