Тақырып бойынша 11 материал табылды

З дыбысы мен әрпі.Ашық сабақ .

Материал туралы қысқаша түсінік
1- ші сынып мұғалімдеріне керек.
Материалдың қысқаша нұсқасы


Сабақ: сауат ашу.Табиғатқа саяхат.

З дыбысы мен әрпі

2.9.Дыбыс пен әріпті тану және ажырату

Мектеп:

«Қ.Қошмамбетов атындағы орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сейтжанова Эльмира


Сынып: 1 «Ғ»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Айтылым-тыңдалым, жазылым

1.2.9.1.Әріпті тану және ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

Ойлау деңгейлері

Қолдану

Бағалау критерийлері:

  1. Әріпті таниды және ажыратады.

  2. Оны дыбыспен сәйкестендіреді

Тілдік мақсат:



Пәндік лексика және терминдер:

Зымыран – ракета-

Талқылауға берілген сұрақтар:

1.ө дыбысы қандай дыбыс?

2. ө дыбысы бар сөздерді ата.


Бұған дейін меңгерген білім

Ө дыбысы мен әрпі.


ЖОСПАР

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған тапсырмалар

Дереккөздер

/ресурстар/

Басы

5 минут























Ортасы

30-35 минут

















Сергіту сәті































Соңы

5-6минут


Шаттық шеңберіне тұру. Жүрек жылуы арқылы бір – біріне жылы лебіздер білдіру.




з







Дыбыстық талдау жасау,буындық талдау жасау.

Суретпен жұмыс жүргізу.

Таныс емес дыбыс қайсысы?

-З дыбысы.

Дыбысты ңайтылу ерекшелігіне қарап дауысты,дауыссыз екенін ажыратуға мүмкіндік жасау.

«Айна» ойыны.

Әріптің таңбалануын көрсету.

Тақырыпқп байланысты өлеңдер оқып,жұмбақтар жасыру.

Суретке сүйеніп, мәтіннің мазмұнын айтыңыз

Орнымыздан тұрайық,            

Қолымызды жаяйық.                

Құсша  қанат  қағайық,

Жоғары-төмен  қарайық

Орнымызды  табайық.



Дәптермен  жұмыс:

 әрпі бар сөздерді жазғызу.

-Дәптердегі үлгі бойынша жазу.

- Жазба жолындағы сөздерді  оқу,жазу.

Жазу жолын,жоларалық кеңістікті,жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтау. және әріп элементтерін дұрыс,көркем жаза білу білігін бағалау.

Теледидардан «З» дыбысы бар сөздерді тыңдату.

Жұппен жұмыс:

«З» әрпі бар сөздергедыбыстық,буындық талдау жасау .

аз

2 дыбыс

1 буын

қаз



өз



көз



өзен



заман



қоңыз



сағыз



тоғыз



Зере



Зада



Заман







Суреттерді сәйкестендіру.

Баған сөздерін оқыту.

Мағынасын түсіндіру.

Диалог туралы түсінік беру.

Өркеш.( Мәтінді оқыту)

Ботаның сөзін жалғастыру.Рөлмен оқыту.

Есту диктанты.

А,К,Қ,Ұ,І,Л,М,И,Й,Р,Л,О,ң,Н,Ө,З

Осы дыбыстардан басталатын сөздер жазу.

Дыбыстық талдау жасау.

Сөйлемге сәйкес сызба құрастыру.

«Бір  әріпке  бес  жауап» ойыны арқылы сабақты  қорытамын.

- Ө  әріпі арқылы берілген тапсырманы табамыз.

- Қаланың  аты - Зайсан

- Ұл  баланың  аты-Зәкір,Заманбек

- Жаялар жүретін  жүретін  жолы – зебра

- Жәндік- қоңыз

- Жемістің  аты – зәйтүн. Т.б.


Дескриптор:

Критерий

Дескриптор

Балл саны

Әріпті тану және ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

мәтіннің мазмұны бойынша суреттердің ретін анықтайды;

.

1

- мәтінді жүйелі мазмұндайды

1


1


1






Кері байланыс:

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді салынған суреттер арқылы бағалау.


Шаттық шеңбері









Үлестірме қағаздары













Сюжеттік суреттер









Ойын







Үлестірме карточкалар



















Дәптер

Кеспе сөздер









Акт

Суреттер .Суретті карточкалар



Оқулық







Үлестірме қағаздар













































Кері байланыс


Қосымша мәліметтер

Саралау –

Оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау –

Оқушы білімін тексерді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс –

Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс, Құндылықтармен байланыс(тәрбие элементі)

Қабілетті оқушыларға берілетін тапсырма: әңгімелеу мәтінінің ерекшелігін атайды.

Оқушыларды мадақтау арқылы бағалау

АКТ-мен байланыс: үнтаспа тыңдау.

Тәрбие элементі: әдепті сөздер айту, оларға байланысты көрініс қою

Рефлексия

Сабақтың мақсаттары мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай және қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Уақытты қалай пайдаландыңыз?

Жоспарға қандай өзгеріс еңгіздіңіз және неге?













Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты)

1.________________________________________________________________________

2. ________________________________________________________________________

Қандай екі нәрсе не тапсырма сабақтың одан әрі жақсы өтуіне әсерін тигізер еді?

1. ________________________________________________________________________

2. ________________________________________________________________________

Осы сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1. ________________________________________________________________________

2. ________________________________________________________________________
















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.01.2018
1460
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі