|
Сынып: 3 « » Көркем еңбек |
Күні: |
|||
|
№ 9 Сабақтың тақырыбы: |
Уақытты қалай анықтаймыз? |
|||
|
Оқудың мақсаттары |
Ой-өрістерін кеңейту, сағаттың, күнтізбенің пайда болу тарихымен танысу. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: адамдар уақытты қалай анықтайтынын, уақытты анықтау бірліктерін айту. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Күнтізбе жасау тәсілдерін көрсету. |
||||
|
Кейбір оқушылар: тапсырманы толық орындайды |
||||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау. |
|
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті: |
|
|
|
Үй тапсырмасы 7 минут |
31 беттегі тапсыраманы орындайды |
Бірін бірі салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Адам сағатсыз тұра алмайтынына көзіміз жетті. Алғашқы сағаттар қашан пайда болды, олар қандай болды? Білетіндер бар ма? Оқушылардың жауабын тыңдайды. Күн сағаттары, олардың қызметі туралы айтып береді. Басқа сағат түрлері туралы қысқаша айтады . Сендер ұзақ уақыт бөлігі күнтізбемен есептелетінін білесіңдер. Қазіргі күнтізбелерге назар аударайықшы. Онда әдетте жыл мезгілдері бейнеленген табиғат көрінісін байқаймыз (оқулықтағы фотосуреттерді қарап шығып, жыл мезгілдерінің белгілерін атайды). Оқушылар маусымдық жұмыстар туралы айтып береді. Суреттердің әсемдігіне, композициялар мен түс үйлесіміне назар аудару керек. |
№1 жұмыс дәптерінің 20– 21-бетіндегі тапсырманы орындайды).
Оқушылар №1 жұмыс дәптерінің 21-бетіндегі суреттерге қарап, сұрақтарға ауызша не жазбаша жауап береді.
2 тапсырма.топпен жұмыс.Уақыт санын айтамыз. 3тапсырма жұптық жұмыс |
суреттер, кері байланыс, стикер. Жыл мезгілдері бейнеленген пейзаждар. |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Аю Аю |
видео |
||
|
10 минут |
Әрбір жыл мезгілі несімен ерекшеленетінін суреттейді.Оқулықтың 4 бетіндегі 1 тапсырмаға қараймыз.Сағаттың әрбір цифрлы беті бірдей қанша бөлінегнін есептеп айтамыз.
|
|
||
|
Сабақтың соңы
|
4.Рефлексия Баспалдақ әдісі бойынша |
|
||
|
1 минут |
5.Үйге тапсырма Оқулықтың 34 бетіндегі сағат суретін салу |
|
||
|
Сынып: 3 « » Көркем еңбек |
Күні: |
|||
|
№ 10 Сабақтың тақырыбы: |
Жыл мезгілдерін бейнелейміз |
|||
|
Оқудың мақсаттары |
Ой-өрістерін кеңейту, сағаттың, күнтізбенің пайда болу тарихымен танысу. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: адамдар уақытты қалай анықтайтынын, уақытты анықтау бірліктерін айту. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Күнтізбе жасау тәсілдерін көрсету. |
||||
|
Кейбір оқушылар: тапсырманы толық орындайды |
||||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау. |
|
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті: |
|
|
|
Үй тапсырмасы 7 минут |
31 беттегі тапсыраманы орындайды |
Бірін бірі салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Адам сағатсыз тұра алмайтынына көзіміз жетті. Алғашқы сағаттар қашан пайда болды, олар қандай болды? Білетіндер бар ма? Оқушылардың жауабын тыңдайды. Күн сағаттары, олардың қызметі туралы айтып береді. Басқа сағат түрлері туралы қысқаша айтады . Сендер ұзақ уақыт бөлігі күнтізбемен есептелетінін білесіңдер. Қазіргі күнтізбелерге назар аударайықшы. Онда әдетте жыл мезгілдері бейнеленген табиғат көрінісін байқаймыз (оқулықтағы фотосуреттерді қарап шығып, жыл мезгілдерінің белгілерін атайды). Оқушылар маусымдық жұмыстар туралы айтып береді. Суреттердің әсемдігіне, композициялар мен түс үйлесіміне назар аудару керек. |
№1 жұмыс дәптерінің 20– 21-бетіндегі тапсырманы орындайды).
Оқушылар №1 жұмыс дәптерінің 21-бетіндегі суреттерге қарап, сұрақтарға ауызша не жазбаша жауап береді.
