Пән
: Әдебиет
|
МЕКТЕП: «Береке»
жом
|
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
|
КҮНІ:19.11.2019ж
|
Мұғалімнің аты жөні:
Турагелдиева Н
|
|
СЫНЫП: 5
|
Қатысқандар
|
Қатыспағандар
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Ы.Алтынсарин «Қыпшақ Сейітқұл»
әңгімесі
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
Көркем шығарманың мазмұны мен
пішіні
Көркем шығармадағы
образы
|
Сабақ
мақсаттары
|
Қажетті
ақпаратты анықтау үшін сұрақтар құрастыра білу.
|
Бағалау
критерийлері
|
Шығармадағы кейіпкерлер
портретін табады.
Көркем шығарманың мазмұнын
түсінеді.
Кейіпкерлер іс-әрекеті арқылы
образын ашып, талдайды.
|
Тілдік
мақсат
|
Еңбек,шыдамдылық,жеміс,талап
Пәнге қатысты сөздік қор
мен терминдер.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Өмір бойы білім алу: адами
құндылықтарды бағалай білу
Ынтымақтастық: бір-бір қолдау,
түсіну
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Тарих, қазақ тілі,
география
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
интерактивті тақта,
слайд, плакат.
|
Бастапқы
білім
|
Ыбырай Алтынсариннің
өмірі.
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
10-мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі:
1.Оқушылармен сәлемдесу,
түгендеу.
2.Ынтымақтық
атмосферасы.
«Оқы,оқы және
оқы»
3.Топтарға бөлу. «Батырлар»,
«Аңыз», «Асанқайғы», «Дулат Бабатайұлы» Топ аттарына тоқталып
өту.
4. Әр топқа бағалау
критерийлері мен дескрипторларды үлестіру.
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.
|
Сабақтың
ортасы
20-мин
5-мин
Сабақтың
соңы
5-мин
Үйге
тапсырма
|
1-Тапсырма.
ТЖ
1. Ы.Алтынсарин әңгімелеріне
тоқтала отырып,әңгіме тақырыбын ұғындыру,идеясын
ашу.
2. Әңгіме негізінде өз ойларын
айта білуге, өзіндік қорытынды жасай білуге дағдыландыру,
шығармашылыққа баулу,көркем әдебиетке деген қызығушылықтарын
арттыру.
3. Адал достыққа, сыйластыққа,
жанашырлыққа тәрбиелеу.
Дескриптор:
-Бейнетаспаны тыңдап ,Ыбырай
Алтынсариннің өмірімен танысады.
-Түртіп алу жүйесі бойынша
негізгі ақпарат алады.
ҚБ: Смайликтер арқылы
бағалау.
2-тапсырма:
ЖЖ
Сұрақ
–жауаптар.
1.
.Әңгімедегі кейіпкерлерді
ата?
2.Қыпшақ Сейітқұл қай жерге
көшеді?
3.Әңгімедегі жер-су аттарын
атаңыз?
4.Қыпшақ Сейітқұл еңбек арқылы
қалай мұратқа жетті?
Дескриптор:
-Деректер келтіріп
дәлеледейміз.
-Өз шешімін
жазады.
ҚБ:
3-Тапсырма.
ТЖ
Қыпшақ Сейтқұлға тән
қасиеттерді кластер арқылы көрсетеді.
-
-Сонымен
оқушылар;
-Қыпшақ Сейтқұл
кім?
-Сейітқұл қандай әрекет
жасайды?
-Әңгімеде қандай өзекті мәселе
көтерілген?
Әңгіме жанрына жататын
шығармаларға мысалдар келтіріңдер.Өздерің әңгіме жазып
көріңдер.
|
|
Кері
байланыс
|
|
|
Қорытындылау
|
Әңгіменің мазмұндаудың
жоспарын құрыңдар.
Берілген үзіндінің
мазмұны бойынша «Алты неліктен» сұрағын құрастырып, талқылау
жүргізіңдер.
|
Смайликтер
|
Саралау- оқушыларға
қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау-
оқушылардыңматериалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық
және қауіпсіздік, техникасының сақталуы
|
20-дан 100-ге дейінгі
сандар тізбегін екіден топтап құрастыр.
|
Оқушыларды түрлі –түсті
смайликтермен бағалаймын.
Тапсырмалар
беремін.
Әдіс-тәсілдер.
|
Қалам мен түрлі-түсті
қарындаштарды, қайшыны ауызға салмау,көзге
жақындатпау.
|
Сабақ
бойынша рефлексия
Сабақтың
мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не
үйренді?Сабақ қалай өтті?Қандай кедергілер болды?Не сәтті
өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар сәйкес
болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?
Жоспарыма
қандай
өзгерістер енгіздім
және неге ?
|
Сабақтың
мақсаты мен оқу міндеттері орындалды .
Сабақ өз
деңгейінде өтті .
Кедергілер
болған жоқ.
«Миға
шабуыл» әдісі,топтық,жұптық тапсырмалар сәтті
өтті.
Жоспарланған
саралау жақсы іске асты,тапсырмалар сәйкес болды
.
Уақытты
тиімді пайдаландым .
|