Оқу ісі жөніндегі орынбасары: ________________________
|
Бөлім |
10.3В Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарыбаева М |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.04.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлардың скаляр көбейтіндісі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.16 - координаталық түрдегі векторлардың скаляр көбейтіндісі формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кеңістіктегі векторлардың скаляр көбейтіндісінің қасиеттерін қорытып шығарады және есептер шығару барысында қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
1. Сыныпты ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдеседі. Сынып тазалығына назар аударады. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді. 2. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері оқушылармен бірге талқыланады. |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. |
|
Психологиялық ахуал. Оқулық Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақты игерту. Денені M (1, -2, 3) нүктесінен N (5, -6, 1) нүктесіне қарай түзу сызықты қозғалатын кезде, әрекет ететін күштің F (2, 1, 4) жұмысы неге тең болатынын табыңыз. Бағалау: мұғалімнің бағалауы орын алады және кері байланыс береді. Сын тұрғысынан ойлаудың пән аралық тереңдету қағидасы орын алып отыр. 2. Вектор ұғымын енгізген ғалымның есіміне (Гамильтон) байланысты сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Тапсырмадан соң ғалым туралы қысқаша тарихи мәлімет қарастырылады.
Бағалау: бір-бірін бағалау орын алады және сапалы кері байланыс береді.
|
Мұқият зейін қойып тыңдау.
Мысалдар бойынша түсінгендерін хабарлау.
Сұрақтарға ойланып жауап беру.
|
Дескриптор - вектор координатасын жаза алды; - жұмысты таба алды. ҚБ бас бармақ әдісі арқылы Дескриптор
|
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық 10 сынып Геометрия Дәптер Сызба құралдары
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқулықпен жұмыс 15 минут |
№3.69 №3.70 №3.71 есептерді оқушыларға шығартамын |
Оқушылар берілген есептерді шығарады
|
Бағалау: «+»; «-»; «?» әдісі Білім алушылар берілген тапсырма бойынша пікірлерін білдіреді. |
Оқулық Дәптер Сызба құралдары |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Үйге тапсырма: 3.72 |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі.
|
«Еркін микрофон» Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Кері байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Векторлардың скаляр көбейтіндісі
Векторлардың скаляр көбейтіндісі
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: ________________________
|
Бөлім |
10.3В Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сарыбаева М |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.04.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Векторлардың скаляр көбейтіндісі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.4.16 - координаталық түрдегі векторлардың скаляр көбейтіндісі формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кеңістіктегі векторлардың скаляр көбейтіндісінің қасиеттерін қорытып шығарады және есептер шығару барысында қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
1. Сыныпты ұйымдастыру. Оқушылармен сәлемдеседі. Сынып тазалығына назар аударады. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексереді. 2. Сабақтың мақсаты мен жетістік критерийлері оқушылармен бірге талқыланады. |
Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. |
|
Психологиялық ахуал. Оқулық Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақты игерту. Денені M (1, -2, 3) нүктесінен N (5, -6, 1) нүктесіне қарай түзу сызықты қозғалатын кезде, әрекет ететін күштің F (2, 1, 4) жұмысы неге тең болатынын табыңыз. Бағалау: мұғалімнің бағалауы орын алады және кері байланыс береді. Сын тұрғысынан ойлаудың пән аралық тереңдету қағидасы орын алып отыр. 2. Вектор ұғымын енгізген ғалымның есіміне (Гамильтон) байланысты сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Тапсырмадан соң ғалым туралы қысқаша тарихи мәлімет қарастырылады.
Бағалау: бір-бірін бағалау орын алады және сапалы кері байланыс береді.
|
Мұқият зейін қойып тыңдау.
Мысалдар бойынша түсінгендерін хабарлау.
Сұрақтарға ойланып жауап беру.
|
Дескриптор - вектор координатасын жаза алды; - жұмысты таба алды. ҚБ бас бармақ әдісі арқылы Дескриптор
|
Үлестірмелі қағаздар
Оқулық 10 сынып Геометрия Дәптер Сызба құралдары
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқулықпен жұмыс 15 минут |
№3.69 №3.70 №3.71 есептерді оқушыларға шығартамын |
Оқушылар берілген есептерді шығарады
|
Бағалау: «+»; «-»; «?» әдісі Білім алушылар берілген тапсырма бойынша пікірлерін білдіреді. |
Оқулық Дәптер Сызба құралдары |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Үйге тапсырма: 3.72 |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі.
|
«Еркін микрофон» Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Кері байланыс |
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
есептеңіздер.
есептеңіздер.
есептеңіздер.
есептеңіздер.
және
векторларының
арасындағы бұрышты табыңыздар, мұнда
,
, 
,
, 
-ны табыңыздар.
медианасының ұзындығын
табыңыздар.












