Материалдар / Уақытты қалай анықтаймыз?

Уақытты қалай анықтаймыз?

Материал туралы қысқаша түсінік
Уақытты қалай анықтаймыз?3.1.3.2 шығармашылық идеяларды дамыту үшін әртүрлі дереккөздерден ақпарат жинау.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Желтоқсан 2021
361
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылымминистрлігі

«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМҚК

«Бекітемін»___________

Колледж әдіскері:Айтқожин М. «Келісемін» ___________

Сынып жетекшісі:


Сабақ жоспары




Тақырыбы: «Уақытты қалай анықтаймыз??»

Өтетін орыны: №4 ЖОББМ КММ

Сынып: 3 «ә»

Мерзімі: 28.10.21ж

Тобы: 401

Машықкер:Нурламанова Альмира

Баға: «___» ___________________
















Семей 2021 жыл

Қысқа мерзімді жоспар

     

kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні:

Нурламанова Альмира

Күні:

28.10.2021

Сынып: Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Уақытты қалай анықтаймыз?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.3.2 шығармашылық идеяларды дамыту үшін әртүрлі дереккөздерден ақпарат жинау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:адам өміріндегі сағаттың маңызын, сағаттың даму тарихын, уақытты анықтау жолдарын

біледі. Сағат түрлерін, уақытты дұрыс айтуды, жыл мезгілдерін суреттеуді біледі.

Көптеген оқушылар:сағаттың даму тарихын айта алады. Сағаттарды сала алады.

Кейбір оқушылар:Сағаттың адам өміріндегі маңызын дәлелдеп айта алады. Сағат дизайнын жасай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

І.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Амандасу.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

3.Үй тапсырмасы.

1. Жаңа тақырыпты болжау.

Уақытты қалай анықтаймыз?

Мұғалім оқушыларға сағат суретін көрсетеді.


2.

Уақыт” ұғымы әрбір адамның өмірінде жиі кездеседі. Сендер күнделікті өмірде “уақыт жоқ, бәрін істеп үлгеруім керек” деген сөздерді жиі естіген боларсыңдар? Адам бәрін уақытында істеп, бәріне үлгеру үшін ойлап тапқан.

Алғашқы сағаттарды 3 жарым жыл бұрын ойлап тапқан. Ол-күн сағаты. Арнайы орнатылған нұсқағыштан түскен көлеңке уақытты көрсететін. Бірақ бұл сағаттардың бір кемшілігі : бұлтты күндері,түнде оларды пайдалана алмайтын. Қалай ойлайсыңдар, неліктен?

Кейінірек су және құм сағаттары пайда болған.


4.Сөйлемдерді дұрыс құраңдар (жж)

1. Бірінші, айы, қыркүйек, күздің.

Күздің бірінші айы- қыркүйек

2.Қазан,айы, екінші, күздің.

Қазан- күздің екінші айы.

3.Ұшып, үйрек, қаз, пен, жаққа, жылы, кетеді.

Үйрек пен қаз жылы жаққа ұшып кетеді.

4.Күн, күндіз, түнде, болады, салқын, жылы.

Күн күндіз жылы, түнде салқын болады.

5.  Сарғайып, жерге, түсіп жатыр, жапырақтар

Жапырақтар сарғайып жерге түсіп жатыр.

5. Сергіту сәті



6.Оқушыларға өмірді сағатсыз елестетулерін сұрайды. Оның аяғы қалай болар еді?Сағаттыңадам өміріндегі маңызы туралы шағын әңгімеқұрауды ұсыну.

Қазіргі кезде секунд, минут, уақытты көрсетеді. Адамдар ұзақ мерзім аралығын есептеу үшін күнтізбені ойлап тапты. Күнтізбелер бір жылға есептеліп, күн және ай бойынша есеп жүргізеді. Күнтізбе жасау – қызықты жұмыс. Сендер ұзақ уақыт бөлігі күнтізбемен есептелетінін білесіңдер. Қазіргі күнтізбелерге назар аударайықшы. Онда әдетте жыл мезгілдері бейнеленген табиғат көрінісін байқаймыз.

Сұрақтар қойылады:

1. Жыл неден тұрады?

2. Бір жылда қанша ай, мезгіл, бар?

3. Апта күндерді және ай мезгілдерін ата.


7.Дидактикалық ойын «Жыл мезгілдері»


1. Балалар қазір жылдың қай мезгілі ?

2. Қыста ауа райында қандай өзгерістер болады ? (күн суытады,қар жауады......)

3. Көктемде не болады ? (қар ериді,күн жылынады,құстар ұшып келеді.......)

4. Жазда адамдар қалай киінеді ? (жазда адамдар жеңіл киінеді....)

5. Күз мезгілі сендерге несімен ұнайды ? (көкөністер,жемістерді жинайды ......)


8. Сурет салу


Оқушыларға мысал ретіне бірнеше шағаттың суреттері көрсетіледі. Оқушылар өздері қалаған суретті салады.

  1. Амандасады.










Суретке қарап, тақырыпты анықтайды.























Таратпа қағаздар таратылады, қарап шығады ауызша жауап береді.

































Мұғалім таратып берген ақ бетке шағын әңгіме құрайды.






оқулықтағы фотосуреттерді қарап шығып, жыл мезгілдерінің белгілерін атайды, сұрақтарға жауап береді.











ҚБ: «Смайлик»






Кері байланыс: «Білім ағашы» әдісі бойынша өтеді.

Үй тапсырмасы: Ғаламтордан күнтізбенің тарихы туралы мәліметтерді оқып келу, суретті аяқтау.

Кері байланыс жасайды.



Shape1

















Көрнекіліктер



1. Бірінші, айы, қыркүйек, күздің.

2.Қазан,айы, екінші, күздің.

3.Ұшып, үйрек, қаз, пен, жаққа, жылы, кетеді.

4.Күн, күндіз, түнде, болады, салқын, жылы.

5.  Сарғайып, жерге, түсіп жатыр, жапырақтар





































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