Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Зат есім.Қайталау.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән: математика |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі
|
Күні: 08.02.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Қайталау |
Сабақ мақсаттары |
Қосындыны саннан азайту тәсілімен таныстыру |
Бағалау критерийлері |
1. Тақырыпты түсінеді, талдайды,есептерді шығарады; 2. Көбейтінтіндіні қосумен алмастыра отырып шығарады; 3. Білім деңгейін анықтау мақсатында берілген есептерді шығарады; |
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, әдебиет, математика |
Сабақтың типі |
жаңа білімді меңгеру |
Сабақтың түрі |
аралас сабақ |
Сабақтың көрнекілігі
|
сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер. |
Алдыңғы меңгерген білім |
Қосындыны санға көбейту |
Уақыт |
Белсенді жұмыс түрлері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут
|
Психологиялық дайындық 1,2,3 Сынып іші тып-тыныш, Жалқаулықты тастаймыз Жаңа сабақ бастаймыз. Түгендеу |
Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін |
Мұғаліммен, сыныптастарымен сәлемдеседі. Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады. |
Сабақтың басы
Білу 5 минут |
1.Есіңе түсір! Салыстыр. 1/2>1/4, 1/4<1/3,1/3>1/8 |
Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын. |
Тақтада орындайды |
Түсіну 10 минут |
№1 Тазалауға-15 мин Жинауға-5 мин 3 сағат-? Шешуі: (15+5)*3=60 Жауабы:1 сағат |
Оқушыларға бағыт беремін. |
Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады |
Сергіту сәті 1 минут |
1,2,3, 1,2,3- ал қанекей ұш, 4,5,6,7 4,5,6,7-мынау ауыл шеті, 8,9,10 8,9,10-өз орныңа қон. |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау. |
Оқушылар жатқа айтады. Қызығушылық танытады. |
Сабақтың ортасы
Қолдану 6 минут |
№2. (10+80)*5=450 (24+6)*2=60 (13+27)*4=160 (12+18)*3=90 (100+50):5=30 (200+40):3=80 |
дұрыс орындалуын қадағалау. |
түрлі әдіспен шығарады |
Талдау 5 минут |
№3 S=8*3 S=24 cм² Р=8*2+3*2 Р=24см S=6*2 S=12см² Р=6*2+2*2 Р=16 см |
Көмектесіп отырамын |
Берілген тапсырманы топта талқылап, жауап береді. |
Жинақтау 5 минут |
№ 4. 1/2,1/3,1/5,1/8,1/9 |
Қосымша тапсырмалар беріледі |
Әр топ оқушылары жауап береді. |
Бағалау 5 минут |
№6 Теңдеулерді шеш. С*4=200 200:а=40 х:4=50 |
||
Үйге |
№5,№7 40 бет |
||
Рефлексия 2 минут |
1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды . 2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз. 3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым. 5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.
|
Пән: қазақ тілі |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі
|
Күні: 08.02.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Зат есім |
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларға зат есім жайлы түсінік бере отырып, сұрақтар қоя білуге үйрету |
Бағалау критерийлері |
1. Сөз таптарын ажырата біледі; 2. Өз бетінше жұмыстарды орындауды біледі;. 3. Сөздерді талдау арқылы ой тұжырымын жасауды біледі |
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, әдебиет, математика |
Сабақтың типі |
жаңа білімді меңгеру |
Сабақтың түрі |
аралас сабақ |
Сабақтың көрнекілігі
|
сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер. |
Алдыңғы меңгерген білім |
Сөз таптары |
Уақыт |
Белсенді жұмыс түрлері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут
|
Психологиялық дайындық Ән айтамыз қөңілді-көңілді, Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі. Би билейміз ырғақты-ырғақты, Біз бастаймыз сабақты-сабақты. Түгендеу |
Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін |
Мұғаліммен, сыныптастарымен сәлемдеседі. Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады. |
Сабақтың басы
Білу 5 минут |
1.Есіңе түсір! 1.Түбір сөзді тап. а) жаңалық ә) күй 2.Түбірге жалғанған бөлік не деп аталады? а) қосымша ә) түбір 3. Қосымшаның неше түрі бар? а) 4 ә) 2 4. Жұрнақ деген не? а) сөз бен сөзді байланыстыратын қосымша ә) сөз мағынасын өзгертетін қосымша 5. Жалғау деген не? а) сөз бен сөзді байланыстыратын қосымша ә) сөз мағынасын өзгертетін қосымша 6. Сөз таптарын тап. а) жұрнақ, жалғау ә) зат есім, сын есім, сан есім, етістік.
