Заттар тобын салыстыру / Менің отбасым

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Заттар тобын салыстыру / Менің отбасым

Материал туралы қысқаша түсінік
Заттар тобын салыстыру / Менің отбасым 1-сынып«Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі. Суретте қанша тәрелке бар? (5) Қанша саптыаяқ бар? (5) Қандай заттар артық немесе кем екенін анықтау үшін оларды бір-бірімен сызықтармен қосу арқылы жұптар құру керек. Егер зат жұпсыз қалса, онда сол зат артық.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлімі:

1А. Сандар мен цифрлар


Педагогтің аты-жөні:

Мурталиева Ж.М.

Пәні:

Математика

Күні:


Сыныбы: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Заттар тобын салыстыру / Менің отбасым

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

1.5.1.2 ** сандарды, заттарды,тауардың құнын салыстыру кезіндеқолданылатын ұғымдарды пайдалану/заттар арасындағы арақашықтықты,бағытты, орналасуын анықтайтын

терминдер пайдалану;

1.5.2.3 сандардың қосындысы менайырмасын/сандарды салыстыру(артық/кем), көршілес сандарды,сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану;

1.5.2.2** «+», «–», «=», «≠», «>», «<» таңбаларын қолдану.

Бағалау критерийлері:

  • сандарды, заттарды,тауардың құнын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдаланады/заттар арасындағы арақашықтықты,бағытты, орналасуын анықтайды

  • терминдер пайдаланады

  • «+», «–», «=», «≠», «>», «<» таңбаларын қолданады.

Сабақтың мақсаты:

Заттар тобын салыстыруды үйренесің.

Сабақтың барысы:

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Қызығушылықты ояту

0-3

Ынталандыру

«Санамақ» әнін бірге орындау, қимылмен көрсету.

https://youtu.be/MzuccWJS12I

«Санамақ» әнін бірге орындайды, қимылмен көрсетеді.


Интербелсенді тақта

4-6

Өзектендіру.

Бүгін біздің сабағымызға қонаққа ақ жаулықты әже келіпті. Біз әжемізге дастарқан жайып, қонағымызды күтейік.

Асүйдегі ыдыс-аяқтарды санаймыз.

Оқушылар әжейдің келгеніне қуанып,дастархан жаюға келіседі.


7-10

Мақсат қою (мәселелік жағдаят).

Ойынның мақсаты: допты лақтыру арқылы суреттегі заттардың санын анықтап,айтады.

Біз анамызға дастарқан жаюға көмектесейік.

Суреткеқара, үстелдің үстінденелер бар? (Оқушыларзаттардыңсанын анықтайды).

Неше кесе? (5)

Неше шәйнек? (2)

-Неше тәрелкеге жеміс салынған? (3)

Неше тәрелкеге бәліш салынған? (2)

Тәрелке неше алмұрт салынды? (4)

Ал сіз ненің артық, кем, тең екенін айта аласыз ба?

Дескриптор:

-Суреттегі денелерді анықтайды.

-Заттардың санын санай аладыы.

-Заттардың санын салыстырады.

-Заттардың артық,кем екенін айтады.

ҚБ: «От шашу»

Біз бүгін сабақта заттардың санын салыстыруды үйренеміз.

Балалар заттарды санайды.

Мәселелік жағдаятты түсінеді.



Доп,суреттер


Мағынаны тану

10-15












Жаңаны ашу.

«Ойлан,жұптас, бөліс» әдісі.

Суретте қанша тәрелке бар? (5)

Қанша саптыаяқ бар? (5)

Қандай заттар артық немесе кем екенін анықтау үшін оларды бір-бірімен сызықтармен қосу арқылы жұптар құру керек.

Егер зат жұпсыз қалса, онда сол зат артық.

Әрбір тәрелкеге саптыаяқты қоямыз.

Артық зат қалды ма?

Қандай қорытынды жасауға болады? (олар тең)

Дескриптор:

-Суреттегі тәрелкелерді санайды.

-Суреттегі саптыаяқтарды санайды.

-Заттарды салыстырып,артық,кем екенін анықтайды.

-Сызықтармен қосып,жұптар құрады.

