Сабақ жоспарлау үлгісі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.1.1 |
Мектеп: №94 ЖОББМ |
||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысқандар: 24 Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
y= |
|
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.1.1
y= 8.4.1.4 аргументтердің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табу. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық
оқушылар:
|
||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым
бөлігі: :
қасиеттері мен графигінің берілу тәсілдерін есептер шығаруда қолданады. |
|||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Берілген график арқылы функция құрастыра алады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- -аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәнін таба алады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Осы тақырыпқа қатысты терміндерді үш тілде меңгереді, қазақ,орыс, ағылшын тіліндегіәдебиеттердегі материалды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктерді қолданамын
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасап, іздену қабілетін арттыру. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіруді біледі |
||||||||||||||||
|
Бастыпқы білім |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин |
Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын құрамын. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, «Бір жүрек» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтқызамын. Топтастыру . «Мозайка әдісі» сурет қиындыларын конверттерге салап оқушыларды 4 топтарға бөлемін. 1-топ Төртбұрыш 2-топ Үшбұрыш 3-топ Бесбұрыш 4-топ Шеңбер Оқушыларды өткен тақырыптар бойынша «Зымыран сұрақтар» арқылы пысқтаймын. 1-Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару мен көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіуде қандай айырмашылықтар бар? 2-Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан қалай босатамыз? 3-Қандай сандарды иррационал сан деп атайды? 4-Барлық рационал және ирроционал сандар қандай сан жиынын құрайды? Үй жұмысын тексеру. №78 Өрнекті ықшамдаңдар
№79
-21 Жауаптар тақтада көрсетіледі. Оқушылар «Бағдаршам арқылы» бағаланады |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин
Оқулықпен жұмыс 14 мин Топпен жұмыс 10 мин |
ІІ Мағынаны ашу: Жаңа тақырып.
Жаңа тақырыпты ашу мақсатында
4-топқа тапсырмалар беріледі және де осы тапсырма арқылы оқушылар
y=
y=
Ой қозғау мақсатында сұрақтар беріледі. №98
№100 теңдеуді график тәсілімен шешіңдер
№102 Фунуцияның анықталу облысын тап
Дискриптор:
Тапсырма
х=100 болғанда y-тің, y= -1.3 болғанда х-тің мәнін табыңдар.
2)y=
Дискрептор
Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» арқылы |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақты бекіту Рефлексия Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.
Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім. Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналамын. Сабақ маған түсініксіз. Үйге тапсырмасы: № 105 |
|
||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||
|
Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай тапсырмалар беріліп. Дерек көздеріне бағыт бағдар беремін.
|
«Бағдаршам» әдісі «Бас бармақ» әдісі Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау топқа бөліну барысында ескертіледі. |
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
y=√(x )функциясы оның графиктерінің қасиеттері
y=√(x )функциясы оның графиктерінің қасиеттері
Сабақ жоспарлау үлгісі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.4.1.1 |
Мектеп: №94 ЖОББМ |
||||||||||||||||
|
Күні: |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысқандар: 24 Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
y= |
|
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.1.1
y= 8.4.1.4 аргументтердің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табу. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық
оқушылар:
|
||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым
бөлігі: :
қасиеттері мен графигінің берілу тәсілдерін есептер шығаруда қолданады. |
|||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Берілген график арқылы функция құрастыра алады. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- -аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәнін таба алады. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Осы тақырыпқа қатысты терміндерді үш тілде меңгереді, қазақ,орыс, ағылшын тіліндегіәдебиеттердегі материалды меңгере алады. Ол үшін мынадай сөздіктерді қолданамын
|
||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасап, іздену қабілетін арттыру. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіруді біледі |
||||||||||||||||
|
Бастыпқы білім |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 3 мин |
Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын құрамын. Оқушыларды шеңбер бойымен тұрғызып, «Бір жүрек» әдісі арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтқызамын. Топтастыру . «Мозайка әдісі» сурет қиындыларын конверттерге салап оқушыларды 4 топтарға бөлемін. 1-топ Төртбұрыш 2-топ Үшбұрыш 3-топ Бесбұрыш 4-топ Шеңбер Оқушыларды өткен тақырыптар бойынша «Зымыран сұрақтар» арқылы пысқтаймын. 1-Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару мен көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгіуде қандай айырмашылықтар бар? 2-Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан қалай босатамыз? 3-Қандай сандарды иррационал сан деп атайды? 4-Барлық рационал және ирроционал сандар қандай сан жиынын құрайды? Үй жұмысын тексеру. №78 Өрнекті ықшамдаңдар
№79
-21 Жауаптар тақтада көрсетіледі. Оқушылар «Бағдаршам арқылы» бағаланады |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 мин
Оқулықпен жұмыс 14 мин Топпен жұмыс 10 мин |
ІІ Мағынаны ашу: Жаңа тақырып.
Жаңа тақырыпты ашу мақсатында
4-топқа тапсырмалар беріледі және де осы тапсырма арқылы оқушылар
y=
y=
Ой қозғау мақсатында сұрақтар беріледі. №98
№100 теңдеуді график тәсілімен шешіңдер
№102 Фунуцияның анықталу облысын тап
Дискриптор:
Тапсырма
х=100 болғанда y-тің, y= -1.3 болғанда х-тің мәнін табыңдар.
2)y=
Дискрептор
Қалыптастырушы бағалау: «Басбармақ» арқылы |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Сабақты бекіту Рефлексия Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.
Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім. Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналамын. Сабақ маған түсініксіз. Үйге тапсырмасы: № 105 |
|
||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||
|
Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай тапсырмалар беріліп. Дерек көздеріне бағыт бағдар беремін.
|
«Бағдаршам» әдісі «Бас бармақ» әдісі Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау топқа бөліну барысында ескертіледі. |
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||
шағым қалдыра аласыз






















