|
Қазақ тілі |
Уақыты: |
Кабинет: |
Мұғалім:Султанбаева Б.С |
|||
|
Сабақтың атауы |
Зат есім |
|||||
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|||||
|
Сабақтың жабдығы Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі |
Сабақтың мақсаты: |
|||||
|
Топқа бөлу |
Оқушылар дыдауысты,дауыссыз дыбыстар арқылы топтарға бөлу |
|||||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Қазақ тілім - өз – тілім – ана
тілім, |
Оқушылар өлең жолдарын бірге айтып сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастады. |
||||
|
Үй тапсырмасын сұрау«Спираль»-әдісі |
Қане, балалар, сабаққа көңіл
аударайық: |
Оқушылар плакатқа қарап сөз таптарн естеріне түсіреді,Әр сөз табының ережесін айтып,мысалдар келтіреді.Қазақ тілінде 9- сөз таптары бар,олар;Есімдік, Үстеу, Шылау,Одағай,Еліктеу сөздер. Біз олардың 4-еуін өттік зат есім,сын есім, сан есім,етістік. |
||||
|
Қызығушылықты ояту |
- Ребус шешу арқылы сабақтың
тақырыбын табу. «Ол кім? Бұл не?»- ойыны.
суреттерге сұрақтар қойып
өздері тұжырымдап, көздерін жеткізіп ереже шығарады. Ашылып, жабылады, Айдалада ақ отау, Аузы мұрны жоқ
отау (жұмыртқа)
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.11-жаттығудан. жалқы,жалпы есімді табуды тапсырамын.12-жаттығу жұмбақтң шешуі. 13-жаттығу 1-ші 2-ші жолдағы сөздердің қай сөз табына жататынын сұрау.
Берілген жаттығуларды топтарға бөліп орындау. Қосымша шығармашылық тапсырмалар. «Қыста» тақырыбына шағын әңгіме құра.
«Дөңгелек
стол» әдісі
|
Оқушылар ребусты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. «Ол кім? Бұл не?»- ойынына барлық балалар қатысады.
Тақтадағы домбыра, кітап, бор, дәптер, әже, мұғалім, дәрігер т. б. суреттерге сұрақтар қойып өздері тұжырым жасайды.
«Кел, жұмбақ шешейік»ойынын
ойнату арқылы
Кітап, қалам,есік, жұмыртқа сөздеріне сұрақ қойып, оларды қатыстырып сөйлемдер құрайды.
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. 11-жаттығудан. жалқы,жалпы есімді табады. 12-жаттығудан жұмбақтың шешуін табу,
13-жаттығудағы 1-ші етістік,2-ші сын есім жолдағы сөздердің қай сөз табына жататынын айтады
Қосымша шығармашылық тапсырмалар.
«Қыста» тақырыбына шағын әңгіме құрайды
«Дөңгелек
стол» әдісі
|
||||
|
Мағынаны тану |
||||||
|
Сергіту сәті |
|
|||||
|
Ой толғаныс
|
.
Тест
тапсырмалары |
Оқушылар Тест тапсырмаларын орындайды |
||||
|
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау,ереже жаттау |
Күнделіктеріне жазады |
||||
|
Бағалау Рефлексия |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есім 1-сынып
|
Қазақ тілі |
Уақыты: |
Кабинет: |
Мұғалім:Султанбаева Б.С |
|||
|
Сабақтың атауы |
Зат есім |
|||||
|
Сілтеме |
Қазақ тілі оқулығының әдістемесі |
|||||
|
Сабақтың жабдығы Жалпы мақсаттар Оқыту нәтижесі |
Сабақтың мақсаты: |
|||||
|
Топқа бөлу |
Оқушылар дыдауысты,дауыссыз дыбыстар арқылы топтарға бөлу |
|||||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Қазақ тілім - өз – тілім – ана
тілім, |
Оқушылар өлең жолдарын бірге айтып сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастады. |
||||
|
Үй тапсырмасын сұрау«Спираль»-әдісі |
Қане, балалар, сабаққа көңіл
аударайық: |
Оқушылар плакатқа қарап сөз таптарн естеріне түсіреді,Әр сөз табының ережесін айтып,мысалдар келтіреді.Қазақ тілінде 9- сөз таптары бар,олар;Есімдік, Үстеу, Шылау,Одағай,Еліктеу сөздер. Біз олардың 4-еуін өттік зат есім,сын есім, сан есім,етістік. |
||||
|
Қызығушылықты ояту |
- Ребус шешу арқылы сабақтың
тақырыбын табу. «Ол кім? Бұл не?»- ойыны.
суреттерге сұрақтар қойып
өздері тұжырымдап, көздерін жеткізіп ереже шығарады. Ашылып, жабылады, Айдалада ақ отау, Аузы мұрны жоқ
отау (жұмыртқа)
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.11-жаттығудан. жалқы,жалпы есімді табуды тапсырамын.12-жаттығу жұмбақтң шешуі. 13-жаттығу 1-ші 2-ші жолдағы сөздердің қай сөз табына жататынын сұрау.
Берілген жаттығуларды топтарға бөліп орындау. Қосымша шығармашылық тапсырмалар. «Қыста» тақырыбына шағын әңгіме құра.
«Дөңгелек
стол» әдісі
|
Оқушылар ребусты шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. «Ол кім? Бұл не?»- ойынына барлық балалар қатысады.
Тақтадағы домбыра, кітап, бор, дәптер, әже, мұғалім, дәрігер т. б. суреттерге сұрақтар қойып өздері тұжырым жасайды.
«Кел, жұмбақ шешейік»ойынын
ойнату арқылы
Кітап, қалам,есік, жұмыртқа сөздеріне сұрақ қойып, оларды қатыстырып сөйлемдер құрайды.
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. 11-жаттығудан. жалқы,жалпы есімді табады. 12-жаттығудан жұмбақтың шешуін табу,
13-жаттығудағы 1-ші етістік,2-ші сын есім жолдағы сөздердің қай сөз табына жататынын айтады
Қосымша шығармашылық тапсырмалар.
«Қыста» тақырыбына шағын әңгіме құрайды
«Дөңгелек
стол» әдісі
|
||||
|
Мағынаны тану |
||||||
|
Сергіту сәті |
|
|||||
|
Ой толғаныс
|
.
Тест
тапсырмалары |
Оқушылар Тест тапсырмаларын орындайды |
||||
|
|
||||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы тапсырмаларды орындау,ереже жаттау |
Күнделіктеріне жазады |
||||
|
Бағалау Рефлексия |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз














