|
Пәні:математика Ұзақ мерзімді жоспар: 3Вбөлімі: «Шамалар.Уақытта бағдарлану» Тақырып: Минут |
Мектеп: «№152 мектеп-гимназия»коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||
|
Күні: 10.06.2017жыл. |
Мұғалімнің есімі: Құрақбаева Индира Рахимбайқызы |
||||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме:. 1.3 Шамалар мен олардыңөлшембірліктері
|
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.3.5 сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау/ уақыттың өлшем бірліктерін ажырату: минут, сағат, күн, апта, ай 1.1.3.1 шамаларды ажырату: уақыт; оларды өлшеуге қажетті әдістерді, құралдарды таңдау; өлшеу 1.1.3.2 өлшем бірліктерін қолдану арқылы шаманы өлшеу: сағат |
||||||
|
Ойлау дағдыларыныңдеңгейі:Білу және түсіну. Қолдану |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: 1.Циферблат бойынша уақытты анықтайды. 2.Уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажыратады. 3.Зерттеу жұмысын жасай алады. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: 1.Сағат сызбаларынан уақытты тауып көрсете алады. 2. Есептің жауабы бойынша сағаттан санды тауып бояйды |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Уақытттың өлшем бірліктерін орындай алады. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
-Минуттың уақыт өлшем бірілігі екенін біледі -бір минут ішінде қандай іс-әрекеттерді қанша рет орындай алатынын біледі. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді, уақыт бірліктерін пайдаланып сөйлейді |
||||||
|
Түйінді сөздер мен тірек сөздері: минут, уақыт, сағат, тәулік, апта ай |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін сай келетін тіл стилі: уақыт өлшем бірліктерін қысқартып жазуды үйренеді. |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Білімді шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, зерттеу дағдыларын қалыптастыру |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану,көркем еңбек,жаратылыстану |
||||||
|
АКТ қолданудағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||||
|
Ресурстар |
Құмсағат,қабырға сағат,мысал жазылған парақшалар, моншақ,жіп,А3 пішінді қағаздар,түрлі түсті маркерлер |
||||||
|
Тілдік құзіреттілікті |
Минут,уақыт,сағат,күнңапта,ай,уақыт өлшем бірлігі |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Шамалар. Уақытты бағдарлау Оқиғаларды өту кезеңіне қарай орналастыру |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы: 1.Оқушылардың зейінін шоғырландыру: 2.Ой қозғау: Бағалау парақ 1-тапсырма Бағалау парақ 2-тапсырма |
Ұйымдастыру кезеңі «Сағат тілі»әдісі -Балалар барлығымыз тақтаға шығып,дөңгеленіп тұра қалайық.Сағат тілімен қозғалайық.Қозғалып жүріп санайық.Музыка әуені тоқтағанда ,сағат тілін анықтаймыз. Мысалы: (сағат тілі 8, музыка әуені тоқтағанда 8ден 10мин кетті) Топқа бөлу: 1-топ: сағат (сағат суреті арқылы) 2-топ: тәулік (ай мен күн суреті арқылы) 3-топ: ай (күнтізбе арқылы) 4-топ: жыл (жыл мезгілінің суреті арқылы) Қима қағаздарын алу арқылы өз жұмыс топтарын құрайды Сұрақ-жауап
Зерттеу жұмысы. Белгілі бір уақыт аралығында іс- әрекет жасап көрейік. 1. Қол шапалақтау 2. Секіру. - Қанша рет қол шапалақтадыңыз ? - Неше рет секірдіңіздер ? Осы іс- әрекетті жасау үшін сізге қандай уақыт берілді ? -Аз ба ? -Көп пе ? -Аз уақыт аралығы қалай аталатынын білесіз бе ? - Бүгінгі сабағымызда минуттың ұзақтығын білеміз Минут - уақыттың өлшем бірлігі. Уақытты минутпен анықтау үшін электронды, механикалық және құмсағатты қолдануға болады. Бағалау парағын әр оқушыға таратамын. ЗЕРТТЕУ ЖҰМЫСЫ:
Бағалау парағына толтырып отырамыз: 1-тапсырма Өз есімімді ___________рет жаза аламын Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын Жіпке___________ моншақ тізе аламын. Дескриптор: 1.Іс-әрекет жасайды. 2.Жасаған іс- әрекетін жазады. ҚБ бағалау парағы Бағалау парағына толтырып отырамыз: 2-тапсырма «Шатысқан уақыт бірліктері»ретімен қой 1.Минут 2.Сағат 3. Тәулік 4.
