Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Зат есім/1000 көлеміндегі сандарды көбейту және бөлу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Зат есім/1000 көлемінде көбейту және бөлу
(сабақтың тақырыбы)
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Кудайбергенова Балмира Саматовна |
|
Күні: |
19.04.2024ж |
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім/1000 көлемінде көбейту және бөлу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; 3.1.2.11 28·3, 269·2, 84:3, 538:2 жағдайларында екі/үштаңбалы сандарды біртаңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табады; 28·3, 269·2, 84:3, 538:2 жағдайларында екі/үштаңбалы сандарды біртаңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады; |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру. Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысамыз! |
Оқушы мұғаліммен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Жұмыс ережесімен танысады. |
Ауызша мадақтама айту: Жарайсың! Тамаша!
|
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «Зат есім/1000 көлемінде көбейту және бөлу» Сабақ мақсатын хабарлау: Мұғалімнің көмегімен сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табауды және 28·3, 269·2, 84:3, 538:2 жағдайларында екі/үштаңбалы сандарды біртаңбалы санға көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдануды үйренесің. Мұғалім зат есім туралы жаңа ақпаратты түсіндіреді. Бұл – зат есім, өйткені ол заттың атын білдіреді. Кім? Не? сұрақтарына жауап береді. Мұғалім: ендеше, осы тақырып бойынша тапсырмалар орындаймыз. |
Оқушы сабақтың тақырыбымен және мақсатымен танысады. Оқушы жаңа ақпаратты меңгереді. |
|
Интерактивті тақта |
|
1-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мәтіннен зат есімдерді теріп жаз. Құмға салған сурет Жұрттың баласы хат танып, сабақ оқығанда, мұның қолынан бар келгені – сұқ саусағымен құмға сурет салу. Болмаса қашау, пышағын ала жүріп, тас пен ағаштан мүсін жасау. «Бала, әкең Қастей марқұм момын кісі еді. Мынауың біз білмеген өнер екен», – деді бір күні Әбілханның ағаштан жасаған мүсіндерін көрген Түргенбай ұста. – Өнерді өрге бастыру үшін өмірді тану керек. Білімсіз адамның өрісі – тар, құлашы – қысқа, сурет салуға талабың бар екен. Оқуың керек шығар, балам, – деген еді бірде ол. Осы сөз оның алдынан бақыт шырағы болып жылтырады. Кәдір Сауырұлы |
Оқушы мәтінді оқиды. Мәтіннен зат есімдерді теріп жазады. |
|
Карточка |
|
2-тапсырма. Көптік жалғауларының тиістісін қойып жаз. Көпше түрдегі зат есімдердің астын сыз. Ауданда суретші (-тер, -дер, -лер) жарысы өтті. Бала (-лер, -дар, -лар) сурет салуды жақсы үйренген. Жеңімпаз (-дар, -дер, -тар)ға сыйлық (-тар, -дар, -тер) тапсырылды. 3-тапсырма. Берілген зат есімдерді көпше түрге айналдырып жаз. |
Оқушы көптік жалғауларының тиістісін қойып жазады. Көпше түрдегі зат есімдердің астын сызады. Берілген зат есімдерді көпше түрге айналдырып жазады. |
|
Жұмыс дәптері, карточкалар |
|
Мұғалім оқушыны сергіту үшін нейрогимнастикалық жаттығу жасатады. Оқушы суреттегідей етіп екі қолмен бір уақытта екі түрлі қозғалысты кезектестіріп жасайды. Мұғалім: Жарайсың! Өте жақсы! Математика пәні бойынша сабағымызды жалғастырамыз. |
Оқушы үлгі бойынша нейрогимнастика жаттығуын жасайды. |
|
|
|
Мұғалім 1000 көлемінде көбейту және бөлу тақырыбында тапсырмалар орындауды жалғастырамыз. |
Жаңа ақпаратпен танысып, қажетті мәліметтерді түртіп алады. |
|
|
|
1-тапсырма. Салыстыр. |
Оқушы көбейту кезінде қандай тәсілді қолданғанын түсіндіреді. |
|
Математика пәні бойынша жұмыс дәптері |
|
2-тапсырма. Есепте.
|
Оқушы кестені пайдаланып көбейту және бөлу амалдарын орындап, есепті шығарады. |
|
|
Сабақтың соңы |
- Біз бүгінгі сабақта не білдік? - Не түсініксіз болды? -Сабақта не ұнады? «Бес жұлдыз» әдісі арқылы сұрақ-жауап |
Оқушы сабақтан не білгенің есіңе түсіреді. Сабақтан алған әсерімен бөліседі. |
|
|