|
Мектеп: |
«Б.Жолбарысұлы атындағы орта мектебі»КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
ХафизоваЖ.Е. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 20.01.21ж. Сынып: 7Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Екі өрнектің квадраттарының айырмасын және екі өрнектің қосындысының,айырмасының квадратын орындай алады.Формуланы қолданып есеп шығара алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Екі өрнектің қосындысының квадраты; Екі өрнектің айырмасының квадраты; Екі өрнектің квадраттарының айырмасын қолданып есеп шығарады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері |
білу, түсіну, қолдану, |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар анықтамаларын айта алады. Пәнгетән лексика мен терминология:
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. -топтық жұмыста өзара ынтымақтастықта жұмыс жасау: -берілген тапсырмаларды орындауда еңбек етудің маңыздылығын ұғынып, шығармашылық қабілетін шыңдай білу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау |
Диалог және қолдау көрсету.Қарқын.Қорытынды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Сұрақтар қою кері байланыс беру. Дескриптор бойынша өзін-өзі және бірін-бірі бағалайды. Рефлексия. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар мен көрнекіліктер |
Таратпа материалдар. Бағалау парағы. Google форма программасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ жоспары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі 2мин. Сәлемдесу; Оқушылардың назарын сабаққа аудару; Психологиялық ахуал орнату. Оқушыларды үш топқа «қосу тәсілі», «теңдеулер жүйесі», «екі айнымалы» математикалық терминдері арқылы топтастыру. Сабақ мақсатын жазу. (2 минут) Оқушылардың тақырып бойынша бастапқы білімдерін анықтау мақсатында стикерде терминдер жазылған.Сол терминдер арқылы оқушылар топ құрып, өз топтарның терминдеріне түсініктеме береді. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. - екі өрнектің қосындысының квадратын қалай жазамыз? - екі өрнектің айырмасының квадратын қалай жазамыз? - қысқаша көбейту формулалары деп нені айтады? Оқушылардың жауабын негіздеу арқылы сабақтың мақсаты оқушылармен бірге анықталады. Сабақтың мақсаты тақтаға жазылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут топтық жұмыс жұптық жұмыс жеке жұмыс |
«Бағалау парағы» бойынша мұғалім түсіндірмесі
«ФИЛА» әдісі арқылы тапсырмаларды орындау (белсенді оқыту түрі – бекіту және қолданысқа енгізу)
1-топ. 1. ( в + 3)( в - 3)= в2-9 2. (m+4)2=m2+8m+16 3.( x+y)2=x2+2xy+y2 4. x2+2xy+y2=( x+y)2 5. a2-2a +1=(a-1)2 6. 5.16-есеп 2-топ. 1. ( а + 2)( а- 2)= a2-4 2.( 2x-y)2=4x2-4xy+y2 3.(5x+2y)2=25x2+20xy+4y2 4.4m2+4m +1=(2m+1)2 5. m2+4n2-4mn=(2n-m)2 6. 5.17-есеп
3-топ. 1. 9р2 - 4= (3p-2)(3p+2) 2.(0,3m -4n)2 = 0,09m2-2,4mn+16n2
3.(9p-3т)2 = 81p2-54pm+9т Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мектеп:
«Б.Жолбарысұлы атындағы орта
мектебі»КММ
Мұғалімнің
аты-жөні:
ХафизоваЖ.Е.
Күні:
20.01.21ж. Сынып:
7Б
Қатысқандар
саны: Қатыспағандар
саны: Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Қысқаша көбейту
формулалары Сабақтың
тақырыбы
Қысқаша көбейту
формулалары Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаты
7.2.1.10
қысқаша көбейту формулаларын
білу және қолдану; Сабақ
мақсаты
Оқушылардың
барлығы мынаны орындай
алады:
Екі өрнектің
квадраттарының айырмасын және екі өрнектің қосындысының,айырмасының
квадратын орындай алады.Формуланы қолданып есеп шығара
алады. Бағалау
критерийлері Екі өрнектің қосындысының
квадраты; Екі өрнектің айырмасының
квадраты; Екі өрнектің квадраттарының
айырмасын қолданып есеп
шығарады. Ойлау
деңгейлері білу, түсіну,
қолдану, Тілдік
мақсаттар
Оқушылар
анықтамаларын айта алады.