|
Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын. |
Тақтада орындайды |
Түсіну 10 минут |
1-жаттығу. Бұл не?Құстар Не?Қарлығаш,Қарға Кім? Сұрағына қандай сөздер жауап береді? |
Оқушыларға бағыт беремін. |
Әр топтан бір оқушыдан шығып есептерді шығарады |
Сергіту сәті 1 минут |
Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Бар әлемнің баласын Құрметтейміз біз |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау. |
Оқушылар жатқа айтады. Қызығушылық танытады. |
Сабақтың ортасы
Қолдану 6 минут |
2-жаттығу.Суретке қарап зат есімдерді ата. |
дұрыс орындалуын қадағалау. |
Әр түрлі сөйлемдер құрайды. |
Талдау 5 минут |
3-жаттығу мәтінді көшіріп жаз.Зат есімді тап. Не? Түлкі,қыс,қар,аяз,жәндік,тауық,олжа |
Көмектесіп отырамын |
Берілген тапсырманы топта талқылап, жауап береді. |
Жинақтау 5 минут |
4-жаттығу. Төрт түлік:қой,ешкі түйе,сиыр,жылқы Аңдар:түлкі,аю,қасқыр Құстар:торғай,аққу,қарлығаш,кептер Отбасы мүшелері:ата,апа,аға,ана,әке
|
Қосымша тапсырмалар беріледі |
Әр топ оқушылары жауап береді. |
Бағалау 5 минут |
5-жаттығу Түйе,жылқы,сиыр,қой,ешкі-төрт түлік Кесе,қазан,қасық,ожау,тостаған-ыдыс-аяқ Қияр,сәбіз,қызылша,қауын,қарбыз-көкөніс
|
||
Үйге |
3 6-жаттығу, 145-бет. |
||
Рефлексия 2 минут |
1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды . 2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз. 3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым. 5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін.
|
Пән: әдебиеттік оқу |
Мектеп: Әзімбек Ысмайылұлы атындағы орта мектебі
|
Күні: 08.02.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні: Г.А.Қонарбаева |
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
|
Сабақ мақсаттары |
Әнде өнердің бір түрі екендігі жайлы айта келіп, бала Ермектің өмірімен таныстыру |
Бағалау критерийлері |
1. Тақырыпты түсінеді, талдайды
2. Шығарманың идеясын
ашады,талдайды |
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, әдебиет, математика |
Сабақтың типі |
жаңа білімді меңгеру |
Сабақтың түрі |
аралас сабақ |
Сабақтың көрнекілігі |
сызба, тақырыпқа арналған кесте, суреттер. |
Алдыңғы меңгерген білім |
Оразбек Бодықовтың «Ақ құс туралы аңыз» |
Уақыт |
Белсенді жұмыс түрлері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
Ұйымдастыру кезеңі 1 минут
|
Психологиялық дайындық Ән айтамыз қөңілді-көңілді, Күй тартамыз күмбірлі-күмбірлі. Би билейміз ырғақты-ырғақты, Біз бастаймыз сабақты-сабақты. Түгендеу |
Оқушылармен сәлемдесемін.
Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгендеймін |
Мұғаліммен, сыныптастарымен сәлемдеседі. Сынып басшысы келмеген оқушыларды айтып шығады. |
||||
Сабақтың басы
Білу 5 минут |
1.Есіңе түсір! Ә Оразбек Бодықовтың «Ақ құс туралы аңыз» әңгімесінде кім жайлы әңгімелейді? Шәмші Қалдаяқов кім? Ол кімдер жайлы айтты?Анасынан естіген аңыз әңгімесі не жайлы еді? |
Оқушыларды мұқият тыңдап жауабын толықтырып отырамын. |
Тақтада орындайды |
||||
Түсіну 10 минут |
Кітаппен жұмыс.1.Оқу, іштей оқу,тізбектей оқу. Мазмұнын талдап түсіну. Әңгіменің авторы кім? (Жәнібек Кәрменов). Ол жайында не білесің? Бала Ермекті өнерге, әнді түсінуге жетектеген кім? (әкесі Бекмұхамед). Қалайша? Сұрақтар мен тапсырмалармен жұмыс. 1.Ермектің әкесінің ән туралы айтқан пікірлерін тауып оқы, көңіліңе тоқы. 2. «Әннің жақсысы да, жаманы да тыңдаушысынан» деген пікірмен келісесің бе? Өзіңнің көзқарасыңды дәлелде. Осы мәтінді Оразбек Бодықовтың «Ақ құс туралы аңыз» әңгімесімен салыстырып көр. |
|
Әр топтан бір оқушыдан жұмбақтарды шешеді. |
||||
Сергіту сәті 1 минут |
Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Бар әлемнің баласын Құрметтейміз біз |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін орындау. |
Оқушылар жатқа айтады. Қызығушылық танытады. |
||||
Сабақтың ортасы
Қолдану 6 минут |
|
Мәтіннен сызбада берілген сөздерге қатысты сөздерді тауып жаз.
|
|||||
Талдау 5 минут |
Венн диаграммасы Әнші Суретші
|
Көмектесіп отырамын |
Берілген тапсырманы топта талқылап, жауап береді. |
||||
Жинақтау 5 минут |
Бүгінгі сабақтан кім жайлы білдік? Ермек Бекмұхамедұлы Серкебаевтың балалық шағы жайлы не білесің? Ол қандай әнді айтты. Оның көзіне не елестеді? |
Қосымша тапсырмалар беріледі |
Әр топ оқушылары жауап береді. |
||||
Бағалау 5 минут |
Шығармашылық тапсырма - Бес жолды өлең жазу стратегиясы 1. Кім? 2. Қандай? 3. Не істеді? 4. Кім үшін? 5. Жалпы ойды түйіндейді. |
||||||
Үйге |
Оқу, мазмұны, Ермек Серкебаев туралы деректер жина. |
||||||
Рефлексия 2 минут |
1.Бүгінгі сабақ қызықты , қызықсыз болды . 2.Мен көп нәрсені үйрендім, үйренгенім аз. 3.Басқаларды мұқият, зейінсіз тыңдадым. 4.Тапсырмаларды орындауға жиі, сирек қатыстым. 5.Өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін
|