2 тапсырма.топпен жұмыс.Уақыт санын айтамыз. 3тапсырма жұптық жұмыс |
суреттер, кері байланыс, стикер. Жыл мезгілдері бейнеленген пейзаждар. |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Аю Аю |
видео |
||
|
10 минут |
Әрбір жыл мезгілі несімен ерекшеленетінін суреттейді.Оқулықтың 4 бетіндегі 1 тапсырмаға қараймыз.Сағаттың әрбір цифрлы беті бірдей қанша бөлінегнін есептеп айтамыз.
|
|
||
|
Сабақтың соңы
|
4.Рефлексия Баспалдақ әдісі бойынша |
|
||
|
1 минут |
5.Үйге тапсырма Оқулықтың 34 бетіндегі сағат суретін салу |
|
||
|
Сынып: 3 « » Көркем еңбек |
Күні: |
|||
|
№ 14 Сабақтың тақырыбы: |
Сабақтың тақырыбы: Ғимарат үлгі- лерін ойлап тауып, суретін салып үйренеміз |
|||
|
Оқудың мақсаттары |
3.1.4.1. Шығармашылық қабілеттерін дамыту, суретті кезең- кезеңімен жетілдіруге үйрету. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Сәулет кешендерін суреттейді, |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: өз ойын түсіндіреді |
||||
|
Кейбір оқушылар: мұғалімнің және оқулықтағы сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау. |
|
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті: |
|
|
|
Үй тапсырмасы 7 минут |
31 беттегі тапсыраманы орындайды |
Бірін бірі салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жауап. Сәулет өнері – түрлі ғимараттарды жобалау және тұрғызу.
Жауап. Тек қаланы атап қоймай, ғимараттарды да суреттеп, қандай ғимараттар екенін айтуды тапсырады (стадион, театр, мұражай, тұрғын үй және т.б.).
Жауап. Толық жауап беріп, қалаларға әр алуан және әдемі ғимараттар не үшін керек екенін түсіндіру керек.
Жауап. Олар берік болуы тиіс (қауіпсіз, ыңғайлы, әдемі). Егер оқушылар сұраққа бірден жауап беруге қиналса, жетекші сұрақ қойыңыз. Сонымен, үй қандай болу керек? |
Оқушылар өз жауаптарын айтады.
Оқушылар өз ойларын суреттеп салады. |
Әр түрлі ғимараттар
Заманауи қалалардың, ықшамаудан және сәулет ескерткіш- терінің фотосуреттері.
|
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Аю Аю |
видео |
||
|
10 минут |
Тақтадағы жұмыстан бөлек № 1 жұмыс дәптерінің 26– 30-беттеріндегі тапсырмаларды өз беттерінше орындайды. |
|
||
|
Сабақтың соңы
|
4.Рефлексия Баспалдақ әдісі бойынша |
|
||
|
1 минут |
5.Үйге тапсырма Оқулықтың 41 бетіндегі ғимарат суретін салу |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Уақытты қалай анықтаймыз? 3 сынып
Уақытты қалай анықтаймыз? 3 сынып
|
Сынып: 3 « » Көркем еңбек |
Күні: |
|||
|
№ 9 Сабақтың тақырыбы: |
Уақытты қалай анықтаймыз? |
|||
|
Оқудың мақсаттары |
Ой-өрістерін кеңейту, сағаттың, күнтізбенің пайда болу тарихымен танысу. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: адамдар уақытты қалай анықтайтынын, уақытты анықтау бірліктерін айту. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Күнтізбе жасау тәсілдерін көрсету. |
||||
|
Кейбір оқушылар: тапсырманы толық орындайды |
||||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау. |
|
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті: |
|
|
|
Үй тапсырмасы 7 минут |
31 беттегі тапсыраманы орындайды |
Бірін бірі салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Адам сағатсыз тұра алмайтынына көзіміз жетті. Алғашқы сағаттар қашан пайда болды, олар қандай болды? Білетіндер бар ма? Оқушылардың жауабын тыңдайды. Күн сағаттары, олардың қызметі туралы айтып береді. Басқа сағат түрлері туралы қысқаша айтады . Сендер ұзақ уақыт бөлігі күнтізбемен есептелетінін білесіңдер. Қазіргі күнтізбелерге назар аударайықшы. Онда әдетте жыл мезгілдері бейнеленген табиғат көрінісін байқаймыз (оқулықтағы фотосуреттерді қарап шығып, жыл мезгілдерінің белгілерін атайды). Оқушылар маусымдық жұмыстар туралы айтып береді. Суреттердің әсемдігіне, композициялар мен түс үйлесіміне назар аудару керек. |
№1 жұмыс дәптерінің 20– 21-бетіндегі тапсырманы орындайды).
Оқушылар №1 жұмыс дәптерінің 21-бетіндегі суреттерге қарап, сұрақтарға ауызша не жазбаша жауап береді.
2 тапсырма.топпен жұмыс.Уақыт санын айтамыз. 3тапсырма жұптық жұмыс |
суреттер, кері байланыс, стикер. Жыл мезгілдері бейнеленген пейзаждар. |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Аю Аю |
видео |
||
|
10 минут |
Әрбір жыл мезгілі несімен ерекшеленетінін суреттейді.Оқулықтың 4 бетіндегі 1 тапсырмаға қараймыз.Сағаттың әрбір цифрлы беті бірдей қанша бөлінегнін есептеп айтамыз.
