|
Пәні: Математика Мұғалім: Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 1 «Ә» Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
Оқу мақсаттары |
1.3.1.3 геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш) жан-жағын өлшеу, салыстыру 1.1.3.4 ұзындықтың см, дм өлшем бірліктерін олардың арасындағы қатынас негізінде түрлендіру 1.1.3.2 ** см, дм/кг/л өлшем бірліктерін қолдану арқылы шамаларды өлшеу |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Кесінділердің, сынық сызықтардың, заттардың
ұзындығын өлшей алады. Кейбір оқушылар: Ұзындықтың өлшем бірлігі 1 дм= 10 см қатынасын қолданып, түрлендірулер жүргізу және атаулы сандармен амалдар орындайды. |
|
Бағалау критерийлері |
Ұзындық шамаларын ажыратады;ұзындық өлшеу құралдарын дұрыс таңдайды;ұзындықты өлшейді және нәтижесін тиісті өлшем бірлігімен жазады. |
|
Тілдік мақсаттары |
Дециметр |
|
Құндылықтарды дарыту |
Бір біріне құрмет көрсету, оқушылардың бойына ұқыптылық жауапкершілік, нақтылық құндылықтарын дарыту. |
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу, дүниетану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
cызғыш; оқу құралдары; ламинатталған парақтар және маркерлер. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
«Жаңылыспаймын»
ойыны |
Шаттық шеңбер |
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Мағынаны
тану
- Бұл
мултьфильм не туралы? Есіңе сақта! Оқушылардың назарын кестеге аударыңыз. Кесте бойынша қайталау: Ұзындық сантиметр және дециметрмен өлшенеді; “Сантиметр” қысқаша “см” деп жазылады.
“Дециметр” қысқаша “дм” деп жазылады.
Ұзындықтың өлшем бірліктерін есте сақтауды
ескертіңіз. Дәптермен жұмыс №1.«Қазынаға апаратын жол» 120 –жұмыс парағы.(Берілген әрбір жолдың ұзындығын өлшеу) |
Суретті кестелер АКТ Кесте Жұмыс дәптері |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Математикалық жұмбақтар |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
Қызықты тапсырма 12 минут |
Қалам мен қойын дәптердің ұзындығын
өлше. Тапсырма ұзындықты стандартты емес өлшеуіштермен
өлшеу дағдысын бекітуге берілген. |
Қалам, дәптер |
|
Аяқталуы 12минут |
Шығарып көр. Тапсырманы орындамас бұрын кесінділерді өлшеу кезіндегі сызғышты пайдалану ережесін қайталатыңыз. Өлшейтін заттың шеті сызғыштағы 0 санымен сәйкес келуіне оқушылардың назарын аударыңыз. Жауабы: қасықтың ұзындығы — 10 см; ұштағыштың биіктігі — 3 см.
(Ж) Ойлан.
Тек жауабын жаз!(Жұппен жұмыс) |
Суреттер |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
|
қоржын |
|
Бағалау |
Оқушылар сабақ соңында: кесінділердің, сынық сызықтардың, заттардың ұзындықтарын өлшеуді меңгереді. Оқушылардың тақырыпты қаншалықты түсінгенін білу үшін мынадай сұрақтар беріп жауаптарын тыңдаңыз: — Ұзындықты қандай құралдармен өлшеуге бо-латынын білдіңдер? (сызғыш, өлшеуіш таспа) — Ұзындықты сызғыштағы қай цифрдан бастап өлшейді? (0-ден бастап) — Кесіндінің ұзындығын қалай өлшейді? (кесін-дінің ұштарына сызғышты қолдану ережесіне сәйкес кесіндінің бір ұшына сызғыштағы нөл санын дұрыс сәйкестендіру керек) — Сынық сызықтың ұзындығын қалай табамыз? (сынық сызықтың әр буынының ұзындығын өлшеп, нәтижесін қосамыз) Оқушылармен жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау жұмысын өткізіңіз. |
“Жетістік баспалдағымен” |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұзындықты өлшеу