Апта 5.Ай 6. Жыл 2.Минут-мин Сағат-сағ Тәулік-тәул. Жыл-ж Дескриптор:
ҚБ бағалау парағы
|
Сағат Қима қағаздар топқа бөлу Бағалау парағы, санның қима қағаздары Сағат суреті
Электронды оқулықпен жұмыс Бағалау парағы Бағалау парағы |
|||||
|
Сабақтың ортасы Саралау жұмыс Бағалау парағы 3-тапсырма Дәптермен жұмыс |
Бағалау парағына толтырып отырамыз: 3-тапсырма Уақыт бірліктерінің өлшемін жаз Оқушылардың қабілеттерін ескере отырып А, В, С деңгейіндегі тапсырмалар ұсынамын. 1-деңгей А 1 сағ =.... мин 1 тәулік = ....сағ 1 апта = .... тәулік 1 ай= .... күн 1 жыл = .... ай 2-деңгей В Өлшем бірліктерінің қысқаша жазылуын көрсет. Минут=….. сағат =….. апта=….. ай=….. тәулік =….. жыл =….. 3-деңгей С Өлшем бірліктерінің ретін баспалдаққа орналастыр.
ҚБ бағалау парағы
Дәптермен жұмыс 1 минут ішінде гүлдер мен доптарды бояу. Дескриптор: 1.Гүлдер мен доптарды бояйды. 2.Нешеуін бояғанын анықтайды. ҚБ Жарайсыңдар |
А Бағалау парағы В Бағалау парағы С Бағалау парағы Жұмыс дәптері
|
|||||
|
Сергіту сәті |
Сағаттың тіліндей иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей иіліп солға бір. Оң аяқ,сол аяқ,оң аяқ,сол аяқ, Жаттығу оңай –ақ. |
|
|||||
|
Сабақтың соңы Бағалау парғы 4-тапсырма |
Шығарып көр» жұптық жұмыс Берілген сағаттардан уақытты тауыпкөрсетіп сызады.
Сағатқа қарап қанша минут өткенін анықтайды ҚБ Жарайсыңдар!
Жеке жұмыс Сағаттан есеп жауабына сәйке келетін санды тауып бояйды 16-8=8 15-9=7 20-10=10 4+1 = 5 0+2=2 7+5=12 Дескриптор:
ҚБ бағалау парағы |
Оқулық Бағалау парағы
|
|||||
|
Сен білесің бе? Рефлексия |
1.Дені сау ересек адамның жүрегі 1 минутта 60-65 рет соғады. 2.Өз жүрегіңнің тамыр соғысын анықтап көр. Өз тамырларының соғысын тексеріп көреді. 2.Екі дос 20 минуттан тоғыз құмалақ ойнады.Достардың әрқайсысы неше минуттан ойнады? Топтық жұмыс «Менің күн тәртібім» кестесін құру. Бос орындарға уақытты жазады. --------- Ұйқыдан оянамын --------- Таңғы ас ішемін --------- Мектепке келемін --------- Мектептен үйге қайтамын -------- Түскі ас ішемін -------- Үй тапсырмасын орындаймын -------- Кешкі ас ішемін -------- Ұйықтауға жатамын Дескриптор:
ҚБ стикерлер арқылы постерге топтар баға береді Сабақты қорытындылау: Оқушылардан 1 минут ішінде тағы не істей алатыныны туралы сұрау.
