Материалдар / Зат есім. Мәтінді көшіру. «Боран» (55 сөз)
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Зат есім. Мәтінді көшіру. «Боран» (55 сөз)

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдер үшін көмегі өте көп.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Желтоқсан 2018
938
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: математика

Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі

Күні: 09.02.2018


Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева


Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қайталау

Сабақ мақсаттары

Қосындыны саннан азайту тәсілімен таныстыру

Бағалау критерийлері

1. Тақырыпты түсінеді, талдайды,есептерді шығарады;

2. Көбейтінтіндіні қосумен алмастыра отырып шығарады;

3. Білім деңгейін анықтау мақсатында берілген есептерді шығарады;

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, әдебиет, математика

Сабақтың типі

жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі

аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі


сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер.

Алдыңғы меңгерген білім

Қайталау



Уақыт

Белсенді жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1 минут




Психологиялық дайындық

1,2,3

Сынып іші тып-тыныш,

Жалқаулықты тастаймыз

Жаңа сабақ бастаймыз.

Түгендеу


Оқушылармен сәлемдесемін.





Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін

Мұғаліммен,

сыныптастарымен сәлемдеседі.

Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады.

Сабақтың басы

Білу

5 минут

1.Есіңе түсір!

(2+8)*2 = (10+60)*2 = (9+2)*3 =

(6+8)*4 = (50+20)*5 = (8+2)*9 =

Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын.

Тақтада орындайды

Түсіну

10 минут

1

1күнде-90 сақина,10 жүзік

6 күнде -?

Шешуі: (90+10)*6=600

Жауабы:барлығы 600 әшекей

Оқушыларға бағыт беремін.


Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады

Сергіту сәті

1 минут

1,2,3,

1,2,3- ал қанекей ұш,

4,5,6,7

4,5,6,7-мынау ауыл шеті,

8,9,10

8,9,10-өз орныңа қон.

Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау.

Оқушылар жатқа айтады.

Қызығушылық танытады.

Сабақтың ортасы


Қолдану

6 минут

2.

1 вазада-5 алма,4 алмұрт

2 вазада-?

Шешуі:(5+4)*2=18

Жауабы:18 жеміс салынды.


дұрыс орындалуын қадағалау.


түрлі әдіспен шығарады


Талдау

5 минут

3

(10+8)*8=10*8+8*8

(20+6)*3=20*3+6*3

(30+9)*2=30*2+9*2

(20+1)*4=20*4+1*4

(10+30)*5=10*5+30*5

(20+4)*3=20*3+4*3

Көмектесіп отырамын

Берілген тапсырманы топта талқылап,

жауап береді.

Жинақтау

5 минут

4.

(2+8)*8=80

5*(3+6)=45

(18-10)*7=56

2*(9*4)=10

(400-100)*3=900

(30+20)*10=500

Қосымша тапсырмалар беріледі

Әр топ оқушылары жауап береді.

Бағалау

5 минут

6

380 см=3 м80 см

60 дм=6 м

8 м5 см=805 см

730 см=7 м3 дм

1000 м=1 км

2 м 6дм=260 см

Үйге

5,№7 41 бет

Рефлексия

2 минут

1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды .

2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз.

3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым.

4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым.

5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.























Пән: қазақ тілі

Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі

Күні: 09.02.2018


Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева


Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Зат есім. Мәтінді көшіру. «Боран» (55 сөз)

Сабақ мақсаттары

Оқушыларға зат есім жайлы түсінік бере отырып, сұрақтар қоя білуге үйрету

Бағалау критерийлері

1. Сөз таптарын ажырата біледі;

2. Өз бетінше жұмыстарды орындауды біледі;.

3. Сөздерді талдау арқылы ой тұжырымын жасауды біледі

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, әдебиет, математика

Сабақтың типі

жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі

аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі


сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер.

Алдыңғы меңгерген білім

Зат есім

Уақыт

Белсенді жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1 минут




Психологиялық дайындық

Ән айтамыз қөңілді-көңілді,

Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі.

Би билейміз ырғақты-ырғақты,

Біз бастаймыз сабақты-сабақты.

Түгендеу


Оқушылармен сәлемдесемін.




Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін

Мұғаліммен,

сыныптастарымен сәлемдеседі.

Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады.

Сабақтың басы


Білу

5 минут


1.Есіңе түсір!

Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын.

Тақтада орындайды

Түсіну

10 минут

7-жаттығу.

Қыздар арасынан Алма суырылып

алға шықты.Раушангүл-сыныптағы озат оқушылардың бірі.

Оқушыларға бағыт беремін.


Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады

Сергіту сәті

1 минут

Үлкенге де сіз

Кішіге де сіз

Бар әлемнің баласын

Құрметтейміз біз

Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау.

Оқушылар жатқа айтады.

Қызығушылық танытады.

Сабақтың ортасы


Қолдану

6 минут

8-жаттығу.Суретке қарап үш сөйлем

құра.

Әдемі,Инабат

дұрыс орындалуын қадағалау.


Әр түрлі сөйлемдер құрайды.


Талдау

5 минут

9-жаттығу.Жалқы есімдер қойып жаз.Қазақстан қалалары:Алматы,Астана,Тараз

Қазақстан көлдері:Ыстық көл,Балхаш

Ауыл аттары:Қапал,Бесжылдық


Көмектесіп отырамын

Берілген тапсырманы топта талқылап,

жауап береді.

