Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||
Пәні: |
Дене шынықтыру. |
||||
Бөлім: 8 |
8-бөлім. Жеңіл атлетика арқылы белсенді өмір салты |
||||
Педагогтың аты-жөні: |
Сактаганова А.К |
||||
Күні : |
06.05.2026ж |
||||
Сынып: 7 «В » |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы : |
Бой жазу жаттығулары және қалыпқа келтіру құралдары.Волейбол ойыны |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.3.1 - по түрлі физикалық жүктемелерді орындау кезінде ағзаны физикалық дайындау талаптарын және олардың ағзаның энергетикалық жүйесіне әсер етуін түсіну |
||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құрады және орындайды |
||||
Құндылықтарды дамыту: |
Жасампаздық және жаңашылдық -Әр түрлі таным құралдарын қолдану,әлем туралы білімді жинақтай алу. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
|
Сабақ тың ортасы (20 минут) |
Сұрақ – жауап арқылы сабақтың тақырыбын түсіндіріп кету 1.Волейболшыға аса қажетті қозғалыс дағдыларын тізбектеп бере аласыздар ма? (Қимыл–қозғалысты машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,секіру,соғу,ұшу,жүгіру) Волейбол ойынының қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Ойын кезінде жарақат алып қалу қауіпінің алдын алуды және қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді; Допты қайтару әдісінің дұрыстығына назар аударады; Ұсынылған қозғалыс әрекеттерінің сапалы орындалуын сараптаптауды оқушыларға ұсынады; Волейболда допты қабылдау мен қайтаруды, орын ауыстыруды меңгеру маңызды екенін түсіндіреді; 1-әрекет. Допты жоғарыдан беру (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды: - допты берудің орындалу үлгісін орындау (имитация) – допты өзінің үстіне жоғары лақтыру, алға қозғала ұстап алу; - сол жаттығуды қайталау тек ұстау орнына қарсы тұрған серіктесіне жалғап жіберу; - ешқандай тоқтатусыз серіктеске жалғау; - жоғарыдағыларды серіктеспен тордың екі жағына орналасудан орындау; - жоғарыдағылардың барлығын оңға және солға жанмен қозғала отырып қайталау. 2-әрекет. Допты төменнен екі қолмен қабылдау (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды: - допты төменнен қабылдаудың орындалу үлгісін (имитация) допсыз қайталау; - допты өзінің үстіне жоғары лақтырып екі қолмен төменнен қабылдау; - екі қолмен допты жерге ұрып, доптың соғылған жеріне қарай орын ауыстырып, төменге түсіп келе жатқан допты екі қолмен төменнен қабылдау; - серіктеспен қарама-қарсы тұрудан допты төменнен қабылдауды орындау; - серітестің біреуі допты лақтырып береді екіншісі допты төменнен қабылдауды орындайды; - жұптар допты жоғарыдан қабылдап өздернің үстіне жоғары көтереді де төменнен қабылдау тәсілімен кері қайтарады; - жұптар жоғарыдағылардың барлығын тордың екі жағында тұрудан орындайды. Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік ережесін сақтайды; 2.ара қашықтықты сақтап,жылдам,епті қозғалады; 3.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; 4.допты жоғарыдан,төменнен қабылдауды біледі; |
Сұрақтарға жауап береді.
|
«Бас бармақ» әдісі
Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалауы тәжірибеленедіӘрбір тапсырмаларды орындап болған соң оқушылар өздері қол жеткізген немесе қиындық тудырған критерийлерді анықтап серіктесіне айтып отырады.
ҚБ «Қол шапалақ»
|
|
|
Сабақ тың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс 1 – сабақ ұнады. 2– пікірім бар. 3-достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды.Сау болыңыздар!
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары ментұжырымдарынабайланысты керібайланыс жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Волейбол ойыны
Бекітілді:
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
||||
Пәні: |
Дене шынықтыру. |
||||
Бөлім: 8 |
8-бөлім. Жеңіл атлетика арқылы белсенді өмір салты |
||||
Педагогтың аты-жөні: |
Сактаганова А.К |
||||
Күні : |
06.05.2026ж |
||||
Сынып: 7 «В » |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
Сабақтың тақырыбы : |
Бой жазу жаттығулары және қалыпқа келтіру құралдары.Волейбол ойыны |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.3.1 - по түрлі физикалық жүктемелерді орындау кезінде ағзаны физикалық дайындау талаптарын және олардың ағзаның энергетикалық жүйесіне әсер етуін түсіну |
||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құрады және орындайды |
||||
Құндылықтарды дамыту: |
Жасампаздық және жаңашылдық -Әр түрлі таным құралдарын қолдану,әлем туралы білімді жинақтай алу. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы (15 минут) |
Дайындық бөлім: 12-15 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу.
