Материалдар / Зат есім. Наурызкөже
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Зат есім. Наурызкөже

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: Мəтін, тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады: Көптеген оқушылар:Дереккөздерден мәліметтерді таба алады; Кейбір оқушылар: Мәліметтерді іріктеп, сұрақтарға қатысты пікір білдіреді және өз ойын дәлелдей алады;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Маусым 2022
395
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлімі:

Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн

Педагогтің аты-жөні:

Аманғазықызы Күмісгүл

Күні:

23.02.2022

Сыныбы: 2Б

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Зат есім. Наурызкөже 24-28-жаттығулар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.5.1 -дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті іріктеп алу

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Мəтін, тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады:

Көптеген оқушылар:Дереккөздерден мәліметтерді таба алады;

Кейбір оқушылар: Мәліметтерді іріктеп, сұрақтарға қатысты пікір білдіреді және өз ойын дәлелдей алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы



7 мин.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сәлем, достым! (амандасады)

Қалай жағдайың? (иықтарынан қағады)

Қайда болдың? (құлақтарынан тартады)

Мен сені сағындым (қолдарын жүректеріне қояды)

Сен келдің (қолдарын жаяды)

Жақсы болды (құшақтайды)

Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру.

«Конверттегі сұрақ» әдісі

-Зат есім дегеніміз не? Мысал келтір.

-Антоним дегеніміз не?

-Омоним дегеніміз не?

-Синоним дегеніміз не?

-Адамға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады?

«Миға шабуыл»

-Наурызкөже деген не? Ол туралы не білеміз?

-Наурыз мерекесінің басқа мейрамдардан ерекшелігі неде?


Өлеңнің мазмұнына қарай қимылдар жасайды.







Сұраққа қатысты өз ойларын, білетіндерін ортаға салады.

Интерактивті тақтадағы суреттер бойынша әңгімелейді.



«Тамаша! Керемет! Өте жақсы!»





ҚБ 1-10 балл









«От шашу»



ҚБ 1-10 балл


Өлең шумағы

Музыка








Интерактивті тақта




Сабақтың ортасы


30 мин

Оқулықпен жұмыс

24-жаттығу. Сурет бойынша әңгімелеңдер.

Наурыз мейрамы — ежелгі заманнан қалыптасқан жыл бастау мейрамы. Қазіргі күнтізбе бойынша (наурыздың 22) күн мен түннің теңесуі кезіне келеді.

Наурыз мейрамы туралы қызықты мәліметтер

*Наурыз – әлемдегі ең көне мейрамдардың бірі. Орта Азия елдері оны 5000 жылдан аса уақыт атап өтіп келеді.

*Бұл ежелгі мереке күнәдан тазару, киім-кешектерді тазарту, үйді тазарту, жамандықтан және өшпеділіктен тазару мерекесі ретінде атап өтіледі

*Мереке қарсаңында 22 наурыздың түні қазақтар қиыл-ғажайып аңыздардағы бейне – Қызыр атаны күтеді. Наурыз қарсаңы Қызыр түні немесе «бата түні» деп аталады.

25-жаттығу

Мәтінді түсініп оқыңдар. Наурыз мерекесінің ерекшелігін топта талқылаңдар.

26-жаттығу. Өлеңді көшіріп жазыңдар.

Наурыз құтты болса екен,

Жерге ырыс толса екен!

27-жаттығу. Оңнан солға қарай оқығанда жаңа сөз шығатын сөздерді теріп жазыңдар.

-Қолғанат сөзінің мағынасын қалай түсінесіңдер?

Саралау тапсырмасы

Көп нүктенің орнына тиісті зат есімді қой.

Жердің серігі - . . . .

Сөйлемнен зат есімді тап.

Су шөлді қандырады.

Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жаз.

Табиғат, ресурстарын, пайдаланады, адам.

Үйге: 28-жаттығу.


Сурет бойынша наурыз мерекесі туралы әңгімелейді.





Наурыз мерекесітуралықызықтыдеректерментанысады










Наурыз мерекесінің басқа мерекелерден ерекшелігін топта талқылайды.


Өлеңді көшіріп жазады.



Жаңа сөздерді теріп жазады. Қолғанат сөзінің мағынасын түсіндіреді



Жердің серігі-Ай.

Су шөлді қандырады.

Адам табиғат ресурстарын пайдаланады.

Дескриптор

-сурет бойынша әңгімелейді

-сөйлемдерді дұрыс құрайды

Жалпы- 2 балл

Дескриптор

-мәтінді түсініп оқиды

-наурыз мерекесінің өзге мерекелерден ерекшелігін айтады

Жалпы- 2 балл

Дескриптор

-өлеңді көркем етіп көшіріп жазады

-сауатты жазады

Жалпы- 2 балл

Дескриптор

-оңнан солға қарай оқығанда жаңа сөз шығатын сөздерді теріп жазады

Жалпы-1 балл

Дескриптор

-көп нүктенің орнына тиісті сөзді тауып жазады

-сөйлемнен зат есімді табады

-орны ауысқан сөздердің ретін тауып жазады

Жалпы- 3 балл

2-сынып оқулығы



Дәптер




Суреттер







Наурыз туралы суреттер, мәліметтер, бейне баян








Сабақтың соңы.



3 мин.

Рефлексия

-Бүгін не білдік?

-Не жаңалықболды?

-Қандайқиындықтуындады?

-Тағы не білгіңкеледі?

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды.



«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»

Керібайланыс

Саралау. Сіз қандай тәсілменкөбірек қолдау көрсетесіз?Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлағансаралаушараларытиімдіболдыма?

Мен берілгенуақытішіндеүлгердім бе?

Мен өзжоспарымақандайтүзетулеренгіздімжәненеліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!