|
Күні 30.01- 5 «Ә» |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды лабиринттен шығуды табу |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.2 -алгоритмді сөз түрінде ұсыну 5.3.2.3-орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Виртуалды лабиринт ұғымын тұжырымдау, лабиринттен шығу жолдарын анықтау |
|
Жетістік критерийлері |
|
|
Ойлау дағдыларының Білу және түсіну деңгейі |
түсіну, қолдану |
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: Лабиринт, Виртуалды, лабиринттен шығу үшін қолданылатын командалар Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер ... – түрлі өткелдер мен жолдар арқылы берілген шатасқан күрделі құрылым. (Лабиринт) ... желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстардан, кедергілерден өту бойынша берілетін ойындар топтамасы (Виртуалды лабиринт) |
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылықтарды дарыту «Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» басымдылық негізінде оқушыларды бірлесе еңбек ету, ойлау қабілетін дамыту арқылы жүзеге асады |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі пәнімен байланысы алгоритмді сауатты сөз түрінде жазу, математика пәнімен байланысы қадамдарды есептеу, көркем еңбек пәнімен байланысы лабиринттен шығудың жолын сызу кезінде қолданылады |
|
АКТ қолдану |
Компьютер, Интербелсенді тақта |
|
Алдыңғы оқу |
Оқушыларда алдыңғы сабақта лабиринт туралы ұғыммен танысқан. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут 2 минут 5 минут Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Жағымды психологиялық ахуал туғызу Өтілген тақырып бойынша тапсырма Kаhoot бағдарламасы бойынша тест сұрақтарына жауап беріңіздер Тест 1 дұрыс жауапты.
3.Айдана орындай алатын командаларды ... деп атайды
4.Алгоритм орындаушыны көрсет
5 . Алгоритмді сөз түрінде ұсыну-...
Сабақтың тақырыбын ашу ширату жаттығуы «... қатысты 1 сөзді анықтаңыз» Бүгінгі сабаққа дейін кездеспеген сөзді табыңыз Алгоритм, лабиринт, командалар жүйесі, сызықтық, виртуалды Сабақтың тақырыбын айту Олай болса бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады деп ойлайсыңдар? Сабақтың мақсаты, критерийлері айтылады. Білу деңгейіне берілетін тапсырма («Түртіп алу» әдісі) Виртуалды лабиринт туралы видео көрсету 1-тапсырма. Видеоны көру барысында мұқият тыңдаңыздар виртуалды лабиринттің анықтамасын дәптерге жазып алыңыз Сұрақ: Виртуалды лабиринт дегеніміз не? Дескриптор: Виртуалды лабиринт ұғымын анықтады Түсіну деңгейіне берілетін тапсырма («Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі) 2- тапсырма. (Жұптық жұмыс) Суретте ойын ортасы берілген. Қоңыздың үйіне дейін жетуіне көмектесіңіз. Берілген командаларды қолданып, алгоритмді толықтырыңыз.
Басы
Соңы Үйге жетудің қанша жолы бар?.................. Бағалау критерийі Лабиринттен шығудың алгоритмін жазады Дескриптор:
Қолдану деңгейіне берілетін тапсырма (Жеке жұмыс) 3-тапсырма. Лабиринтттен шығу (quicksave.su/games/8387-20754)
Бағалау критерийі Лабиринттен шығудың тиімді жолын табады Дескриптор:
|
Kаhoot компьютер Оқулық
ҚБ тапсырмалары quicksave.su/games/8387-20754
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
2 минут |
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді:
Үйге тапсырма §18-19 оқу. 107-беттегі тест тапсырмалары |
|
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау |
||||||||||||||
|
Kаhoot Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма. Салыстыр. Айырмашылығы мен ұқсастығы неде? Венн диаграммасы.
Ұқсас-тығы Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма Сәйкестендіру тесті
|
-Мадақтау, бас бармақ, бағдаршам |
Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Оқушылар бүгінгі сабақта ОМ қол жеткізді. Берілген тапсырмалар сабақтың мақсатына негізделіп алынды. Сол тапсырмаларды оқушылар сабақ барысында уақытылы орындады. Әр тапсырманың соңында дескриптор бойынша оқушылар өз жұмыстарына талдау жасады.Саралау тапсырмасына Kahot бағдарламасы бойынша тест арқылы оқушылардың алдыңғы сабақтағы білімдері сараланды. Венн диаграммасы бойынша қабілетті оқушылар, сәйкестендіру арқылы үлгерімі төмен оқушымен жеке жұмыстар жүргізілді. Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды |
|||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: Kahot бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау 2: Жұптық жұмыста берілген тапсырманы бірлесе орындау барысы Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастыру 2: Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай тиімді әдіс-тәсілдерді пайдалану Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||
Тексерілді........................................