Ұжымдық жұмыс»: «Жетістік баспалдағы»
деген рефлексия парағын таратып жазбаша немесе ауызша білім алушылардың бүгінгі сабақ бойынша кері байланысын алады. «Жетістік баспалдағы» - оқушылар сабақтан түйінді тұстарымен үйрегенін ой бөлісіп айтады. Сабаққа рефлексия жасайды. |
Постер А-3 |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Саралау – Оқушылардың қабілеттерін ескере отырып А, В, С деңгейіндегі тапсырмалар ұсынамын. С деңгейлі оқушы баспалдаққа уақыт бірліктерін орналастырса, В деңгейлі оқушы уақыт бірліктерінің қысқаша жазылуын көрсетеді, А деңгейіндегі оқушы уақт өлшем бірліктерінің өлшемдерін жазады |
Бағалау : Мадақтау сөздері, «Басбармақ» әдісі, смайликтер арқылы жұбын бағалау, стикерлер арқылы топтардың бір-бірін бағалауы, өзін-өзі бағалау парағын ұсынамын.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Кабинетінде, АКТ-мен жұмыс жасау қауіпсіздіктерін ескеру, білу. |
|||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс ж.ргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңоқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? 1: 2: |
|||||||
(А) Бағалау парағы
Оқушының аты-жөн_____________________________________________
1
-тапсырма (
1.Өз есімімді ___________ рет жаза аламын ұпай
2.Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын
|
Өзесімінжазу |
15 рет (3 балл) |
12 рет (2 балл) |
10 рет (1 балл) |
Меніңұпайым |
|
|
||||
|
Нүкте салу |
40 нүкте (3 балл) |
35 нүкте (2 балл) |
30 нүкте (1 балл) |
|
|
Моншақ |
20 м (3 балл) |
15 (2 балл) |
12 (1 балл) |
|
2
-тапсырма
Уақыт өлшемдерінің ретін көрсет: ұпай
□ Жыл □ Минут
□ Апта □ Ай
□ Тәулік □ Сағат
3
-тапсырма
Уақыт бірліктерінің өлшемін жаз ұпай
1 сағ =.... мин
1 тәулік = ....сағ
1 апта = .... тәулік
1 ай= .... күн
1 жыл = .... ай
![]()
4-тапсырма. Есеп жауабына сәйкес санды боя.
16-8=
4+1= ұпай
Жалпы
ұпай
(В) Бағалау парағы
Оқушының аты-жөн_____________________________________________
1
-тапсырма (
1.Өз есімімді ___________ рет жаза аламын ұпай
2.Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын
|
Өзесімінжазу |
15 рет (3 балл) |
12 рет (2 балл) |
10 рет (1 балл) |
Меніңұпайым |
|
|
||||
|
Нүкте салу |
40 нүкте (3 балл) |
35 нүкте (2 балл) |
30 нүкте (1 балл) |
|
|
Моншақ |
20 м (3 балл) |
15 (2 балл) |
12 (1 балл) |
|
2
-тапсырма
Уақыт өлшемдерінің ретін көрсет: ұпай
□ Жыл □ Минут
□ Апта □ Ай
□ Тәулік □ Сағат
3
-тапсырма
Өлшем бірліктерінің қысқаша жазылуын көрсет. ұпай
Минут=…..
сағат =…..
апта=…..
ай=…..
тәулік =…..
жыл =…..
![]()
4-тапсырма. Есеп жауабына сәйкес санды боя. ұпай
15-9=
0+2=
Жалпы
ұпай
(С) Бағалау парағы
Оқушының аты-жөн_____________________________________________
1
-тапсырма (
1.Өз есімімді ___________ рет жаза аламын ұпай
2.Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын
|
Өзесімінжазу |
15 рет (3 балл) |
12 рет (2 балл) |
10 рет (1 балл) |
Меніңұпайым |
|
|
||||
|
Нүкте салу |
40 нүкте (3 балл) |
35 нүкте (2 балл) |
30 нүкте (1 балл) |
|
|
Моншақ |
20 м (3 балл) |
15 (2 балл) |
12 (1 балл) |
|
2
-тапсырма
Уақыт өлшемдерінің ретін көрсет: ұпай
□ Жыл □ Минут
□ Апта □ Ай
□ Тәулік □ Сағат
3
-тапсырма
Өлшем бірліктерінің ретін баспалдаққа орналастыр. ұпай
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
4
-тапсырма. Есеп жауабына сәйкес санды
боя.