Жинақтау

5 минут

10-жаттығу.Үй жануарларына ат қой.

Сөйлем құрап жаз.Мысалы:Құлагер

бәйгеден бірінші келді.

Қосымша тапсырмалар беріледі

Әр топ оқушылары жауап береді.

Бағалау

5 минут

11-жаттығу.Жалпы:ата-ана,достарым,ұстаздар

Жалқа есім:

Боран.
Айнала тып-тыныш. Жер бетiн тегiс ақ қар басқан. Асқар мен Елдос жалғыз аяқ жолға

түсiп, сабаққа келе жатыр. Жылтылдаған ақша қар көз аштырмайды.
Екеуi бiрiн-бiрi қуалап, қар лақтырысып келедi. Кенет долы боран басталды. Екеуi мектепке қарай жүгiре жөнелдi. Сол кезде жаңғырыққан дауыс естiлдi. Балалар дауыс шыққан жаққа қарай жүгiрдi. Бұл жаурап жылап отырған Мұрат екен.

Үйге

3 12-жаттығу, 147-бет.

Рефлексия

2 минут

1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды .

2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз.

3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым.

4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым.

5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.







































Пән: әдебиеттік оқу

Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі

Күні: 09.02.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева

Сынып: 3

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

І. Жансүгiров. Жазғытұрым

Сабақ мақсаттары

Жыл мезгілдері туралы мағлұмат беру.
Ақын шығармашылығымен таныстыра отырып, өлеңнің көркемдік ерекшелігі мен тәрбиелік мәнін ашу

Бағалау критерийлері

1. Тақырыпты түсінеді, талдайды

2. Шығарманың идеясын ашады,талдайды
3. Өмірмен байланыстырып, мысал келтіре отырып талдайды

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, әдебиет, математика

Сабақтың типі

жаңа білімді меңгеру

Сабақтың түрі

аралас сабақ

Сабақтың көрнекілігі

сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер.

Алдыңғы меңгерген білім

Абай. Жазғытұры



Уақыт

Белсенді жұмыс түрлері

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

1 минут




Психологиялық дайындық

Ән айтамыз қөңілді-көңілді,

Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі.

Би билейміз ырғақты-ырғақты,

Біз бастаймыз сабақты-сабақты.

Түгендеу


Оқушылармен сәлемдесемін.


Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін

Мұғаліммен,

сыныптастарымен сәлемдеседі.

Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады.

Сабақтың басы


Білу

5 минут


1.Есіңе түсір!

Автор  І.Жансүгіров  туралы  мәлімет.

Ілияс Жансүгіров 1894 жылы мамыр айында Талдықорған облысы, Ақсу ауданы, Қызылтаң кеңшарында дүниеге келген.Қазақтың көрнекті ақыны дүниеге келген. Қазақтың көрнекті қоғам қайраткері, ақын 1937 жылы жаламен ұсталып, нақақтан құрбан болды. Ілиястың «Құлагер», «Күй», «Күйші», «Дала» поэмалары бар.

Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын.

Тақтада орындайды

Түсіну

10 минут

Ілияс Жансүгіров «Жазғытұрым» өлеңін мәнерлеп оқу.Іштей оқу, тізбектей оқу, жеке-жеке оқу. Өлеңді мына тақырып бойынша екіге бөл:

Рольдегі   оқушылар»

1.Өлеңді  мәнерлеп  оқиды

2.Өлеңдегі  көктемгі  көктемгі  тіршілікті  суреттейді.

3.Жануарлардың   көктемгі  тіршілігі  туралы  суреттейді.


Әр топтан бір оқушыдан жұмбақтарды шешеді.

Сергіту сәті

1 минут

Үлкенге де сіз

Кішіге де сіз

Бар әлемнің баласын

Құрметтейміз біз

Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау.

Оқушылар жатқа айтады.

Қызығушылық танытады.

Сабақтың ортасы


Қолдану

6 минут

Жыл мезгіліне байланысты ырым-тиым сөздердің мағынасы.
*Сәуір болмай-тәуір болмас.
*Ұлыс күні қар жауса, нұр жауады, келер жылы жақсы болады.
*Ұлыс күні күн сәулесін төгіп тұрса, сол жылы молшылық болады.
*Егер көктемнің алғашқы жаңбырында күн күркіресе, шөп шүйгін шығады.
*Көктем құйынды, дауылды болса, қыс аязды болады.
*21 наурызда күн мен түн теңеледі.
Күн ұзарып, түн қысқарады.

Мәтіннен сызбада

берілген сөздерге қатысты сөздерді тауып жаз.


Талдау

5 минут


Көмектесіп отырамын

Берілген тапсырманы топта талқылап,

жауап береді.

Жинақтау

5 минут

Абай «Жазғытұры»

Ілияс Жансүгіров «Жазғытұрым» ұқсастығы мен айырмашылығы бар ма? Болса қандай?

Қосымша тапсырмалар беріледі

Әр топ оқушылары жауап береді.

Бағалау

5 минут

Шығармашылық тапсырма

«Бес жол өлең»
Зат есім
Сын есім
Етістік
Сәйлем
Синоним

Үйге

Өлеңді жаттау.Көктем туралы мақал-мәтел,ырым-тиымдар жинақтау.

Рефлексия

2 минут

1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды .

2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз.

3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым.

4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым.

5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін






















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!