Материалдар / "Заттарды ұзындық бойынша салыстыру" атты
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Заттарды ұзындық бойынша салыстыру" атты

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімге көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Мамыр 2021
454
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Шамалар және өлшемдер


Мектеп:


Күні:


СЫНЫП:1 сынып

Қатысқандар :


Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Заттарды ұзындық бойынша салыстыру.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.2 Ұзындық/масса/ көлем (сыйымдылық) шамаларын ажыратады және оларды өлшеу үшін құралдарды таңдап, өлшемдер жүргізеді.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Заттарды ұзындықтарына қарап салыстырудың нәтижесіне назар аударады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Өлшем бірліктерді қолданып, заттарды бір-бірімен салыстырады.

Кейбір оқушылар:

Заттардың ұзындығын қалай өлшегендерін түсіндіріп, дәлелдейді.

Бағалау критерийі

Өлшем бірліктерді қолданып, салыстырады.

Ұзындықты өлшегені туралы түсіндіріп, дәлелдейді.

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар:

Салыстыра алады, ұзын – қысқа, биік – аласа

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Ұзындық, ұзын, қысқа, биік, аласа

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Ең бойы ұзын жануарды айта аласыздар ма?

Бойы қысқасы қайсы ?

... неше текшеге тең? … қайсысы ұзын? …қайсысы қысқа? ... қайсысы биік? ... қайсысы аласа?

Құндылықтарға баулу

Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану,дүниетану


Алдыңғы оқу


Заттарды салыстыру туралы ұғым бар.

Сабақтың барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар



Сабақтың басы:


2 мин











2мин

Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Шеңбер құру.

Қимыл іс-әрекет арқылы.

Қуан шаттан, қуан шаттан!

Қуанатын күн бүгін.

Қайырлы күн достарым,

Сәттілікке толы күн болсын!

Топқа бөлу.

Оқушыларға түрлі түсті түтікше таңдауды ұсыну. Ұзын, орташа, қысқа таяқшаларды анықтап, сол бойынша топқа бөлінеді.

1 – топ

2 – топ

3 – топ

Орындық артындағы «Тосын сый»суреттерге назар аударту.

Ширату

- Ең бойы биік жануарды ата ?

- Ең бойы қысқасы қайсы?

- Бойы аласасы бар ма?


Сурет бойынша тақырыпты ашамын.

Балалар біз бүгінгі сабақта не туралы біледі екенбіз?

-Ұзын – қысқа (мағыналары қарсы)

- биік – аласа

Ұғымдарымен танысып, заттарды ұзындықтары бойынша салыстыруды үйренеміз.








Түрлі – түсті түтікшелер арқылы


АКТ


   









Сабақтың ортасы

мин

1 мин








1 мин










2 мин














1 мин



1 мин



2 мин












1 мин





1 мин






1 мин












5 мин






1мин

1мин







8мин










3мин

















Ұжымдық жұмыс.

«Ауадағы диалогтер» әдісі.

Балалар заттарды ұзындығы бойынша салыстыруға болатынын біледі.

  • Қай қарындаш ұзын?

  • Қайсысы қысқа?

К.Б Сұрақ - жауап

Б. Мадақтау сөздері арқылы







Топтық жұмыс:

Жас зерттеушілер әдісі

Қолда бар заттармен сыныптағы заттарды өлшеу.

1 – топ Парта ұзынд.кітаппен өлшеу

2 – топ Кітап ұзынд. санағышпен өлшеу.

3 – топ Парта ұзынд. қарындашпен өлшеу.

  • Парта ұзынд.неше кітапқа тең?

  • Парта ұзынд. неше қарындашқа тең?

  • Кітап неше санағышқа тең болды?

  • К.Б Сұрақ – жауап

  • Заттардың ұзынд. өлшеу қаншалықты қиын болды?

Б: Көңілді сақина


Топтық жұмыс

«Ойланайық шапшаңырақ»әдісі

Топтарға әр – түрлі тапсырма беріледі.

1 – топ. Ағаштардың биіктігін өлшейді

2 – топ Бұталардың биіктігін өлшейді

3 – топ Шөптердің биіктігін өлшейді.

К.Б

  • Ағаштың биіктігі неше текшеге тең?

  • Бұтаның биіктігі неше текшеге тең?

Б.Көңілді сақина





Сергіту сәті:

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі.

Кіп – кішкентай ағаштар

Биік болып өседі.







Жұптық жұмыс:

« Кім жылдам? »әдісі бойынша

Оқушылар жұптасып

бір – бірінің бойларын өлшеу


К.Б. Сұрақ - жауап

Б. Көңілді сақина

Адам тірі табиғат бөлшегі екенін меңгереді. Адамның бойы өсу үшін дәрумендерге бай жемістер жеу керек екенін біледі.Сәбіз тез бой өсіретін көкеніс түрі.

Жеке жұмыс (Жұмыс дәптері)

1-тапсырма

Ожау, пышақ, шанышқы ұзындықтары неше шегеге тең болатынын біледі.

2 – тапсырма таспадан ұзын, қысқа таспа суретін салады.

3 – тапсырма берілген үйден биік үйдің суретін салады.

Жеке жұмыс.

«Жүйріктер алаңы

Бағалау критерийлері

Дескриптор

Ұзындық өлшем бірліктерін салыстырады.






Суреттерді салыстырып қайсысы ұзын,қысқа екенін анықтайды.

Суреттерді салыстырып,қайсысы биік – аласа екенін анықтайды.



 




Смайликтер





   


Текшелер

Смайликтер тарату


Сергіту сәтіне арналған жинақ








Жұмыс дәптері

Қарындаш







Сабақтың соңы










2мин











Рефлексия

Басбармақ әдісі











Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!