20-10=
7+5= ұпай
Жалпы
ұпай
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Уақытты бағдарлау
Уақытты бағдарлау
|
Пәні:математика Ұзақ мерзімді жоспар: 3Вбөлімі: «Шамалар.Уақытта бағдарлану» Тақырып: Минут |
Мектеп: «№152 мектеп-гимназия»коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||
|
Күні: 10.06.2017жыл. |
Мұғалімнің есімі: Құрақбаева Индира Рахимбайқызы |
||||||
|
Сынып:1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сілтеме:. 1.3 Шамалар мен олардыңөлшембірліктері
|
|||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.3.5 сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау/ уақыттың өлшем бірліктерін ажырату: минут, сағат, күн, апта, ай 1.1.3.1 шамаларды ажырату: уақыт; оларды өлшеуге қажетті әдістерді, құралдарды таңдау; өлшеу 1.1.3.2 өлшем бірліктерін қолдану арқылы шаманы өлшеу: сағат |
||||||
|
Ойлау дағдыларыныңдеңгейі:Білу және түсіну. Қолдану |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: 1.Циферблат бойынша уақытты анықтайды. 2.Уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажыратады. 3.Зерттеу жұмысын жасай алады. |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: 1.Сағат сызбаларынан уақытты тауып көрсете алады. 2. Есептің жауабы бойынша сағаттан санды тауып бояйды |
|||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Уақытттың өлшем бірліктерін орындай алады. |
|||||||
|
Бағалау критерийі |
-Минуттың уақыт өлшем бірілігі екенін біледі -бір минут ішінде қандай іс-әрекеттерді қанша рет орындай алатынын біледі. |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Күнделікті өмірде қолданатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді, уақыт бірліктерін пайдаланып сөйлейді |
||||||
|
Түйінді сөздер мен тірек сөздері: минут, уақыт, сағат, тәулік, апта ай |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін сай келетін тіл стилі: уақыт өлшем бірліктерін қысқартып жазуды үйренеді. |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Білімді шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау, зерттеу дағдыларын қалыптастыру |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану,көркем еңбек,жаратылыстану |
||||||
|
АКТ қолданудағдылары |
Интербелсенді тақта |
||||||
|
Ресурстар |
Құмсағат,қабырға сағат,мысал жазылған парақшалар, моншақ,жіп,А3 пішінді қағаздар,түрлі түсті маркерлер |
||||||
|
Тілдік құзіреттілікті |
Минут,уақыт,сағат,күнңапта,ай,уақыт өлшем бірлігі |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Шамалар. Уақытты бағдарлау Оқиғаларды өту кезеңіне қарай орналастыру |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы: 1.Оқушылардың зейінін шоғырландыру: 2.Ой қозғау: Бағалау парақ 1-тапсырма Бағалау парақ 2-тапсырма |
Ұйымдастыру кезеңі «Сағат тілі»әдісі -Балалар барлығымыз тақтаға шығып,дөңгеленіп тұра қалайық.Сағат тілімен қозғалайық.Қозғалып жүріп санайық.Музыка әуені тоқтағанда ,сағат тілін анықтаймыз. Мысалы: (сағат тілі 8, музыка әуені тоқтағанда 8ден 10мин кетті) Топқа бөлу: 1-топ: сағат (сағат суреті арқылы) 2-топ: тәулік (ай мен күн суреті арқылы) 3-топ: ай (күнтізбе арқылы) 4-топ: жыл (жыл мезгілінің суреті арқылы) Қима қағаздарын алу арқылы өз жұмыс топтарын құрайды Сұрақ-жауап
Зерттеу жұмысы. Белгілі бір уақыт аралығында іс- әрекет жасап көрейік. 1. Қол шапалақтау 2. Секіру. - Қанша рет қол шапалақтадыңыз ? - Неше рет секірдіңіздер ? Осы іс- әрекетті жасау үшін сізге қандай уақыт берілді ? -Аз ба ? -Көп пе ? -Аз уақыт аралығы қалай аталатынын білесіз бе ? - Бүгінгі сабағымызда минуттың ұзақтығын білеміз Минут - уақыттың өлшем бірлігі. Уақытты минутпен анықтау үшін электронды, механикалық және құмсағатты қолдануға болады. Бағалау парағын әр оқушыға таратамын. ЗЕРТТЕУ ЖҰМЫСЫ:
Бағалау парағына толтырып отырамыз: 1-тапсырма Өз есімімді ___________рет жаза аламын Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын Жіпке___________ моншақ тізе аламын. Дескриптор: 1.Іс-әрекет жасайды. 2.Жасаған іс- әрекетін жазады. ҚБ бағалау парағы Бағалау парағына толтырып отырамыз: 2-тапсырма «Шатысқан уақыт бірліктері»ретімен қой 1.Минут 2.Сағат 3. Тәулік 4.
