Қысқа мерзімді жоспар
|
Сыныбы: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды лабиринттен шығуды табу. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
5.3.2.2 Қадамды сөз түрінде ұсыну.
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: лабиринт командалар жүйесін қолдана отырып, қадамдарды сөздік түрін жазып, қадамдар ұғымын түсінеді. Басым бөлігі: виртуалды лабиринттен шығу қадамдарын ауызша құра алады. Кейбір оқушылар: проблемаларды шешу үшін алгоритм дайындауға оқушы Scratch бағдарламасын командалық жүйесін пайдала алады. |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: алгоритмнің берілу формалары, соның ішіндегі қадамдарды құруды үйренеді. Негізгі сөздер мен тіркестер: үш тілдік терминдер мен жұмыс жасайды.Сөз- Exit the virtual labyrinth -виртуальный выход лабиринт -виртуалды лабиринттен шығу. Scratch – Царапины-сызаттар. Installer- Установщик-орындатушы Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1) Алгоритмнің командалары және оның қадамдарына қойылатын талаптар. 2 ) Қадамдарды сөз түрінде құрылысы беріледі. |
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Пəнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, математика, бейнелеу. |
|
Алдыңғы білім |
Алгоритмді, алгоритмнің қасиеттерін біледі, сөзбен алгоритмін жазады.. (алгоритм ұғымын қайталау) |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут
5 минут
«Кім жылдам» әдісі жеке жұмыс Ортасы 5 минут |
Сыныппен сәлемдесу. Сыныпты ұйымдастыру. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. «Пазл» әдісі бойынша топқа бірігеді. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында «суреттер: Не дейді?» әдісін қолдана суретті экранда көрсетемін және кілт сөзді оқушылардан сұраймын. Кілт сөз бойынша – Виртуалды лабиринттан шығу,қадамды сөз түрінде ұсыну.
1 тапсырма Қызыл қоңыз үйіне жетуі үшін ең қысқа қадамды сөз түрінде алгоритм құрыңыз.
___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________
|
Слайд, суреттердің пазл түріндегі қима қағаздар, интербелсенді тақта.
Слайд, жумыс дәптер. |
|
«Ойлан, Бірік, Бөліс» әдісі, топтық жұмыс.
17 минут «Өзіңізді тексер»әдісі арқылы жекелей тапсырма
2-мин
7 минут
Бақылау сұрақтары
|
2 тапсырма Мына жұмыс сурет бойынша қадамдарды сөз түрінде алгоритм құрастыра қадамдарын анықтап, мысықтардың тышқанға дейінгі жол жүру алгоритм қадамын атаңдар
Топтық бағалауға нұсқау беру.( «Бас бармақ» әдісі арқылы)
3 тапсырма. Компьютермен тәжірибеклік жұмыс Scratch бағдарламасының ортасында қадамдарға байланысты «Бала мен кушіктің серуен құру» қадамын табу.
Бағалау: Оқушылар түрлі-түсті күлекешпен сағат тілімен бір-бірінің жұмысын бағалайды. Сергіту сәті. («Құз») Оқушылар екі қатарға тұрып, бір қатардағы оқушылар құз болады, ал екінші қатардағы оқушылар дұрыс қадаммен құздан өтеді. «Миға шабул» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беремін. Ойларын айтады.
|
Интерактивті тақта, слайд, А4 парағы,стикер, жұмыс дәптерлері
https://scratchmit.edu/projects/ Слайд
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
\
|
Қорытынды. Кітаппен жұмыс. (дидиктикалық материал) «Конверт » әдісі арқылы 3 топқа таратамын және 3 конверттің ішіне салынған сұрақ беремін. І топқа тапсырма
ІІ топқа тапсырма
ІІІ топқа тапсырма
Бағалау: Мұғалімдер Пікір Рефлексия: «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма: Менің алғашқы программам |
Конверт, сұрақ парақшасы, Стикер
|
||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау– оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
||||||||
|
“Пазл”,”суреттер Не дейді”,”Кім жылдам”,”Ойлан,Бірік,Бөліс” ”Өзіңді тексер”,”Конверт” әдістерін қолдана әр оқушының оқудағы қажетілігін қанағаттандырып,түсінік пен дағдылары тереңдей,өзіне деген сенімі мен оқуға деген уәжі арта, идеяларды тереңірек түсінуге көмектесе отырып, шығармашылыққа ынталардырады.
|
|
Денсаулық сақтау, кабинеттегі техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Виртуалды лабиринттен шығу
Виртуалды лабиринттен шығу
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сыныбы: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды лабиринттен шығуды табу. |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
5.3.2.2 Қадамды сөз түрінде ұсыну.