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Виртуалды лабиринттен шығуды табу 5 сынып
Виртуалды лабиринттен шығуды табу 5 сынып
|
Күні 30.01- 5 «Ә» |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Виртуалды лабиринттен шығуды табу |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.2 -алгоритмді сөз түрінде ұсыну 5.3.2.3-орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру |
|
Сабақтың мақсаты |
Виртуалды лабиринт ұғымын тұжырымдау, лабиринттен шығу жолдарын анықтау |
|
Жетістік критерийлері |
|
|
Ойлау дағдыларының Білу және түсіну деңгейі |
түсіну, қолдану |
|
Тілдік мақсаттар |
Лексика мен терминология: Лабиринт, Виртуалды, лабиринттен шығу үшін қолданылатын командалар Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер ... – түрлі өткелдер мен жолдар арқылы берілген шатасқан күрделі құрылым. (Лабиринт) ... желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстардан, кедергілерден өту бойынша берілетін ойындар топтамасы (Виртуалды лабиринт) |
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылықтарды дарыту «Мәңгілік Ел» ұлттық идеясының «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» басымдылық негізінде оқушыларды бірлесе еңбек ету, ойлау қабілетін дамыту арқылы жүзеге асады |
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі пәнімен байланысы алгоритмді сауатты сөз түрінде жазу, математика пәнімен байланысы қадамдарды есептеу, көркем еңбек пәнімен байланысы лабиринттен шығудың жолын сызу кезінде қолданылады |
|
АКТ қолдану |
Компьютер, Интербелсенді тақта |
|
Алдыңғы оқу |
Оқушыларда алдыңғы сабақта лабиринт туралы ұғыммен танысқан. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут 2 минут 5 минут Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Жағымды психологиялық ахуал туғызу Өтілген тақырып бойынша тапсырма Kаhoot бағдарламасы бойынша тест сұрақтарына жауап беріңіздер Тест 1 дұрыс жауапты.
3.Айдана орындай алатын командаларды ... деп атайды
4.Алгоритм орындаушыны көрсет
5 . Алгоритмді сөз түрінде ұсыну-...
Сабақтың тақырыбын ашу ширату жаттығуы «... қатысты 1 сөзді анықтаңыз» Бүгінгі сабаққа дейін кездеспеген сөзді табыңыз Алгоритм, лабиринт, командалар жүйесі, сызықтық, виртуалды Сабақтың тақырыбын айту Олай болса бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады деп ойлайсыңдар? Сабақтың мақсаты, критерийлері айтылады. Білу деңгейіне берілетін тапсырма («Түртіп алу» әдісі) Виртуалды лабиринт туралы видео көрсету 1-тапсырма. Видеоны көру барысында мұқият тыңдаңыздар виртуалды лабиринттің анықтамасын дәптерге жазып алыңыз Сұрақ: Виртуалды лабиринт дегеніміз не? Дескриптор: Виртуалды лабиринт ұғымын анықтады Түсіну деңгейіне берілетін тапсырма («Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі) 2- тапсырма. (Жұптық жұмыс) Суретте ойын ортасы берілген. Қоңыздың үйіне дейін жетуіне көмектесіңіз. Берілген командаларды қолданып, алгоритмді толықтырыңыз.
Басы
Соңы Үйге жетудің қанша жолы бар?.................. Бағалау критерийі Лабиринттен шығудың алгоритмін жазады Дескриптор:
Қолдану деңгейіне берілетін тапсырма (Жеке жұмыс) 3-тапсырма. Лабиринтттен шығу (quicksave.su/games/8387-20754)
Бағалау критерийі Лабиринттен шығудың тиімді жолын табады Дескриптор:
|
Kаhoot компьютер Оқулық
ҚБ тапсырмалары quicksave.su/games/8387-20754
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
2 минут |
Сабақ соңында оқушылар кері байланыс жүргізеді:
Үйге тапсырма §18-19 оқу. 107-беттегі тест тапсырмалары |
|
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау |
||||||||||||||
|
Kаhoot Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма. Салыстыр. Айырмашылығы мен ұқсастығы неде? Венн диаграммасы.
Ұқсас-тығы Үлгерімі төмен оқушыға тапсырма Сәйкестендіру тесті
|
-Мадақтау, бас бармақ, бағдаршам |
Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Оқушылар бүгінгі сабақта ОМ қол жеткізді. Берілген тапсырмалар сабақтың мақсатына негізделіп алынды. Сол тапсырмаларды оқушылар сабақ барысында уақытылы орындады. Әр тапсырманың соңында дескриптор бойынша оқушылар өз жұмыстарына талдау жасады.Саралау тапсырмасына Kahot бағдарламасы бойынша тест арқылы оқушылардың алдыңғы сабақтағы білімдері сараланды. Венн диаграммасы бойынша қабілетті оқушылар, сәйкестендіру арқылы үлгерімі төмен оқушымен жеке жұмыстар жүргізілді. Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды |
|||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: Kahot бағдарламасы арқылы тест тапсырмаларын орындау 2: Жұптық жұмыста берілген тапсырманы бірлесе орындау барысы Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылармен жағымды ахуал қалыптастыру 2: Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай тиімді әдіс-тәсілдерді пайдалану Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||||||
Тексерілді........................................
шағым қалдыра аласыз

