Апта 5.Ай 6. Жыл 2.Минут-мин Сағат-сағ Тәулік-тәул. Жыл-ж Дескриптор:
ҚБ бағалау парағы
|
Сағат Қима қағаздар топқа бөлу Бағалау парағы, санның қима қағаздары Сағат суреті
Электронды оқулықпен жұмыс Бағалау парағы Бағалау парағы |
|||||
|
Сабақтың ортасы Саралау жұмыс Бағалау парағы 3-тапсырма Дәптермен жұмыс |
Бағалау парағына толтырып отырамыз: 3-тапсырма Уақыт бірліктерінің өлшемін жаз Оқушылардың қабілеттерін ескере отырып А, В, С деңгейіндегі тапсырмалар ұсынамын. 1-деңгей А 1 сағ =.... мин 1 тәулік = ....сағ 1 апта = .... тәулік 1 ай= .... күн 1 жыл = .... ай 2-деңгей В Өлшем бірліктерінің қысқаша жазылуын көрсет. Минут=….. сағат =….. апта=….. ай=….. тәулік =….. жыл =….. 3-деңгей С Өлшем бірліктерінің ретін баспалдаққа орналастыр.
ҚБ бағалау парағы
Дәптермен жұмыс 1 минут ішінде гүлдер мен доптарды бояу. Дескриптор: 1.Гүлдер мен доптарды бояйды. 2.Нешеуін бояғанын анықтайды. ҚБ Жарайсыңдар |
А Бағалау парағы В Бағалау парағы С Бағалау парағы Жұмыс дәптері
|
|||||
|
Сергіту сәті |
Сағаттың тіліндей иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей иіліп солға бір. Оң аяқ,сол аяқ,оң аяқ,сол аяқ, Жаттығу оңай –ақ. |
|
|||||
|
Сабақтың соңы Бағалау парғы 4-тапсырма |
Шығарып көр» жұптық жұмыс Берілген сағаттардан уақытты тауыпкөрсетіп сызады.
Сағатқа қарап қанша минут өткенін анықтайды ҚБ Жарайсыңдар!
Жеке жұмыс Сағаттан есеп жауабына сәйке келетін санды тауып бояйды 16-8=8 15-9=7 20-10=10 4+1 = 5 0+2=2 7+5=12 Дескриптор:
ҚБ бағалау парағы |
Оқулық Бағалау парағы
|
|||||
|
Сен білесің бе? Рефлексия |
1.Дені сау ересек адамның жүрегі 1 минутта 60-65 рет соғады. 2.Өз жүрегіңнің тамыр соғысын анықтап көр. Өз тамырларының соғысын тексеріп көреді. 2.Екі дос 20 минуттан тоғыз құмалақ ойнады.Достардың әрқайсысы неше минуттан ойнады? Топтық жұмыс «Менің күн тәртібім» кестесін құру. Бос орындарға уақытты жазады. --------- Ұйқыдан оянамын --------- Таңғы ас ішемін --------- Мектепке келемін --------- Мектептен үйге қайтамын -------- Түскі ас ішемін -------- Үй тапсырмасын орындаймын -------- Кешкі ас ішемін -------- Ұйықтауға жатамын Дескриптор:
ҚБ стикерлер арқылы постерге топтар баға береді Сабақты қорытындылау: Оқушылардан 1 минут ішінде тағы не істей алатыныны туралы сұрау.
