Маңғыстау аудандық білім бөлімінің «№7 мектеп-лицейі» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Урбандалу үдерісі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
4. Геоэкономика 4.1 Геоэкономика негіздері |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Жаңабергенова Айша Қыдырғалиқызы |
|
|
Күні: |
19.02.2024 |
|
|
Сынып: 9 «ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Урбандалу үдерісі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.4.1.11 урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын ұсынады |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын анықтай алады; Көпшілік оқушылар үшін: урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын анықтап,көрсетеді; Кейбір оқушылар үшін: урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын анықтап,көрсетіп,дәлелдейді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
8-минут |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сабаққа назарларын аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Үй тапсырмасы «Дротик» әдісі
Flippity қосымшасы арқылы оқушыларды топқа бөлу |
Оқушылар берілген сұрақтарға «Айналым бекеті» әдісі арқылы жауап береді.
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа-1 ұпайдан |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Бағалау парағына тиісті ұпайларын белгілеп отыруды қадағалайды. |
https://view.genial.ly/64371140e6d913001ac07f9a/interactive-content-darts-quiz |
|
Жаңа білім
Бейнематериал 4-минут
Дайындық 3-минут
Қорғау 6-минут
7-минут
6-минут
Бекіту
5-минут
2-минут
1-минут |
Оқушыларды жаңа тақырыппен,сабақ мақсатымен таныстыру; Тақырыпқа байланысты бейнематериал көрсету;
1-топтық тапсырма. «Бұрышта» әдісі 1-топ:Қала халқының өсуі 2-топ: Миллионер қалалар 3-топ: Кіші қалалардағы өнеркәсіп
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Сәйкестендіріңіз» Learningapps.org платформасы
3-тапсырма. Картамен жұмыс. Learningapps.org платформасы Қазақстан аумағында орналасқан миллионер,орташа және шағын қалаларды картадан көрсетеді;
«Ақиқат немесе Жалған» әдісі арқылы сабақты қорытындылау (Take Off-Touch Down) Егер дерек ақиқат болса оқушы орнынан тұрады, ал егер дерек жалған болса оқушы орнында отырады.
Сабақты қорытындылап оқу мақсатына қаншалықты жеткенімізді анықтау және оқушыларға бүгінгі сабақта алған ұпайларымен таныстыру.
Үйге тапсырма- Қосымша деректерді пайдаланып «Қазақстан аймақтарындағы урбандалу деңгейі» кестесін құрастыру. |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады; Оқушылар берілген материалдарды пайдаланып тапсырманы орындайды; Дескриптор: Қала халқының өсуін сипаттайды -3 ұпай; Миллионер қалаларды сипаттайды-3 ұпай; Кіші қалалардағы өнеркәсіпті сипаттайды-3ұпай;
Оқушылар платформада берілген сәйкестендіруді орындайды. Дескриптор: Әр дұрыс жауап 1 ұпайдан;
Оқушылар картадан қала және ауыл халқының көп шоғырланған аумақтарын көрсетеді. Дескриптор: Миллионер қалаларды көрсетеді-2 ұпай; Орташа қалаларды көрсетеді-2ұпай; Шағын қалаларды көрсетеді-2ұпай;
Оқушылар берілген деректердің ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды. Дескриптор: 1 деректің ақиқат/жалған екендігін анықтайды-1 ұпай; 2 деректің ақиқат/жалған екендігін анықтайды-2 ұпай; 3 деректің ақиқат/жалған екендігін анықтайды-3 ұпай;
Оқушылар сабақта жинаған қорытынды ұпайларымен танысады.
|
Мадақтау
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады.
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Бағалау парағына тиісті ұпайларын белгілеп отыруды қадағалайды.
Мұғалім оқушылардың жауабына кері байланыс бере отырып,бағалау парағына тиісті ұпайларын белгілеп отыруын қадағалайды.
