|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 мин Миға шабуыл 3 мин (1 минут әдісі) |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Мен күннің нұрын сүйемін, Ол да мені сүйеді. Мен жер ананы сүйемін, Ол да мені сүйеді. Мен адамдарды сүйемін, Олар да мені сүйеді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
оқушылар тақырып бойынша 1 минут ішінде өз ойларын айтып шығады. -(Кім?) деген сұрақ қай жағдайда қойылады? (адамға) ендеше кім? Не? сұрақтарына жауап беріп, затын атын білдіретін бүгінгі жаңа тарыбымыз «Зат есім» |
Слайд1
Суреттер
Видео |
||
|
Мағынаны тану 5 мин Айна әдісі 2 мин Сергіту сәті 3 мин Кластер әдісі 15 мин Дәптермен жұмыс 5 мин Бағалау
|
(Ұ) Кел, ойланайық, пікірлесейік. «Сен айт, мен жауап беремін» ойынын өткізу. Мақсаты: зат есімнің сұрақтарын анықтау. - Оқушылар сурет арқылы зат есімнің сұрақтарын жекеше, көпше түрде айтады.
(Ж) 7- жаттығу. «Қозым» дейді мені апам, «Қозым» дейді мені атам. Сөздеріне күлемін, Қозы емеспін білемін.
(Дене мүшелерін шынықтыруға арналған жаттығулар) Заттың атын көпше түрінде айтылса, оқушылар қолдарын жоғары көтеріп ,созылады. Жекеше түрінде айтылсатізерлеп отырады. Кім? сұрағына жауап беретін сөздер айтылса айналады.
(Т) 5 топқа зат есімнен болатын сөздерді жазу
9- жаттығу Өс – өс балам, өсе бер, Батыл бол палуан білекті, Батыр бол таймас жүректі, Аяқты созайық, Саусақпенен жазайық! (Жаттығуда оқушылар көп нүктенің орнына керекті тірек сөздерді қойып дәптерге әдемілеп көшіреді.)
Саусақпен бағалау
|
Оқушы, оқушылар, доп , доптар Оқулықтың 43 беті, 7-ші жаттығу Ағаштар, парта, бала Постер, маркер, стикер. Оқулық 44- бет, |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Кері байланыс
«Плюс, минус, қызықты» кестесі таратылып
беріледі.
|
кесте
От шашу |
||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Деңгейі жоғары оқушыларға қойылым дайындауға беріледі |
Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады |
Сергіту сәті |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Зат есім туралы түсінік
|
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6-бөлім: «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» Сынып: 2 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Зат есім. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|
|
Сабақ мақсаттары |
2.1.4.1 Зат есім туралы мағлұмат алу, оның сұрақтарын анықтау |
|
|
Дадылар: |
Тыңдалым және айтылым : 2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру Оқылым:2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру Жазылым:2.3.5.1 - жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құрастырған сөйлемін толықтыру
|
|
|
Бағалау критерийлері |
- Ат қою рәсімін түсінеді; - Зат есімнің ережесін біледі . - Сұрақтарын анықтайды. - сұрақ қою арқылы сөйлемнен зат есімді таба алады; |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі терминдер мен сөз тіркестер: Ат қою, зат есім
|
|
|
Пәнаралық байланыстар |
әдебиет |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 1 мин Миға шабуыл 3 мин (1 минут әдісі) |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Мен күннің нұрын сүйемін, Ол да мені сүйеді. Мен жер ананы сүйемін, Ол да мені сүйеді. Мен адамдарды сүйемін, Олар да мені сүйеді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
оқушылар тақырып бойынша 1 минут ішінде өз ойларын айтып шығады. -(Кім?) деген сұрақ қай жағдайда қойылады? (адамға) ендеше кім? Не? сұрақтарына жауап беріп, затын атын білдіретін бүгінгі жаңа тарыбымыз «Зат есім» |
Слайд1
Суреттер
Видео |
||
|
Мағынаны тану 5 мин Айна әдісі 2 мин Сергіту сәті 3 мин Кластер әдісі 15 мин Дәптермен жұмыс 5 мин Бағалау
|
(Ұ) Кел, ойланайық, пікірлесейік. «Сен айт, мен жауап беремін» ойынын өткізу. Мақсаты: зат есімнің сұрақтарын анықтау. - Оқушылар сурет арқылы зат есімнің сұрақтарын жекеше, көпше түрде айтады.
(Ж) 7- жаттығу. «Қозым» дейді мені апам, «Қозым» дейді мені атам. Сөздеріне күлемін, Қозы емеспін білемін.
(Дене мүшелерін шынықтыруға арналған жаттығулар) Заттың атын көпше түрінде айтылса, оқушылар қолдарын жоғары көтеріп ,созылады. Жекеше түрінде айтылсатізерлеп отырады. Кім? сұрағына жауап беретін сөздер айтылса айналады.
(Т) 5 топқа зат есімнен болатын сөздерді жазу
9- жаттығу Өс – өс балам, өсе бер, Батыл бол палуан білекті, Батыр бол таймас жүректі, Аяқты созайық, Саусақпенен жазайық! (Жаттығуда оқушылар көп нүктенің орнына керекті тірек сөздерді қойып дәптерге әдемілеп көшіреді.)
Саусақпен бағалау
|
Оқушы, оқушылар, доп , доптар Оқулықтың 43 беті, 7-ші жаттығу Ағаштар, парта, бала Постер, маркер, стикер. Оқулық 44- бет, |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Кері байланыс
«Плюс, минус, қызықты» кестесі таратылып
беріледі.
|
кесте
От шашу |
||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||
|
Деңгейі жоғары оқушыларға қойылым дайындауға беріледі |
Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланады |
Сергіту сәті |
||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
||
|
Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз. 1: 2: Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім? |
||||
шағым қалдыра аласыз