|
|
||
|
Сабақтың соңы
|
4.Рефлексия Баспалдақ әдісі бойынша |
|
||
|
1 минут |
5.Үйге тапсырма Оқулықтың 34 бетіндегі сағат суретін салу |
|
||
|
Сынып: 3 « » Көркем еңбек |
Күні: |
|||
|
№ 10 Сабақтың тақырыбы: |
Жыл мезгілдерін бейнелейміз |
|||
|
Оқудың мақсаттары |
Ой-өрістерін кеңейту, сағаттың, күнтізбенің пайда болу тарихымен танысу. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: адамдар уақытты қалай анықтайтынын, уақытты анықтау бірліктерін айту. |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Күнтізбе жасау тәсілдерін көрсету. |
||||
|
Кейбір оқушылар: тапсырманы толық орындайды |
||||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау. |
|
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті: |
|
|
|
Үй тапсырмасы 7 минут |
31 беттегі тапсыраманы орындайды |
Бірін бірі салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Адам сағатсыз тұра алмайтынына көзіміз жетті. Алғашқы сағаттар қашан пайда болды, олар қандай болды? Білетіндер бар ма? Оқушылардың жауабын тыңдайды. Күн сағаттары, олардың қызметі туралы айтып береді. Басқа сағат түрлері туралы қысқаша айтады . Сендер ұзақ уақыт бөлігі күнтізбемен есептелетінін білесіңдер. Қазіргі күнтізбелерге назар аударайықшы. Онда әдетте жыл мезгілдері бейнеленген табиғат көрінісін байқаймыз (оқулықтағы фотосуреттерді қарап шығып, жыл мезгілдерінің белгілерін атайды). Оқушылар маусымдық жұмыстар туралы айтып береді. Суреттердің әсемдігіне, композициялар мен түс үйлесіміне назар аудару керек. |
№1 жұмыс дәптерінің 20– 21-бетіндегі тапсырманы орындайды).
Оқушылар №1 жұмыс дәптерінің 21-бетіндегі суреттерге қарап, сұрақтарға ауызша не жазбаша жауап береді.
2 тапсырма.топпен жұмыс.Уақыт санын айтамыз. 3тапсырма жұптық жұмыс |
суреттер, кері байланыс, стикер. Жыл мезгілдері бейнеленген пейзаждар. |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Аю Аю |
видео |
||
|
10 минут |
Әрбір жыл мезгілі несімен ерекшеленетінін суреттейді.Оқулықтың 4 бетіндегі 1 тапсырмаға қараймыз.Сағаттың әрбір цифрлы беті бірдей қанша бөлінегнін есептеп айтамыз.
|
|
||
|
Сабақтың соңы
|
4.Рефлексия Баспалдақ әдісі бойынша |
|
||
|
1 минут |
5.Үйге тапсырма Оқулықтың 34 бетіндегі сағат суретін салу |
|
||
|
Сынып: 3 « » Көркем еңбек |
Күні: |
|||
|
№ 14 Сабақтың тақырыбы: |
Сабақтың тақырыбы: Ғимарат үлгі- лерін ойлап тауып, суретін салып үйренеміз |
|||
|
Оқудың мақсаттары |
3.1.4.1. Шығармашылық қабілеттерін дамыту, суретті кезең- кезеңімен жетілдіруге үйрету. |
|||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Сәулет кешендерін суреттейді, |
|||
|
Оқушылардың басым бөлігі: өз ойын түсіндіреді |
||||
|
Кейбір оқушылар: мұғалімнің және оқулықтағы сұрақтарға жауап береді. |
||||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Оқушыларды сабаққа дайындау.Партаның үстін жинақтау. |
|
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: |
Оқушының іс-әрекеті: |
|
|
|
Үй тапсырмасы 7 минут |
31 беттегі тапсыраманы орындайды |
Бірін бірі салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Жауап. Сәулет өнері – түрлі ғимараттарды жобалау және тұрғызу.
Жауап. Тек қаланы атап қоймай, ғимараттарды да суреттеп, қандай ғимараттар екенін айтуды тапсырады (стадион, театр, мұражай, тұрғын үй және т.б.).
Жауап. Толық жауап беріп, қалаларға әр алуан және әдемі ғимараттар не үшін керек екенін түсіндіру керек.
Жауап. Олар берік болуы тиіс (қауіпсіз, ыңғайлы, әдемі). Егер оқушылар сұраққа бірден жауап беруге қиналса, жетекші сұрақ қойыңыз. Сонымен, үй қандай болу керек? |
Оқушылар өз жауаптарын айтады.
Оқушылар өз ойларын суреттеп салады. |
Әр түрлі ғимараттар
Заманауи қалалардың, ықшамаудан және сәулет ескерткіш- терінің фотосуреттері.
|
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
Аю Аю |
видео |
||
|
10 минут |
Тақтадағы жұмыстан бөлек № 1 жұмыс дәптерінің 26– 30-беттеріндегі тапсырмаларды өз беттерінше орындайды. |
|
||
|
Сабақтың соңы
|
4.Рефлексия Баспалдақ әдісі бойынша |
|
||
|
1 минут |
5.Үйге тапсырма Оқулықтың 41 бетіндегі ғимарат суретін салу |
|
||
шағым қалдыра аласыз