Ұзындықты өлшеу
|
Пәні: Математика Мұғалім: Күні: Қатысқандар саны: Сынып: 1 «Ә» Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
Оқу мақсаттары |
1.3.1.3 геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тік төртбұрыш) жан-жағын өлшеу, салыстыру 1.1.3.4 ұзындықтың см, дм өлшем бірліктерін олардың арасындағы қатынас негізінде түрлендіру 1.1.3.2 ** см, дм/кг/л өлшем бірліктерін қолдану арқылы шамаларды өлшеу |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Кесінділердің, сынық сызықтардың, заттардың
ұзындығын өлшей алады. Кейбір оқушылар: Ұзындықтың өлшем бірлігі 1 дм= 10 см қатынасын қолданып, түрлендірулер жүргізу және атаулы сандармен амалдар орындайды. |
|
Бағалау критерийлері |
Ұзындық шамаларын ажыратады;ұзындық өлшеу құралдарын дұрыс таңдайды;ұзындықты өлшейді және нәтижесін тиісті өлшем бірлігімен жазады. |
|
Тілдік мақсаттары |
Дециметр |
|
Құндылықтарды дарыту |
Бір біріне құрмет көрсету, оқушылардың бойына ұқыптылық жауапкершілік, нақтылық құндылықтарын дарыту. |
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу, дүниетану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
cызғыш; оқу құралдары; ламинатталған парақтар және маркерлер. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
«Жаңылыспаймын»
ойыны |
Шаттық шеңбер |
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Мағынаны
тану
- Бұл
мултьфильм не туралы? Есіңе сақта! Оқушылардың назарын кестеге аударыңыз. Кесте бойынша қайталау: Ұзындық сантиметр және дециметрмен өлшенеді; “Сантиметр” қысқаша “см” деп жазылады.
“Дециметр” қысқаша “дм” деп жазылады.
Ұзындықтың өлшем бірліктерін есте сақтауды
ескертіңіз. Дәптермен жұмыс №1.«Қазынаға апаратын жол» 120 –жұмыс парағы.(Берілген әрбір жолдың ұзындығын өлшеу) |
Суретті кестелер АКТ Кесте Жұмыс дәптері |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Математикалық жұмбақтар |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|
Қызықты тапсырма 12 минут |
Қалам мен қойын дәптердің ұзындығын
өлше. Тапсырма ұзындықты стандартты емес өлшеуіштермен
өлшеу дағдысын бекітуге берілген. |
Қалам, дәптер |
|
Аяқталуы 12минут |
Шығарып көр. Тапсырманы орындамас бұрын кесінділерді өлшеу кезіндегі сызғышты пайдалану ережесін қайталатыңыз. Өлшейтін заттың шеті сызғыштағы 0 санымен сәйкес келуіне оқушылардың назарын аударыңыз. Жауабы: қасықтың ұзындығы — 10 см; ұштағыштың биіктігі — 3 см.
(Ж) Ойлан.
Тек жауабын жаз!(Жұппен жұмыс) |
Суреттер |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
|
қоржын |
|
Бағалау |
Оқушылар сабақ соңында: кесінділердің, сынық сызықтардың, заттардың ұзындықтарын өлшеуді меңгереді. Оқушылардың тақырыпты қаншалықты түсінгенін білу үшін мынадай сұрақтар беріп жауаптарын тыңдаңыз: — Ұзындықты қандай құралдармен өлшеуге бо-латынын білдіңдер? (сызғыш, өлшеуіш таспа) — Ұзындықты сызғыштағы қай цифрдан бастап өлшейді? (0-ден бастап) — Кесіндінің ұзындығын қалай өлшейді? (кесін-дінің ұштарына сызғышты қолдану ережесіне сәйкес кесіндінің бір ұшына сызғыштағы нөл санын дұрыс сәйкестендіру керек) — Сынық сызықтың ұзындығын қалай табамыз? (сынық сызықтың әр буынының ұзындығын өлшеп, нәтижесін қосамыз) Оқушылармен жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау жұмысын өткізіңіз. |
“Жетістік баспалдағымен” |
шағым қалдыра аласыз














