Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Виет теоремасы 8 сынып ҚМЖ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Квадрат теңдеулер |
Мектеп: БҚО,Теректі ауданы,Подстепный ауылы, Подстепный қазақ ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 18.12.2018 |
Оқытушының аты-жөні: Гумаров М.Н. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
СЫНЫП: 8 сынып |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану (2-сабақ) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
-Виет теоремасын және оған кері теореманы біледі,түсінеді. -Виет теоремасын пайдаланып квадрат теңдеудің түбірлерін табады және кері теореманы қолданып квадрат теңдеулерді құру есептерін шығара алады. -Виет теоремасы мен кері теореманы пайдалану арқылы параметрі бар квадрат теңдеулерді түрлендіреді және ықшамдап шығара алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
- Виет теоремасын және оған кері теореманы біледі,түсінеді. -Квадрат теңдеулердің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолданады және Виет теоремасына кері теореманы қолданып берілген түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрады. -Виет теоремасы мен кері теореманы пайдалану арқылы параметрі бар квадрат теңдеулерді түрлендіреді және ықшамдап шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар:Ережелерді тұжырымдау арқылы математикалық тілде сөйлейді Негізгі сөздер мен тіркестер:квадрат түбір,квадрат теңдеу,квадрат теңдеудің түрлері, дискриминант, квадрат теңдеудің түбірлерінің формуласы, Виет теоремасы,Виет теоремасына кері теорема. Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған сұрақтар:
Жазылым бойынша:Виет теоремасын қолданып шешуге арналған тапсырмаларды орындайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дамыту |
-құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. Бірлескен ортада жұмыс жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейінгі меңгерген білім |
Толымсыз квадрат теңдеулер мен квадрат теңдеулерді және келтірілген теңдеулерді формула арқылы шеше алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Физика, Информатика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығулар түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 0-2 минут 2-6 минут 6- 10минут |
а) Сәлемдесу, түгендеу ә) "Шаттық шеңбері. "Көңілді күн" әуеніне дене қимылдарын жасау «Мозаика» әдісі арқылы 3 топқа бөлемін. 1- топ: Жалпы түрдегі квадрат теңдеу; 2-топ: Толымсыз квадрат теңдеу; 3-топ:Келтірілген квадрат теңдеу; Оқушылар ,әрі сол топтың мүшесі екендерін біледі..Өз топтарының атын постер арқылы қорғайды ҚБ: Смайликтер арқылы өз-өздерін бағалайды
Әдіс: «Квадрат теңдеу тақырыбына қатысты 4 сөзді атаңыз» І кезең:
«Қызығушылықты ояту»
1.
ах2+вх+с=0,
(a=0) теңдеуі қалай аталады? (квадрат) -квадрат теңдеуді біледі -квадрат теңдеуді шешуді дисриминант әдісін біледі -квадрат теңдеудің коэффициентін анықтай алады -квадрат теңдеуді ажырата алады ҚБ: Шапалақ Мұғалім сөзі: Тарихи дерек (математик Француа Виет туралы айту) Француа Виет (1540-1603) – француз математигі, алгебралық шартты белгілер жүйесін енгізген элементар алгебраның негізін қалаушы. Ол алғашқылардың бірі болып сандарды әріптермен белгілеуді енгізіп, теңдеулер теориясын едәуір дамытқан. Негізі мамандығы бойынша заң қызметкері. Сабақ тақырыбын, мақсатын анықтау |
А-3 флипчарт, маркер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
10-20 минут
20-25 минут
25-35 минут
35-38 минут |
Әдіс:Дыбыстау Bilimland сайтынан видео көрсетемін. Бұдан оқушылар берілген тақырыпқа қатысты мәлімет алып жаңа тақырыпты меңгереді. Жаңа тақырыпты меңгерту Алдыңғы параграфта сендер жалпы түрдегі , мұндағы , квадрат теңдеуі түбірлерінің формуласымен таныстыңдар. Егер және арқылы , мұндағы , теңдеуінің түбірлерін белгілесек, онда және болатыны белгілі. Олай болса, және -нің қосындысы мен көбейтіндісін табайық: + = + = , ал · = · = немесе + = және · = . Мысалы, теңдеуі үшін + = және · = болады. теңдеуінің екі жақ
бөлігін бі Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |