Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
6.1.1.1 – тыңдаған музыкалық шығарманы талдау
және өнердің түрлері, стилі және жанрларын, сонымен қатар, өнердің
өзге түрлерімен байланысын анықтау;
6.1.3.1 – әуеннің көңіл-күйі мен көркем бейнесін жеткізе
отырып, екі дауыспен немесе канон элементтерін қолдана отырып,
әртүрлі стильдегі және жанрдағы әндерді орындау;
|
|
|
Сабақ мақсаттары
|
-
С. Мусалимовтың «Менің
Қазақстаным» әнін тыңдайды және
талдайды;
-
әнге түрлі стильде
импровизация жасайды;
-
өзінің және өзгенің жұмысына
баға береді.
|
|
|
Жетістіккритерийлері
|
-
музыкалық шығарманы талдап,
оны өнердің басқа түрімен
салыстырады;
-
әнді түрлі стилде
екі дауыспен, канонмен
орындайды.
|
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология:(сандық) медиа-технологиялар
Талқылауға
арналған сұрақтар:
|
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Ұлттық музыка және әлемдік музыка мәдениетіне
деген сыйластық, үштілділікті дамыту.
|
|
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Информатика
|
|
|
АКТ
қолдану дағдылары
|
Бұл сабақта оқушылар АКТ дағдыларын бағдарламада
жұмыс жасу барысында толық дамыта алады.
|
|
|
Бастапқы білім
|
Алдыңғы бөлімде оқушылар орган музыкасы,
симфониялық музыка, опера, балет, қазақстанның кәсіби музыкасы
тақырыптарымен танысты. Осы тақырыптар негізінде жаңа пәндік
анықтамаларды, классикалық музыка жынрының шығу тарихын білді.
Дауыс түрлерін тыңдап, симфониялық оркестр аспаптарының
классификациялап, тыңдалған музыкалық шығарманы талдады. Сонымен
қатар, орындаушылық шығармашылық және коммуникативті дағдыларын
дамытуды жалғыстырды. Әр түрлі музыкалық іс әрекеттерге қатысып
өзінің білімдері мен дағдыларын дамытты.
|
|
|
Сабақ барысы
|
|
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
|
|
Сабақтың
басы
|
Сабақбасында:
Ұйымдастыру.
Өткен сабақты еске түсіру.
1 тапсырма
Ән тыңдау және орындау.
Әні мен сөзі С. Мусалимовтың «Менің Қазақстаным»
әнін тыңдату.
Сұрақтарды талқылау:
Әнді
барлық сыныппен қосылып орындату.
|
Әні
мен сөзі С. Мусалимов «Менің Қазақстаным»
әннің сөзі:
http://song5.ru/text/все-звзды-мой-казахстан
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
2
тапсырма
Импровизация және орындау. (топпенжұмыс)
«Менің Қазақстаным» әнінің шумағын берілген жанрлардың бірінде
орындату. Ол үшін сынып оқушыларын үш топқа
бөлеміз.Әр топқа әннің бір шумағын бөліп береміз. Топтар
Таңдаған стиліндедайындалады және сынып алдында
өз нұсқасын импровизация жасап көрсетеді.
Әннің қайырмасын сыныппен өз нұсқасында канон
элементтерін қолданып немесе екі дауыста қосылып
орындату.
Бағалау.
Сыныппен бағалау критериин дайындап
алу.
Критериялық бағалау бойынша өз жұмысыңды және
басқа топтар жұмысын бағалату.
|
|
|
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия.
Сіздің орындауыңызда не жақсы шықты?
Қандай өзгерістер енгізер
едіңіз?
|
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау
–
оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?
|
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
|
|
|
Бағдарламаны жетік меңгерген оқушылар сыныптасына көмектесе
алады, өз жобасын аяқтау кезеңдерін орындайды.
|
Жұптық бағалау;
Өзін-өзі бағалау;
Терминология білімін бағалау.
|
Сергіту сәттері «Робот қозғалысын
қайтала».
Қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру.
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру
үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|
|
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу
туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға
не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
|