САБАҚ: алгебра
|
Мектеп: «Ахмер орта мектебі»
КММ
|
Күні:
|
Мұғалім: Сабырбекова
Н.К.
|
СЫНЫП: 8
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
Cабақтың
тақырыбы:
|
функциясы, оның
графигі және қасиеттері
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары
|
|
8.4.1.1 функциясының қасиеттерін
білу және оның графигін
салу;
8.4.1.4 аргументтің берілген мәндері
бойынша функцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша
аргументтің мәнін табу;
|
|
Барлық оқушылар:
функциясының қасиеттерін біледі және
оның графигін сала алады;
|
Оқушылардың басым
бөлігі: функциясының графигіне тиісті болатын
нүктелерді анықтай алады,функциялардың графиктерін сала
алады.
|
Кейбір оқушылар:теңдеуді графиктік
тәсілмен шешіп ойларын айта алады.
|
Тілдік мақсат
|
функцияның графигін және
қасиеттерін басқа
функциялардың қасиеттерімен салыстыра математикалық тілде
сөйлейді
|
Осыған дейінгі меңгерген
білім
|
Квадрат түбірлері бар өрнектерді
түрлендіру.
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде
жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
0-3
минут
3-5
минут
5-10
минут
|
►Сәлемдесу,сынып оқушыларын
түгендеу.
Топқа бөлу. (Жүрек қалаулары
бойынша).
►Психологиялық
тренинг:
«Алғашқы қар»- Оқушылар қар үлпектерін бір-біріне лақтырып,команда
болған кезде үлпек қарды ұстап қалуға тырысады. Бүгінгі сабақта
барлығымыз бір-бірімізге не
тілейміз?
►Үй тапсырмасын
тексеру.
Топ басшылары үй тапсырмасы туралы
мағлұмат береді.
►
«Ыстық
орындық» Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтар
қойылады.
Сұрақтарға жауап
беру арқылы оқушылардың тақырыпты меңгертуге жетелейді, дағдылары
қалыптасады
|
Қпарақ беттер, интербелсенді
тақта
|
Ортасы
10-12
минут
15
минут
1 минут
2 минут
|
Топтық
жұмыс:
және
y=6-x
функцияларының қиылысу нүктелерін тап;
Топпен
жұмыс
Жеке
жұмыс
Тест
тапсырмасы
1.Келесі нүктелердің қайсысы
функциясының графигінде жатады y =
А)
(0,5, 0,25)
Б)
(0,01; 0,1)
В)
(25; -5)
Г)
(0; 4)
Д)
(4;16)
|
2. а-ның қандай
мәнінде (а;5) нүктесі y = функциясының графигінде
жатады
А) 0,25
Б) 25
В)5
Г) 2,5 Д)
2
3. [-2;6] кесіндегі
функциясының ең кіші мәнін табыңыз
y =
А)
3 ;
Б)
-2 ;
В)
0 ;
Г)
1;
Д)
-1
|
4. [1;10] кесіндегі
функциясының ең үлкен мәнін табыңыз
y =
А)
1;
Б)
4;
В)
2;
Г)
3;
Д)
4.
|
5. Келесі нүктелердің
қайсысы y = функциясының графигінде
жатады: M(81; 9),
N(36; -6), P(-9; -3), Q(121; 11), T(4; -2), F(5;
-2,5). A) M, Q, T; Б) N, T; B) M, N, P, Q, T, F; Г) M, Q; Д) P, T,
F.
Үйге тапсырма:
.
Кері
байланыс:
Кері
байланыс
Тапсырманы орындау
маған ұнады (ұнамады)
_______
Ерекше қиын
болды________________________
Менің ойымша, оның
себебі_____________________________________________
Ең қызықты
болғаны__________________________________________
Егер мен бұл
тапсырманы тағы орындасам, келесілерді жасар едім_______
________________
Менің жектекшіге
өтінішім____________________________________________
Рефлексия
Бүгін сабақ ұнады
ма?
|
Бүгінгі сабақтың соңында
қандай сезімде болдың?
|
|
дәптер,тақта
интербелсенді
тақта
Bilim
land
|
Аяқталуы
39-40
минут
|
Оқушылардың жұмыстарына талдау
жасаймын, мадақтау арқылы өз ұсынысымды айтып, жұмыс орыны
жинастырылады
|
|
Қосымша
ақпарат
|
|
|
Саралау – Көбірек
қолдау
көрсетуді
қалай
жоспарлайсыз?
Анағұрлым
қабілетті
оқушыларға
жаттығуларды
күрделендіруді
қалай
|
Бағалау -
Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық
байланыс
Қауіпсіздік жəне
еңбекті
қорғау
ережелері
АКT
байланыстары
Құндылықтардағы
байланыс
|
Сабақта оқу
мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдерді
қолданудажоспарлаған әдіс-тәсілдерді тиімсіз жақтарын
қайта жоспарлап, бағалау арқылы әр-бір оқушының қабылдау деңгейіне
қарай өзгерістер енгіземін.
|
Жетістік критерийлеріне сәйкес
тапсырманы орындатып мақсатқа жету үшін не сәтті, не сәтсіз болды
бағалау арқылы немесе оқушылардың кабылдау деңгейіне қарай
бағалаймын.
|
Практикалық жұмыс барысында техникалық
қауіпсіздік ережесімен таныстырып отыруды
жоспарлаймын.
|
Рефлексия
Сабақ / оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары
сəтті болды ма?
Мен берілген уақыт
ішінде
үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім жəне
неліктен?
|
Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынға
жазыңыз.
Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардың
арасынан
Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта
алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
1.
2.
|