Ұжымдық жұмыс»: «Жетістік баспалдағы»
деген рефлексия парағын таратып жазбаша немесе ауызша білім алушылардың бүгінгі сабақ бойынша кері байланысын алады. «Жетістік баспалдағы» - оқушылар сабақтан түйінді тұстарымен үйрегенін ой бөлісіп айтады. Сабаққа рефлексия жасайды. |
Постер А-3 |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
|
Саралау – Оқушылардың қабілеттерін ескере отырып А, В, С деңгейіндегі тапсырмалар ұсынамын. С деңгейлі оқушы баспалдаққа уақыт бірліктерін орналастырса, В деңгейлі оқушы уақыт бірліктерінің қысқаша жазылуын көрсетеді, А деңгейіндегі оқушы уақт өлшем бірліктерінің өлшемдерін жазады |
Бағалау : Мадақтау сөздері, «Басбармақ» әдісі, смайликтер арқылы жұбын бағалау, стикерлер арқылы топтардың бір-бірін бағалауы, өзін-өзі бағалау парағын ұсынамын.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Кабинетінде, АКТ-мен жұмыс жасау қауіпсіздіктерін ескеру, білу. |
|||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс ж.ргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||
|
|
|||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңоқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? 1: 2: |
|||||||
(А) Бағалау парағы
Оқушының аты-жөн_____________________________________________
1
-тапсырма (
1.Өз есімімді ___________ рет жаза аламын ұпай
2.Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын
|
Өзесімінжазу |
15 рет (3 балл) |
12 рет (2 балл) |
10 рет (1 балл) |
Меніңұпайым |
|
|
||||
|
Нүкте салу |
40 нүкте (3 балл) |
35 нүкте (2 балл) |
30 нүкте (1 балл) |
|
|
Моншақ |
20 м (3 балл) |
15 (2 балл) |
12 (1 балл) |
|
2
-тапсырма
Уақыт өлшемдерінің ретін көрсет: ұпай
□ Жыл □ Минут
□ Апта □ Ай
□ Тәулік □ Сағат
3
-тапсырма
Уақыт бірліктерінің өлшемін жаз ұпай
1 сағ =.... мин
1 тәулік = ....сағ
1 апта = .... тәулік
1 ай= .... күн
1 жыл = .... ай
![]()
4-тапсырма. Есеп жауабына сәйкес санды боя.
16-8=
4+1= ұпай
Жалпы
ұпай
(В) Бағалау парағы
Оқушының аты-жөн_____________________________________________
1
-тапсырма (
1.Өз есімімді ___________ рет жаза аламын ұпай
2.Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын
|
Өзесімінжазу |
15 рет (3 балл) |
12 рет (2 балл) |
10 рет (1 балл) |
Меніңұпайым |
|
|
||||
|
Нүкте салу |
40 нүкте (3 балл) |
35 нүкте (2 балл) |
30 нүкте (1 балл) |
|
|
Моншақ |
20 м (3 балл) |
15 (2 балл) |
12 (1 балл) |
|
2
-тапсырма
Уақыт өлшемдерінің ретін көрсет: ұпай
□ Жыл □ Минут
□ Апта □ Ай
□ Тәулік □ Сағат
3
-тапсырма
Өлшем бірліктерінің қысқаша жазылуын көрсет. ұпай
Минут=…..
сағат =…..
апта=…..
ай=…..
тәулік =…..
жыл =…..
![]()
4-тапсырма. Есеп жауабына сәйкес санды боя. ұпай
15-9=
0+2=
Жалпы
ұпай
(С) Бағалау парағы
Оқушының аты-жөн_____________________________________________
1
-тапсырма (
1.Өз есімімді ___________ рет жаза аламын ұпай
2.Қағаз бетіне ___________ рет нүкте жасай аламын
|
Өзесімінжазу |
15 рет (3 балл) |
12 рет (2 балл) |
10 рет (1 балл) |
Меніңұпайым |
|
|
||||
|
Нүкте салу |
40 нүкте (3 балл) |
35 нүкте (2 балл) |
30 нүкте (1 балл) |
|
|
Моншақ |
20 м (3 балл) |
15 (2 балл) |
12 (1 балл) |
|
2
-тапсырма
Уақыт өлшемдерінің ретін көрсет: ұпай
□ Жыл □ Минут
□ Апта □ Ай
□ Тәулік □ Сағат
3
-тапсырма
Өлшем бірліктерінің ретін баспалдаққа орналастыр. ұпай
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
4
-тапсырма. Есеп жауабына сәйкес санды
боя.
20-10=
7+5= ұпай
Жалпы
ұпай
шағым қалдыра аласыз



