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: лабиринт командалар жүйесін қолдана отырып, қадамдарды сөздік түрін жазып, қадамдар ұғымын түсінеді. Басым бөлігі: виртуалды лабиринттен шығу қадамдарын ауызша құра алады. Кейбір оқушылар: проблемаларды шешу үшін алгоритм дайындауға оқушы Scratch бағдарламасын командалық жүйесін пайдала алады. |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: алгоритмнің берілу формалары, соның ішіндегі қадамдарды құруды үйренеді. Негізгі сөздер мен тіркестер: үш тілдік терминдер мен жұмыс жасайды.Сөз- Exit the virtual labyrinth -виртуальный выход лабиринт -виртуалды лабиринттен шығу. Scratch – Царапины-сызаттар. Installer- Установщик-орындатушы Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1) Алгоритмнің командалары және оның қадамдарына қойылатын талаптар. 2 ) Қадамдарды сөз түрінде құрылысы беріледі. |
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Пəнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, математика, бейнелеу. |
|
Алдыңғы білім |
Алгоритмді, алгоритмнің қасиеттерін біледі, сөзбен алгоритмін жазады.. (алгоритм ұғымын қайталау) |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 3 минут
5 минут
«Кім жылдам» әдісі жеке жұмыс Ортасы 5 минут |
Сыныппен сәлемдесу. Сыныпты ұйымдастыру. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. «Пазл» әдісі бойынша топқа бірігеді. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында «суреттер: Не дейді?» әдісін қолдана суретті экранда көрсетемін және кілт сөзді оқушылардан сұраймын. Кілт сөз бойынша – Виртуалды лабиринттан шығу,қадамды сөз түрінде ұсыну.
1 тапсырма Қызыл қоңыз үйіне жетуі үшін ең қысқа қадамды сөз түрінде алгоритм құрыңыз.
___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________ ___________________________
|
Слайд, суреттердің пазл түріндегі қима қағаздар, интербелсенді тақта.
Слайд, жумыс дәптер. |
|
«Ойлан, Бірік, Бөліс» әдісі, топтық жұмыс.
17 минут «Өзіңізді тексер»әдісі арқылы жекелей тапсырма
2-мин
7 минут
Бақылау сұрақтары
|
2 тапсырма Мына жұмыс сурет бойынша қадамдарды сөз түрінде алгоритм құрастыра қадамдарын анықтап, мысықтардың тышқанға дейінгі жол жүру алгоритм қадамын атаңдар
Топтық бағалауға нұсқау беру.( «Бас бармақ» әдісі арқылы)
3 тапсырма. Компьютермен тәжірибеклік жұмыс Scratch бағдарламасының ортасында қадамдарға байланысты «Бала мен кушіктің серуен құру» қадамын табу.
Бағалау: Оқушылар түрлі-түсті күлекешпен сағат тілімен бір-бірінің жұмысын бағалайды. Сергіту сәті. («Құз») Оқушылар екі қатарға тұрып, бір қатардағы оқушылар құз болады, ал екінші қатардағы оқушылар дұрыс қадаммен құздан өтеді. «Миға шабул» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беремін. Ойларын айтады.
|
Интерактивті тақта, слайд, А4 парағы,стикер, жұмыс дәптерлері
https://scratchmit.edu/projects/ Слайд
|
||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
\
|
Қорытынды. Кітаппен жұмыс. (дидиктикалық материал) «Конверт » әдісі арқылы 3 топқа таратамын және 3 конверттің ішіне салынған сұрақ беремін. І топқа тапсырма
ІІ топқа тапсырма
ІІІ топқа тапсырма
Бағалау: Мұғалімдер Пікір Рефлексия: «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма: Менің алғашқы программам |
Конверт, сұрақ парақшасы, Стикер
|
||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?
|
Бағалау– оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын
сақтау
|
||||||||
|
“Пазл”,”суреттер Не дейді”,”Кім жылдам”,”Ойлан,Бірік,Бөліс” ”Өзіңді тексер”,”Конверт” әдістерін қолдана әр оқушының оқудағы қажетілігін қанағаттандырып,түсінік пен дағдылары тереңдей,өзіне деген сенімі мен оқуға деген уәжі арта, идеяларды тереңірек түсінуге көмектесе отырып, шығармашылыққа ынталардырады.
|
|
Денсаулық сақтау, кабинеттегі техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау.
|
шағым қалдыра аласыз


























