|
Бөлімі: |
Қазақ ұлттық қозғалыс ойындары 23- сабақ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Есенбеков Б.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ынтымақтастық және әділ ойын Орамал тастау ойыны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.2.6.1 шығармашылық қабілеттерді және идеяларды түсіндіру және көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту. «Орамал тастау» ойыны арқылы ынтымақтастық және әділ ойын дағдыларын қалыптастыру. Дене қозғалысы арқылы қимыл-қозғалыс белсенділігін арттыру. |
|
|
Құндылықтарды дамыту: |
Әр оқушы әділ ойынды ұстана отырып, бір-біріне құрмет көрсетеді. Ынтымақтастықты нығайтуға бағытталған тапсырмалар арқылы топтық жұмыс дағдылары дамиды. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5-7 минут) |
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сабақ мақсаты және ережелерді түсіндіру. Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру (жүгіргенде бір-бірімен қақтығыспау, алаңды ретпен қолдану). Белсенді дене қыздыру жаттығулары (жүгіру, секіру).
|
Оқушылар сапқа тұрып мұғаліммен амандасады. |
Қол шапалақ |
Ысқырық пен секундомер |
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
2. Негізгі бөлім 1-тапсырма: «Орамал тастау» ойыны Ойын ережесі:
Дескриптор: Шеңбер құрып ойнайды. Жылдамдық және қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсетеді. Бір-біріне кедергі келтірмей ойнайды. 2-тапсырма: Шығармашылық қосымша идеялар Оқушылар ойынды әртүрлі тәсілдермен ойнау үшін шығармашылық ұсыныстар енгізеді (мысалы, екі орамалмен ойнау, өлең айту арқылы ойынды қызықты ету). Дескриптор: Ойынға шығармашылық идеяларын қосады. Өз ұсыныстарын түсіндіреді және көрсетеді. |
Оқушылар : «Орамал тастау» ойынының ережесімен танысып шығармашылық ұсыныстар ұсына отырып ойынды ойнайды. |
Ойын ережелерін сақтауы, әділ және ынтымақтастықпен ойнауы және шығармашылық қабілеттерін көрсетуі бағаланады. |
Орамал немесе жеңіл мата Ашық алаң немесе кең зал |
|
Сабақтың аяғы (5-7 минут) |
3. Қорытынды бөлім Сабақ соңында рефлексия жүргізу: «Бүгінгі ойында қандай құндылықтарды байқадыңдар?» (Ынтымақтастық, әділдік) «Қандай жаңа идея ұсындыңдар және ол қалай орындалды?» Оқушыларды мадақтау және бағалау. |
Оқушылар сабақ барысын талдайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ынтымақтастық және әділ ойын. Орамал тастау ойыны"
"Ынтымақтастық және әділ ойын. Орамал тастау ойыны"
|
Бөлімі: |
Қазақ ұлттық қозғалыс ойындары 23- сабақ |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Есенбеков Б.А. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ынтымақтастық және әділ ойын Орамал тастау ойыны |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.2.6.1 шығармашылық қабілеттерді және идеяларды түсіндіру және көрсету |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту. «Орамал тастау» ойыны арқылы ынтымақтастық және әділ ойын дағдыларын қалыптастыру. Дене қозғалысы арқылы қимыл-қозғалыс белсенділігін арттыру. |
|
|
Құндылықтарды дамыту: |
Әр оқушы әділ ойынды ұстана отырып, бір-біріне құрмет көрсетеді. Ынтымақтастықты нығайтуға бағытталған тапсырмалар арқылы топтық жұмыс дағдылары дамиды. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Педагогтың іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5-7 минут) |
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сабақ мақсаты және ережелерді түсіндіру. Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру (жүгіргенде бір-бірімен қақтығыспау, алаңды ретпен қолдану). Белсенді дене қыздыру жаттығулары (жүгіру, секіру).
|
Оқушылар сапқа тұрып мұғаліммен амандасады. |
Қол шапалақ |
Ысқырық пен секундомер |
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
2. Негізгі бөлім 1-тапсырма: «Орамал тастау» ойыны Ойын ережесі:
Дескриптор: Шеңбер құрып ойнайды. Жылдамдық және қимыл-қозғалыс дағдыларын көрсетеді. Бір-біріне кедергі келтірмей ойнайды. 2-тапсырма: Шығармашылық қосымша идеялар Оқушылар ойынды әртүрлі тәсілдермен ойнау үшін шығармашылық ұсыныстар енгізеді (мысалы, екі орамалмен ойнау, өлең айту арқылы ойынды қызықты ету). Дескриптор: Ойынға шығармашылық идеяларын қосады. Өз ұсыныстарын түсіндіреді және көрсетеді. |
Оқушылар : «Орамал тастау» ойынының ережесімен танысып шығармашылық ұсыныстар ұсына отырып ойынды ойнайды. |
Ойын ережелерін сақтауы, әділ және ынтымақтастықпен ойнауы және шығармашылық қабілеттерін көрсетуі бағаланады. |
Орамал немесе жеңіл мата Ашық алаң немесе кең зал |
|
Сабақтың аяғы (5-7 минут) |
3. Қорытынды бөлім Сабақ соңында рефлексия жүргізу: «Бүгінгі ойында қандай құндылықтарды байқадыңдар?» (Ынтымақтастық, әділдік) «Қандай жаңа идея ұсындыңдар және ол қалай орындалды?» Оқушыларды мадақтау және бағалау. |
Оқушылар сабақ барысын талдайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