Жаңа сабақтың тақырыбымен таныстыру, сабақтың мақсатын айтып өту. Қатардағы жаттығулар. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Мұрынмен тыныс алу. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жалпы дамыту жаттығулары. |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау Сұрақ жауап орындайды |
«Бас бармақ» әдісі
|
Бос кеңісті, спорт зал,
|
|
Сабақ тың ортасы (20 минут) |
Сұрақ – жауап арқылы сабақтың тақырыбын түсіндіріп кету 1.Волейболшыға аса қажетті қозғалыс дағдыларын тізбектеп бере аласыздар ма? (Қимыл–қозғалысты машықтандыру,дене мәдениетін қалыптастыру,денені шынықтыру,тәрбиелеу,секіру,соғу,ұшу,жүгіру) Волейбол ойынының қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.Ойын кезінде жарақат алып қалу қауіпінің алдын алуды және қауіпсіздік ережелерін түсіндіреді; Допты қайтару әдісінің дұрыстығына назар аударады; Ұсынылған қозғалыс әрекеттерінің сапалы орындалуын сараптаптауды оқушыларға ұсынады; Волейболда допты қабылдау мен қайтаруды, орын ауыстыруды меңгеру маңызды екенін түсіндіреді; 1-әрекет. Допты жоғарыдан беру (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды: - допты берудің орындалу үлгісін орындау (имитация) – допты өзінің үстіне жоғары лақтыру, алға қозғала ұстап алу; - сол жаттығуды қайталау тек ұстау орнына қарсы тұрған серіктесіне жалғап жіберу; - ешқандай тоқтатусыз серіктеске жалғау; - жоғарыдағыларды серіктеспен тордың екі жағына орналасудан орындау; - жоғарыдағылардың барлығын оңға және солға жанмен қозғала отырып қайталау. 2-әрекет. Допты төменнен екі қолмен қабылдау (қайталау). Жұптар бір-бірлеріне қарама қарсы тұрып тапсырмаларды кезек-кезекпен орындайды: - допты төменнен қабылдаудың орындалу үлгісін (имитация) допсыз қайталау; - допты өзінің үстіне жоғары лақтырып екі қолмен төменнен қабылдау; - екі қолмен допты жерге ұрып, доптың соғылған жеріне қарай орын ауыстырып, төменге түсіп келе жатқан допты екі қолмен төменнен қабылдау; - серіктеспен қарама-қарсы тұрудан допты төменнен қабылдауды орындау; - серітестің біреуі допты лақтырып береді екіншісі допты төменнен қабылдауды орындайды; - жұптар допты жоғарыдан қабылдап өздернің үстіне жоғары көтереді де төменнен қабылдау тәсілімен кері қайтарады; - жұптар жоғарыдағылардың барлығын тордың екі жағында тұрудан орындайды. Тапсырманың дескриптор:Білім алушы 1.қауіпсіздік ережесін сақтайды; 2.ара қашықтықты сақтап,жылдам,епті қозғалады; 3.ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; 4.допты жоғарыдан,төменнен қабылдауды біледі; |
Сұрақтарға жауап береді.
|
«Бас бармақ» әдісі
Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалауы тәжірибеленедіӘрбір тапсырмаларды орындап болған соң оқушылар өздері қол жеткізген немесе қиындық тудырған критерийлерді анықтап серіктесіне айтып отырады.
ҚБ «Қол шапалақ»
|
|
|
Сабақ тың соңы (5 минут)
|
Кері байланыс 1 – сабақ ұнады. 2– пікірім бар. 3-достарына сұрақ қоя алады, өтілген сабақ бойынша. Осымен сабақ аяқталды.Сау болыңыздар!
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары ментұжырымдарынабайланысты керібайланыс жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


