|
Білім беру мекемесі |
Қоңыр орта мектебі |
|
Бөлім: |
8.3А Бөліп шығару |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Т.Калабаева |
|
Күні: |
09.01.2024 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліпшығару және сүзу мүшелері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.1 адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
1.«Миға шабуыл» әдісі 1. Бүйректе қанша қабат болады? 2. Бөліп шығарудың орталық мүшесі не? 3.Бүйрек ағза сүзгісі деп атауының себебі неде? 2.сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау |
|
. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
«Түртіп алу» Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады |
Дескриптор: 1.Бөліп шығарудың маңызын сипаттайды; 2. Нефронның қрылысын сипаттап түсіндіреді. |
интернет желісінен видеоролик көру |
|
|
|
№1 тапсырма Суретпен дұрыс жауаптарды байланыстыр. |
№1 тапсырма дұрыс жауаптарды байланыстырып,бүйректің қызметін анықтайды. |
Дескриптор: 1.Сурет бойынша бүйректің қызметін анықтайды. |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлер |
|
|
|
№2 тапсырма Бөліп шығару мүшелерінің атауларын жазады |
№2 тапсырма Бөліп шығару мүшелерінің атауларын жазады
|
Дескриптор 1. адамның зәршығару жүйесінің мүшелерінің реттілігін анықтайды; 2. Адамның зәр шығару жүйесі неден тұратынын сипаттайды. |
|
|
|
|
№3тапсырма Биологиялық диктант |
№3 тапсырма Берілген қажетті сөздерді тауып орнына қойып көшіріп жазады. |
Дескриптор: 1. Зәр шығару мүшесі туралы біледі талдайды. 2.оң жақ бүйректің ерекшелігі неде екенін тауып жазады 3 Нефрон капсуласында және ирек өзекшеде жүретін үдерістерді жазады . 3. Бүйректің ми және қыртысты қабаты арасындағы айырмашылықтарын атайды |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
|
№ 4 тапсырма «Сәйкестендір» |
№ 4 тапсырма «Сәйкестендір» |
Дескриптор Бүйректің қызметін сәйкестендіреді. |
\ |
|
|
№ 5 тапсырма Сандарды сөйлет
|
№5 тапсырма Сандарды сөйлет 1.Нефронның құрылымдық бөлімдерін сандармен белгілейді |
Дескриптор 1.Нефронның құрылымдық бөлімдерін атай біледі |
|
||
|
Сабақтың соңы . Рефлексия |
«Еркін микрофон» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың бүгінгі сабақтан не білгенін анықтайды . Рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 8-сынып биология Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліпшығару және сүзу мүшелері.
|
Білім беру мекемесі |
Қоңыр орта мектебі |
|
Бөлім: |
8.3А Бөліп шығару |
|
Педагогтің аты-жөні: |
А.Т.Калабаева |
|
Күні: |
09.01.2024 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы (бүйрек, несепағар, қуық, несеп жолы) мен қызметі. Бөліпшығару және сүзу мүшелері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.5.1 адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
адамның зәр шығару жүйесі мүшелерінің құрылысы мен қызметін сипаттайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
1.«Миға шабуыл» әдісі 1. Бүйректе қанша қабат болады? 2. Бөліп шығарудың орталық мүшесі не? 3.Бүйрек ағза сүзгісі деп атауының себебі неде? 2.сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау |
|
. |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 31 мин. |
«Түртіп алу» Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады |
Дескриптор: 1.Бөліп шығарудың маңызын сипаттайды; 2. Нефронның қрылысын сипаттап түсіндіреді. |
интернет желісінен видеоролик көру |
|
|
|
№1 тапсырма Суретпен дұрыс жауаптарды байланыстыр. |
№1 тапсырма дұрыс жауаптарды байланыстырып,бүйректің қызметін анықтайды. |
Дескриптор: 1.Сурет бойынша бүйректің қызметін анықтайды. |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлер |
|
|
|
№2 тапсырма Бөліп шығару мүшелерінің атауларын жазады |
№2 тапсырма Бөліп шығару мүшелерінің атауларын жазады
|
Дескриптор 1. адамның зәршығару жүйесінің мүшелерінің реттілігін анықтайды; 2. Адамның зәр шығару жүйесі неден тұратынын сипаттайды. |
|
|
|
|
№3тапсырма Биологиялық диктант |
№3 тапсырма Берілген қажетті сөздерді тауып орнына қойып көшіріп жазады. |
Дескриптор: 1. Зәр шығару мүшесі туралы біледі талдайды. 2.оң жақ бүйректің ерекшелігі неде екенін тауып жазады 3 Нефрон капсуласында және ирек өзекшеде жүретін үдерістерді жазады . 3. Бүйректің ми және қыртысты қабаты арасындағы айырмашылықтарын атайды |
8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
|
|
№ 4 тапсырма «Сәйкестендір» |
№ 4 тапсырма «Сәйкестендір» |
Дескриптор Бүйректің қызметін сәйкестендіреді. |
\ |
|
|
№ 5 тапсырма Сандарды сөйлет
|
№5 тапсырма Сандарды сөйлет 1.Нефронның құрылымдық бөлімдерін сандармен белгілейді |
Дескриптор 1.Нефронның құрылымдық бөлімдерін атай біледі |
|
||
|
Сабақтың соңы . Рефлексия |
«Еркін микрофон» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың бүгінгі сабақтан не білгенін анықтайды . Рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