Мұғалім оқушыларға қорытынды бағаларымен таныстырады |
Интербелсенді тақта, мәтін салынған конверт
Платформа https://learningapps.org/watch?v=p1bqp437t23
Интербелсенді тақта, платформа https://learningapps.org/watch?v=pt843010523
Интербелсенді тақта
Бағалау парағы
Оқулық |
|
Кері байланыс 3-минут |
QR код карточкалары арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
|
Тақырып бойынша не білетінін,не білгісі келетінін,не білгенін жазады. |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды. |
QR код |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Урбандалу үдерісі, 9-сынып
Урбандалу үдерісі, 9-сынып
Маңғыстау аудандық білім бөлімінің «№7 мектеп-лицейі» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Урбандалу үдерісі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
4. Геоэкономика 4.1 Геоэкономика негіздері |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Жаңабергенова Айша Қыдырғалиқызы |
|
|
Күні: |
19.02.2024 |
|
|
Сынып: 9 «ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Урбандалу үдерісі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.4.1.11 урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын ұсынады |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын анықтай алады; Көпшілік оқушылар үшін: урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын анықтап,көрсетеді; Кейбір оқушылар үшін: урбандалу үдерісінің себеп-салдарын түсіндіру арқылы байланысты проблемалардың шешу жолдарын анықтап,көрсетіп,дәлелдейді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
8-минут |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сабаққа назарларын аудару. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Үй тапсырмасы «Дротик» әдісі
Flippity қосымшасы арқылы оқушыларды топқа бөлу |
Оқушылар берілген сұрақтарға «Айналым бекеті» әдісі арқылы жауап береді.
Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа-1 ұпайдан |
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Бағалау парағына тиісті ұпайларын белгілеп отыруды қадағалайды. |
https://view.genial.ly/64371140e6d913001ac07f9a/interactive-content-darts-quiz |
|
Жаңа білім
Бейнематериал 4-минут
Дайындық 3-минут
Қорғау 6-минут
7-минут
6-минут
Бекіту
5-минут
2-минут
1-минут |
Оқушыларды жаңа тақырыппен,сабақ мақсатымен таныстыру; Тақырыпқа байланысты бейнематериал көрсету;
1-топтық тапсырма. «Бұрышта» әдісі 1-топ:Қала халқының өсуі 2-топ: Миллионер қалалар 3-топ: Кіші қалалардағы өнеркәсіп
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Сәйкестендіріңіз» Learningapps.org платформасы
3-тапсырма. Картамен жұмыс. Learningapps.org платформасы Қазақстан аумағында орналасқан миллионер,орташа және шағын қалаларды картадан көрсетеді;
«Ақиқат немесе Жалған» әдісі арқылы сабақты қорытындылау (Take Off-Touch Down) Егер дерек ақиқат болса оқушы орнынан тұрады, ал егер дерек жалған болса оқушы орнында отырады.
Сабақты қорытындылап оқу мақсатына қаншалықты жеткенімізді анықтау және оқушыларға бүгінгі сабақта алған ұпайларымен таныстыру.
Үйге тапсырма- Қосымша деректерді пайдаланып «Қазақстан аймақтарындағы урбандалу деңгейі» кестесін құрастыру. |
Оқушылар жаңа тақырыппен танысады; Оқушылар берілген материалдарды пайдаланып тапсырманы орындайды; Дескриптор: Қала халқының өсуін сипаттайды -3 ұпай; Миллионер қалаларды сипаттайды-3 ұпай; Кіші қалалардағы өнеркәсіпті сипаттайды-3ұпай;
Оқушылар платформада берілген сәйкестендіруді орындайды. Дескриптор: Әр дұрыс жауап 1 ұпайдан;
Оқушылар картадан қала және ауыл халқының көп шоғырланған аумақтарын көрсетеді. Дескриптор: Миллионер қалаларды көрсетеді-2 ұпай; Орташа қалаларды көрсетеді-2ұпай; Шағын қалаларды көрсетеді-2ұпай;
Оқушылар берілген деректердің ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды. Дескриптор: 1 деректің ақиқат/жалған екендігін анықтайды-1 ұпай; 2 деректің ақиқат/жалған екендігін анықтайды-2 ұпай; 3 деректің ақиқат/жалған екендігін анықтайды-3 ұпай;
Оқушылар сабақта жинаған қорытынды ұпайларымен танысады.
|
Мадақтау
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады.
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады. Бағалау парағына тиісті ұпайларын белгілеп отыруды қадағалайды.
Мұғалім оқушылардың жауабына кері байланыс бере отырып,бағалау парағына тиісті ұпайларын белгілеп отыруын қадағалайды.
Мұғалім оқушыларға қорытынды бағаларымен таныстырады |
Интербелсенді тақта, мәтін салынған конверт
Платформа https://learningapps.org/watch?v=p1bqp437t23
Интербелсенді тақта, платформа https://learningapps.org/watch?v=pt843010523
Интербелсенді тақта
Бағалау парағы
Оқулық |
|
Кері байланыс 3-минут |
QR код карточкалары арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.
|
Тақырып бойынша не білетінін,не білгісі келетінін,не білгенін жазады. |
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды. |
QR код |
шағым қалдыра аласыз



