ҚБ: «Бас бармақ» әдісі


Оқушылар бұдан кейін фигураларды өз бетімен салыстыруды орындайды.

Нәтижесін салыстыру белгілері көмегімен көрсетеді.

Балалар мұғаліммен бірге салыстыруды орындайды.

Оқушылар артық, кем, тең, тең емес ұғымдарын және =, ≠, >, <таңбаларын

қолданады.

Оқулық, дәптер.

=, ≠, >, < таңбалары жазылған карточкалар

15-20

Жаңаны қолдану. (жек жұмыс)

«Миға шабуыл» стратегиясы.

Оқулықтағы №2 тапсырманы жұппен орындайды. Заттардың санын салыстыр.

Picture 5

Дескриптор:

- Қандай цифрлар мен таңбаларды қою керегін анықтайды.

-Қызыл және жасыл алмаларды санайды.

-Қызыл мен жасыл алмаларды бір-бірімен сызықпен қосу арқылы жұп құрайды.

- Қызыл алмадан екі алма артық қалатынын анықтайды.

-Тапсырманы жұппен талдай отырып орындайды.

ҚБ: «Шапалақ ұру» әдісі

Оқушылар заттарды әртүрлі тәсілдермен салыстырады.

Қызыл және жасыл алмаларды

санайды.


«=», «>», «<» таңбаларын қолданады. Карточкалармен «бес үштен артық» екенін және т.с.с. көрсету.


Оқулық, дәптер.

«Миға шабуыл» стратегиясы.


20-25

Оқып-үйренгенді меңгергенін тексеру

Баспа негіздегі жұмыс дәптердегі №1 тапсырманы өз бетімен орындайды. Оқушылар «=», «>», «<» таңбаларын алғашында бастырып, кейін өздері жазады.

2 тапсырмада заттар тобын салыстырады. Жаңа білімді қолданады. Жұмыс алдыңғы сабаққа ұқсас жүргізіледі. Оқушылар заттарды санайды, цифрлар мен салыстыру таңбаларын қолданады.

ҚБ: «Бағдаршам» әдісі

«=», «>», «<» таңбаларын жазады.

Заттарды салыстырады.

Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.

Баспа негіздегі жұмыс дәптері

Сергіту сәті

Орнымыздан тұрайық

Шапалақты ұрайық

Бір отырып, бір тұрып

Біз бір демалайық.

Оқушылар сергіту сәтін қимыл-қозғалыс арқылы көрсетіп орындайды.



25-32

Сабақты бекіту.

Саралау. «Кім жылдам?» әдісі.

Оқулықтағы №3 тапсырмамен жұмыс жасау. Суретке мұқият қара.Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды.

Picture 7

-Отбасы мүшелерін ата?

Атасы реті бойынша нешінші отыр?

Әжесі реті бойынша нешінші отыр?

Әкесі реті бойынша нешінші отыр?

Үстел басында ересектер артық па, әлде балалар ма?

-Сенің отбасыңда ересектер көп пе, әлде балалар көп пе?

Дескриптор:

-Отбасы мүшелерін атайды.

-Отбасы мүшелерінің реттік орнын анықтайды.

-Ересек адам мен балалардың ар тық,кем екенін табады.

- Өз отбасындағы ересектер мен балалардың артық,кем екенін айтады.

ҚБ: «Бағдаршам» әдісі






Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

-Атасы, әжесі, әкесі, анасы, қызы, ұлдары.

Атасы реті бойынша н сол жақтан бастап санағанда бесінші орында отыр. Оң жақтан бастап санағанда үшінші орында отыр.

Әжесі реті бойынша сол жақтан бастап санағанда төртінші орында отыр. Оң жақтан бастап санағанда төртінші орында отыр.

Әкесі реті бойынша оң жақтан бастап санағанда жетінші орында отыр. Сол жақтан бастап санағанда бірінші орында отыр.

Үстел басында ересектер артық.








Оқулық, дәптер.
















Рефлексия

32-35

«Тазалық» әдісі бойынша кері байланыс.

Оқушылар бүгінгі өткен сабақта алған білімдерін стикерлер арқылы кері байланыс жасайды.


Кері байланыс парақшалары






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.10.2022
1104
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі