|
Мектеп: |
С.Бердіқұлов |
||||
|
Күні: 13.12.2018 |
Мұғалімнің есімі: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Уақыт деген - өмір |
||||
|
Сынып: 11 « » |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Уақыттың қадірін білуге, уақытты тиімді пайдалануға және жергілікті уақыт жайында қысқаша мәліметтер айта отырып, мысалдар келтіру арқылы мәтіннің негізін ашу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
Мәтіннің мазмұнын түсінеді,мағынасын ашады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Берілген сұрақтарға жауап береді,мәтіннің мазмұнын түсінеді. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Негізгі идеясын аша алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
Жаңа тақырыпты өткен тақырыптармен салыстыра алады, мәтіндегі негізгі ойды таба алады, сөздерден сөйлемдер құрай отырып, сөздерге талдау жасайды. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: Уақыт деген - өмір |
|||||
|
Оқылым бойынша ұсыныстар: Уақытты тиімді пайдалана білесің бе? |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Жергілікті уақыт |
||||
|
ЖОСПАР |
|||||
|
Жоспар- ланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
|||||
|
Басталуы 2 минут 2 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.Зейіндерін сабаққа шоғырландыру «Жылы лебіздер» тренингі ІІ.Үй тапсырмасын сұрау «Миға шабуыл » арқылы үй тапсырмасын сұрау, сұрақтар беру. |
|
|||
|
Ортасы 3 минут 2 мин 8-мин 5 мин |
1.Сабақтың оқу мақсаты, тақырыбы таныстырылады 1.Кіріспе. Жаңа сөздер мен сөз тіркестерін талдап, түсіну: Уақытты тиімді пайдалан – Жергілікті уақыт – Уақытты бос өткізбеу – «Өткен өмір» дегенді қалай түсінесің?- Оқылым. Жазылым.Топтық жұмыс. Мәтінді тыңда. Мәтінге тақырып қой.Жоспар құр. Уақыт – адам өмірінің ақшалай құны. Уақыт –әркімнің өмірлік капиталы. Адамның босқа кеткен әрбір минуты отқа жаққан теңгемен тең. Адамның ақшалай уақыты адамның өзіне байланысты. Біреудің бір сағаты мың теңге болса, енді біреулердікі – бір тиын. Даналық жасқа байланысты емес.Елдің бәріне ортақ бір-ақ күнтізбе бар, тек оны әркім әр түрлі пайдаланады. Байларға да, қарапайым адамдарға да берілетін бір мерзім – тәулігіне жиырма төрт сағат.Адам уақытты бағалай білгенде ғана өзін өзі қадағалап отырады.Күнделікті жоспар құрады. Сол арқылы ең жаман дерт –еріншектікті жеңеді. Өзін нағыз адам етіп тәрбиелеп шығады.
Дескриптор:. 1.Мәтінді түсінеді, мағынасын ашады. 2. Жоспар құрады, сұрақтарға жауап береді.
2 -
тапсырма |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Қ
Уақыт 2.Уақыттың пайдасын білесің бе?
|
|
|||
|
Аяқталуы 2 мин Үйге тапсырма |
Кері байланыс. Стикерлерді толтыру |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзін-өзі бағалау Бағдаршам түстері арқылы бағалау |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Рефлексия: Сабақ / оқу Мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
|
Директордыі оқу әдістеме ісі жөніндегі орынбасары: А.Ж.Есбаева |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Уақыт деген - өмір
Уақыт деген - өмір
|
Мектеп: |
С.Бердіқұлов |
||||
|
Күні: 13.12.2018 |
Мұғалімнің есімі: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Уақыт деген - өмір |
||||
|
Сынып: 11 « » |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Уақыттың қадірін білуге, уақытты тиімді пайдалануға және жергілікті уақыт жайында қысқаша мәліметтер айта отырып, мысалдар келтіру арқылы мәтіннің негізін ашу. |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
Мәтіннің мазмұнын түсінеді,мағынасын ашады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Берілген сұрақтарға жауап береді,мәтіннің мазмұнын түсінеді. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Негізгі идеясын аша алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
Жаңа тақырыпты өткен тақырыптармен салыстыра алады, мәтіндегі негізгі ойды таба алады, сөздерден сөйлемдер құрай отырып, сөздерге талдау жасайды. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: |
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: Уақыт деген - өмір |
|||||
|
Оқылым бойынша ұсыныстар: Уақытты тиімді пайдалана білесің бе? |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Жергілікті уақыт |
||||
|
ЖОСПАР |
|||||
|
Жоспар- ланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
|||||
|
Басталуы 2 минут 2 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу 2.Зейіндерін сабаққа шоғырландыру «Жылы лебіздер» тренингі ІІ.Үй тапсырмасын сұрау «Миға шабуыл » арқылы үй тапсырмасын сұрау, сұрақтар беру. |
|
|||
|
Ортасы 3 минут 2 мин 8-мин 5 мин |
1.Сабақтың оқу мақсаты, тақырыбы таныстырылады 1.Кіріспе. Жаңа сөздер мен сөз тіркестерін талдап, түсіну: Уақытты тиімді пайдалан – Жергілікті уақыт – Уақытты бос өткізбеу – «Өткен өмір» дегенді қалай түсінесің?- Оқылым. Жазылым.Топтық жұмыс. Мәтінді тыңда. Мәтінге тақырып қой.Жоспар құр. Уақыт – адам өмірінің ақшалай құны. Уақыт –әркімнің өмірлік капиталы. Адамның босқа кеткен әрбір минуты отқа жаққан теңгемен тең. Адамның ақшалай уақыты адамның өзіне байланысты. Біреудің бір сағаты мың теңге болса, енді біреулердікі – бір тиын. Даналық жасқа байланысты емес.Елдің бәріне ортақ бір-ақ күнтізбе бар, тек оны әркім әр түрлі пайдаланады. Байларға да, қарапайым адамдарға да берілетін бір мерзім – тәулігіне жиырма төрт сағат.Адам уақытты бағалай білгенде ғана өзін өзі қадағалап отырады.Күнделікті жоспар құрады. Сол арқылы ең жаман дерт –еріншектікті жеңеді. Өзін нағыз адам етіп тәрбиелеп шығады.
Дескриптор:. 1.Мәтінді түсінеді, мағынасын ашады. 2. Жоспар құрады, сұрақтарға жауап береді.
2 -
тапсырма |
|
|||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Қ
Уақыт 2.Уақыттың пайдасын білесің бе?
|
|
|||
|
Аяқталуы 2 мин Үйге тапсырма |
Кері байланыс. Стикерлерді толтыру |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзін-өзі бағалау Бағдаршам түстері арқылы бағалау |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||
|
Рефлексия: Сабақ / оқу Мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||
|
Директордыі оқу әдістеме ісі жөніндегі орынбасары: А.Ж.Есбаева |
|||||
шағым қалдыра аласыз













