Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ы Алтынсарин "Бақша ағаштары"5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған бағдарлама бойынша 5-сынып қа арналып жазылған қысқа мерзімді жоспар. Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімдері алып ашық сабақтарына немесе күнделікті сабақтарына қолданса болады.
Материалдың қысқаша нұсқасы



Қысқа мерзімді жоспар

Қазақ тілі 8-бөлім

Адамның сырт келбеті мен мінезі

Сабақ тақырыбы

Бақша ағаштары

Күні


Сынып 5 сынып

Мектеп №5


Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары

0.6 Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады :Мәтін мазмұнынын түсініп оқиды, тірек сөздерді табады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Мәтін бойынша өз ойларын жеткізеді,мәтінді талдайды

Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтіндегі оқиғаларды өмірмен байланыстырады

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:Тәлім-тәрбие туралы мәтіндерді талдайды,өз пікірлерін білдіреді.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:бақша ағашы, тәлім-тәрбие, түзік кісі, ғибрат

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: жаздың бір әдемі күні, жас ағаш, қисық бұтақ, бағып-қағу

Талқылауға арналған сұрақтар:

1.Бала мінезінің қалыптасуына отбасында берілетін тәлім-тәрбиенің қандай маңызы бар?

2.Бағусыз бетімен кету дегенді қалай түсінесің?

Мәтін бойынша өз пікірлеріңді айтыңдар

Баланың « Бесік жырын» естіп өсуінің бала тәрбиесіне қаншалықты маңызы бар?

Құндылыққа бағытталған мақсат


Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті, Өзін-өзі тану пәндері

Алдыңғы оқу

Тәрбиелі оқушы, тәрбиелі бала, тәрбиелі адам дегенді қалай түсінетіндерін анықтау.

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Қалыптастырушы

бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Тапсырма-1.Ұжымдық жұмыс

«Жол табу» деген ойсергек ойыны арқылы сыныпқа жағымды ахуал туғызылады.Оқушыларды бойына қарай тұрғызып бес-бестен бөліп бір-бір топ жасаймыз. Әрбір топтың алдында тұрған оқушы көзін барынша жұмып жүреді.Қалған оқушылар оған жол көрсетіп дұрыс жол табуға көмектеседі.

М адақ, қошемет сөздер арқылы бағалау.



Ой қозғау: Бұл адамдар кімдер деп ойлайсыңдар? Сабақ тақырыбы мен мақсатын түсіндіру.



Сабақтың ортасы


20 мин

Бағалау критерийі: Мәтінді оқиды, тірек сөздерді табады.

Оқылым алдындағы тапсырма.

Ұжымдық жұмыс. Оқылымда кездестіремін деген 5 сөзді жазады және неге солай ойлағаны туралы айтады.

Тапсырма-3. Оқылым кезінде Жеке жұмыс: Оқушыларға Ы.Алтынсариннің «Бақша ағаштары» тақырыбындағы әңгімесі оқуға беріледі

1.Бірінші оқуды жалпы мазмұнын түсіну үшін , тез , шола оқып шығу.

2.Екінші нақты ақпаратты табу үшін оқиды (нақты ақпаратты, тірек сөздерді түртіп алу

Дескриптор

-кездестіретін сөзін жазып, түсіндіреді;

-Мәтінді түсініп оқиды;

-Тірек сөздерді табады;

-Нақты ақпаратты ажыратады;

Оқылым бойынша ширату жаттығулары:Тірек сөздерді А-Я әдісі бойынша әліпби әріптерімен сәйкестікте жазады

Бағдаршам әдісі бойынша бағалау

Жасыл ,сары қызыл түсті қағаздар


Бағалау критерийі: Мәтін бойынша өз ойларын жеткізеді,мәтінді талдайды

Оқығаннан кейін

Тапсырма-3

Ұжымдық жұмыс

Мәтін бойынша абзацтарды анықтау, әр абзацтағы негізгі ақпарат пен қысқаша мазмұнды бөліп алып айта білу.

Мақал-мәтелмен тұжырымдау

Дескриптор

-Абзацтарды анықтайды

-Негізгі ақпарат пен қысқаша мазмұнды бөліп айтады

-мақал-мәтелмен тұжырымдайды



Сабақ соңы


10-әрекет 5-5-1 әдісі бойынша оқушылар сабақ кезінде нені меңгергендері жайлы 5сөйлем жазады.одан кейін 5сөйлемді 5 сөзге дейін қысқартады.5 сөзді 1сөзге қысқартады. Оқушылар өздерінің түйінді сөзін бүкіл сыныппен бөліседі



Қосымша ақпарат

Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс, денсаулық және АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланыс.

Барынша қолдау көрсету:


Орташа қолдау:


Қолдау көрсету шектеулі:


Қазақ әдебиеті, Өзін-өзі тану, Өсімдік тану пәндері

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті?Қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмндегі орынды пайдаланыңыз.Сол жақағы сіздің сабағыңызға қатысты сұрақтарға жауап беріңіз

Сабақтың мақсаты мен міндеті орындалды.



Жалпы бағалау


Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеклеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?














әрекет «Бұл жауап болса онда сұрақ қандай болады» оқушыларға сөйлемдер беріп, жауап ретінде осы сөйлемдерді алу үшін сұрақ қандай болатынын анықтауды сұраймын«Соңғы сөз сөйлемнің басы әдісі бойынша мәтінді



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
06.01.2018
986
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12