Материалдар / y=√x функциясы және оның қасиеттері, есептер шығару

y=√x функциясы және оның қасиеттері, есептер шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
8 сынып Алгебра пәнінен y=√x функциясы және оның қасиеттері тақырыбы бойынша білім алушылардың білімін жетілдіру, есептер шығартып машықтандыру және қасиеттерін қолданып функционалдық сауаттылыққа бейімдеу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
1863
3 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: функциясы және оның қасиеттері, есептер шығару

Мектеп: Б.Оңтаев атындағы ЖОМ
Күні:15.11.2017Мұғалім: Қайрат Гульнара Қайратқызы
Сынып: 8Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабаққа негізделген оқу мақсаты функциясын және оның қасиеттерін білу, функция қасиеттерін қолданып есптер шығару, тақырыпқа байланысты есептер құрастыра білу
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар


функциясын және оның қасиеттерін біледі


Оқушылардың басым бөлігі


функциясының қасиеттерін қолдана отырып есептер шығара алады


Кейбір оқушылар


функциясының қасиеттерін ескеріп есептер құрастыра алады
Тілдік мақсатОқушылар


Негізгі сөздер мен тіркестер:


Функция, график, ордината, абцисса, шексіздік, анықталу облысы
Пән аралық байланысГеометрия, тарих, дене шынықтыру
Алдыңғы тақырыпТест тапсырмалары
ЖОСПАР
Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығуларРесурстар
Басталуы5 минут



І. Ынтымақтастық атмосферасын құру Топтарға «Конверттегі тапсырма» әдісі арқылы тапсырма үлестіру Конверттегі тапсырмаларды білім алушылар тақтада шығарып, топпен бірге сұрақтарға жауап бередіІ топ БоксшыларВ международном чемпионате который проводится в честь «Олимпийского чемпиона Бекзата Саттарханова» расположен боксерский ринг с площадью 37,21 м2 и ринг ограничен четырьмя рядами канатов. Найдите стороны ринга и площадь одного каната с толщиной 5 см?ІІ топ ФутболшыларНа чемпионате кубка первого президента РК футболисты будут играть на поле размером 53 на 103 м. Если штрафные площади с размерами 15,5 на 40,3 м, тогда какова площадь футбольного поля без штрафных площадей? ІІІ топ ТеннисшілерНа первом сэте теннисистка с линии подачи впустила вход игры мяча. Мяч пролетел до противоположенной задней линии. Входит ли точка А(36;6) в траекторию летании мяча. Если входить постройте график

Түрткі сұрақтарОсы аталған спорт түрлері бойынша Қазақстандық чемпиондары мен командаларын білесіңдер ме?Сынақтан өткізуОсы аталған спорт түрлерінің ойнау алаңшаларының өлшемдері қандай?Қайта бағыттау сұрақтарыТағы да осы спорт түрлері жайлы қандай ақпарат білесіңдер?


Интербелсенді тақта, презинтация, конверттегі тапсырма
Ортасы30 минутІІ. Топтық жұмысА) «Карусель» әдісі арқылы ламинатталған парақтағы есептерді шығарады, шығарылған есептер шешімі бойынша топ бір-бірін бағалайды І топ Боксшылар +1 функциясыІІ топ Футболшылар функциясыІІІ топ Теннисшілер функциясыБ) Оқулықпен жұмысІ топ Боксшылар № 111 1)ІІ топ Футболшылар № 111 2)ІІІ топ Теннисшілер № 111 4)В) «635» әдісі бойынша алты білім алушыдан топталған білім алушылар 5 минут ішінде өткен тақырыптар бойынша деңгейлі үш есеп құрастырады да, топтармен алмаса отырып шығарады және есептің шешімі бойынша топ бір-бірін бағалайдыІІІ. Жеке жұмысДеңгейлік тапсырмалар топтамасы «Сары» үлестірме қағазында А деңгейлі есеп функциясының графигін қолданып х мәні 2,25; 3,24; 4,41; 6,76 болғанда у мәндерін тап«Жасыл» үлестірме қағазында Б деңгейлі есеп және функцияларының графигі қалай орналасқан«Қызыл» үлестірме қағазында С деңгейлі есеп функциясы және оның қасиеттері

Білім алушылар слайдтағы жауаптар бойынша өз-өзін тексеріп, бағалайды.



Презинтация, ламинатталған парақ







Оқулық 8 сынып Алгебра

















Түрлі-түсті үлестірмелі кеспелер
Аяқталуы5 минутIV. Кері байланыс (2 минут)«SMS» әдісі V. Үй тапсырмасын беру және бағалау(3 минут) А) Үй тапсырмасы Б) Бағалау













Презинтация, «SMS» парақшаларыБағалау парақшалары



ҚОСЫМША АҚПАРАТ: интернет желісінен алынған суреттер, 8 сынып Алгебра.Есептер жинағы С.Төлеубаева, Г.Жүнісова
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ мен байланыс Құндылықтардағы байланыыс
Оқушыларға қосымша көмекті топтық, жеке жұмыс барысында жеке нұсқаулық көрсету Бағалауда формативті бағалау арқылы оқушылардың ішкі уәжін көтеремін және оқушалардың берген кері байланысы, бағалау парақшасымен таныса отырып суммативті бағалаймын Білім алушыларды спортпен айналысуға баулу, сүйіспеншілігін ояту. Алгебра есептеулерінің күнделікті өмірде қолданылу аясын көрсету, бағыттау
РефлексияСабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Мен берілген уақыт ішіде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды?1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды?1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім?





Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Зубайраева З
Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!