Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||||||||
|
Мектеп |
«№23 ЖББМ» КММ |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
|||||||||||
|
Күні: |
26.11.2024 |
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Дүние қалай етсең табылады?» |
|||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты |
5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік, бірлік және ынтымақ |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
||||||||||
|
Сабақтың басы Ой шақыру 5 минут |
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау. Төменде берілген суреттер арқылы оқушылар шығарма мазмұнын болжауға тырысады.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
Слайд №2 |
||||||||||
|
Сабақтың Ортасы 30 минут
|
Мағынаны тану кезеңі. Ой шақыру.
Талқылау. Оқушылар ортаға шығып, жұмыстарын оқиды: -Еңбек дегеніміз не? -Еңбек етуге ерінген адам қандай болады? -Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер? Оқушылардың назарына Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі қойылады. https://youtu.be/WhY6BC2oGyw?si=tfTMUNfacjHjK_wJ
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру.
Тексеру. Өксіген - шөлдеген мағынасында. Қынарда - жағасында, маңында. Жай - орын, қоныс. Жанабында - жаныңда, маңында. Франк - Француз ақшасы Талқылау. Кері байланыс. Жұптық жұмыс.
Тапсырма. Топтық жұмыс. 1 қатар: Кейіпкерлерге постер арқылы мінездеме береді. 2 қатар: Әңгіменің негізгі идеясы мен құндылығы бойынша постер жасайды. 3 қатар: Шығарманың өмірмен байланысы және біздің көзқарасымыз.
Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. Кері байланыс. Топтық бағалау. (Әр оқушыға қызыл, сары, көк түстердегі қағаз қиындыларын үлестіріп беру. Осы қағаздарды көтеру арқылы өзге топты бағалайды.) Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті «Шеңбер» ойыны. Қайыршы Антонға бейтаныс кісінің ақылы қалай әсер етті? Антон қандай қорытынды шығарды? Антон сияқты сенің бірге оқыған досың тіленшілік қылып тұрса не істер едің?
Болашақта кім болам деп
армандайсың? Ыбырай аталарыңның еңбек тақырыбына жазған тағы қандай әңгімелерін білесіңдер?
Ж
|
Слайд №5
Слайд №6
Слайд №6
Слайд №8
Слайд №10
|
||||||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Рефлекция: Бүгінгі күннің сөйлемі
|
Слайд №11 |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ы.Алтынсарин Дүние қалай етсең табылады? 5-сынып
Ы.Алтынсарин Дүние қалай етсең табылады? 5-сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім |
Тәрбиенің қайнар бұлағы |
|||||||||||
|
Мектеп |
«№23 ЖББМ» КММ |
|||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
|||||||||||
|
Күні: |
26.11.2024 |
|||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин. «Дүние қалай етсең табылады?» |
|||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты |
5.1.2.1 әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау; |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік, бірлік және ынтымақ |
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер
|
Дереккөздер |
||||||||||
|
Сабақтың басы Ой шақыру 5 минут |
Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу, дәптерлеріне бүгінгі күнді жазғызу. Қызығушылықты ояту. Тақырыпты болжау. Төменде берілген суреттер арқылы оқушылар шығарма мазмұнын болжауға тырысады.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты хабарланады. Күтілетін нәтижелер белгіленеді. |
Слайд №2 |
||||||||||
|
Сабақтың Ортасы 30 минут
|
Мағынаны тану кезеңі. Ой шақыру.
Талқылау. Оқушылар ортаға шығып, жұмыстарын оқиды: -Еңбек дегеніміз не? -Еңбек етуге ерінген адам қандай болады? -Еңбек етсең, бай боласың дегенді қалай түсінесіңдер? Оқушылардың назарына Ыбырай Алтынсарин «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі қойылады. https://youtu.be/WhY6BC2oGyw?si=tfTMUNfacjHjK_wJ
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Сәйкестендіру.
Тексеру. Өксіген - шөлдеген мағынасында. Қынарда - жағасында, маңында. Жай - орын, қоныс. Жанабында - жаныңда, маңында. Франк - Француз ақшасы Талқылау. Кері байланыс. Жұптық жұмыс.
Тапсырма. Топтық жұмыс. 1 қатар: Кейіпкерлерге постер арқылы мінездеме береді. 2 қатар: Әңгіменің негізгі идеясы мен құндылығы бойынша постер жасайды. 3 қатар: Шығарманың өмірмен байланысы және біздің көзқарасымыз.
Талқылау. Топтар ортаға шығып, жұмыстарын қорғайды. Кері байланыс. Топтық бағалау. (Әр оқушыға қызыл, сары, көк түстердегі қағаз қиындыларын үлестіріп беру. Осы қағаздарды көтеру арқылы өзге топты бағалайды.) Қызыл түс – түсініксіз, кемшіліктерін атап кетер едім.... немесе ұсынысым бар Сары түс – сұрағым бар Көк түс – барлығы жақсы, түсінікті «Шеңбер» ойыны. Қайыршы Антонға бейтаныс кісінің ақылы қалай әсер етті? Антон қандай қорытынды шығарды? Антон сияқты сенің бірге оқыған досың тіленшілік қылып тұрса не істер едің?
Болашақта кім болам деп
армандайсың? Ыбырай аталарыңның еңбек тақырыбына жазған тағы қандай әңгімелерін білесіңдер?
Ж
|
Слайд №5
Слайд №6
Слайд №6
Слайд №8
Слайд №10
|
||||||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Рефлекция: Бүгінгі күннің сөйлемі
|
Слайд №11 |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз



етістік
критерийлері:












