Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1.2.1. Мұғалімнің көмегімен
мәтінде кім? не? туралы айтылғанын
анықтау.
1.2.1.2. Оқудың түрлерін
(буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп
оқу)қолдану.
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар: Жаңа білімді
меңгереді.
Көптеген
оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбір
оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана
алады ы дыбысы менмен әрпі туралы
білімді меңгереді .
|
Жетістік критерийлері
|
|
Тілдік мақсаттар
(Тірек
сөздер)
|
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік ел, бұл-инновация
негізіндегі тұрақты экономикалық өсім
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүниетану , көркем
еңбек.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Таныстырылым,
ноутбук,аудиожазба
«Алтын сандық» ойыны,
«Суреттер сөйлейді» ойыны
«Құлақ сал»
ойыны
|
Бастапқы
білім
|
Бала
–бақшадан, ата-анадан
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Амандасу. Суреттер арқылы
топқа бөлу
1-топ «Шәйнек»
тобы
2-топ «Кесе»
тобы.
3- топ «Қасық»
тобы.
4-топ «Шанышқы»
тобы
«Алтын сандық» ойыны арқылы
өткен дыбыстарды пысықтау
|
Суреттер
|
Сабақтың
ортасы
9
минут
|
1 тапсырма
. Тыңдалым
. Бірлескен
жұмыс.
Аудио
тыңдалым. Ыдыс.
Үйде ыдыс көп. Кесе, шәйнек,
табақ, қасық, шанышқы-ыдыстар. Ыдыс пен тамақ ішеді. Тамақ ішіп
болған соң, ыдыстарды жуамын. Ыдыс таза.
|
Таныстырылым
Оқулықпен
жұмыс
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
Аудио
тыңдалым.
|
Сергіту сәтіне арналған
жинақ
|
Қызықты
тапсырма
9
минут
|
№ 2
тапсырма. «Суреттер сөйлейді»
ойыны.

Ы Д Ы
С
|
Суреттер
|
16
минут
|
№3 Тапсырма.
Топтық тапсырма.
Постермен
жұмыс.
1-топ. Шыныдан жасалған
ыдыстар.
2-топ. Темірден жасалған
ыдыстар.
3-топ. Ағаштан жасалған
ыдыстар.
4-топ. Желімнен жасалған
ыдыстарды желімдейді.
№ 4
Тапсырма.
Оқылым.
Оқулықпен
жұмыс.
Білім алушылар оқулықтағы
берілген сөздерді тізбектеп оқиды.
«Жасырын хат»
ойыны.
№ 5
Тапсырма.
Жазылым.
Ы ы, ыдыс, ырыс, сыр, сары
т.б.
Тіл ұстарту
жаттығуы.
|
Суреттер, желім,
плакат.
Хат.
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия

|
Кеменің
суреті
|
Дифференциация – оқушыларға
көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары
оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау.
Білім алушы: Сурет бойынша
бір-бірімен сөйлесе алды.
Жазу жолын,жоларалық
кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап әріп
элементтерін коллеграфиялық талаптарға сай жазды.Сурет бойынша
сөйлесе алды.
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар
айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Сабақ бойынша
рефлекция.Сабақ мақсаттары:оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
|
1.
2.
|
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|