Пәнгетән лексика мен
терминология: Екі өрнектің квадраттарының
айырмасы Екі өрнектің айырмасының
квадраты; Екі өрнектің қосындысының
квадраты;
Ұқсас
мүше; Құндылықтарды
дарыту
Жалпыға бірдей еңбек
қоғамы.
-топтық жұмыста
өзара ынтымақтастықта жұмыс
жасау:
-берілген
тапсырмаларды орындауда еңбек етудің маңыздылығын ұғынып,
шығармашылық қабілетін шыңдай
білу; Пәнаралық
байланыс Алдыңғы
оқу Екі өрнектің квадраттарының
айырмасы Екі өрнектің айырмасының
квадраты;
Екі өрнектің қосындысының
квадраты; Саралау Диалог және қолдау
көрсету.Қарқын.Қорытынды. Бағалау Сұрақтар қою кері байланыс
беру. Дескриптор бойынша өзін-өзі және бірін-бірі бағалайды.
Рефлексия. Ресурстар мен
көрнекіліктер Таратпа материалдар. Бағалау
парағы. Google форма программасы
Сабақ
жоспары Жоспарланған
уақыт Сабақ
барысы:
Басталуы 5
мин
Ұйымдастыру
кезеңі 2мин.
Сәлемдесу;
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару;
Психологиялық ахуал
орнату.
Оқушыларды үш топқа
«қосу тәсілі», «теңдеулер жүйесі», «екі айнымалы» математикалық
терминдері арқылы
топтастыру.
Сабақ мақсатын
жазу. (2 минут)
Оқушылардың тақырып
бойынша бастапқы білімдерін анықтау мақсатында стикерде терминдер
жазылған.Сол терминдер арқылы оқушылар топ құрып, өз топтарның
терминдеріне түсініктеме береді. Сабақтың тақырыбын
анықтайды.
Оқушыларға жетелеуші
сұрақтар
қойылады.
- екі өрнектің қосындысының
квадратын қалай
жазамыз?
- екі өрнектің айырмасының
квадратын қалай
жазамыз?
- қысқаша көбейту формулалары
деп нені айтады? Оқушылардың жауабын негіздеу
арқылы сабақтың мақсаты оқушылармен бірге анықталады. Сабақтың
мақсаты тақтаға
жазылады.
Сабақтың
ортасы
8
минут топтық
жұмыс жұптық
жұмыс жеке
жұмыс
«Бағалау
парағы» бойынша мұғалім
түсіндірмесі Критериалды
бағалау сабақтың
басы сабақтың
соңы 1 қысқаша көбейту
формулалары 2 екі өрнектің қосындысының
квадраты 3 екі өрнектің айырмасының
квадраты 4 айнымалы 5 екі өрнектің квадраттарының
айырмасы 6 екі
мүше 7 көпмүше 8 бірмүше
«ФИЛА» әдісі арқылы
тапсырмаларды орындау (белсенді оқыту түрі
– бекіту және қолданысқа
енгізу)
Ф И Л А
1-топ.
1. ( в + 3)( в
- 3)= в2-9
2.
(m+4)2=m2+8m+16
3.( x+y)2=x2+2xy+y2
4.
x2+2xy+y2=(
x+y)2
5.
a2-2a
+1=(a-1)2
6.
5.16-есеп
2-топ.
1.
( а + 2)( а- 2)= a2-4
2.( 2x-y)2=4x2-4xy+y2
3.(5x+2y)2=25x2+20xy+4y2
4.4m2+4m
+1=(2m+1)2
5.
m2+4n2-4mn=(2n-m)2
6.
5.17-есеп
3-топ.
1.
9р2 -
4= (3p-2)(3p+2)
2.(0,3m
-4n)2 = 0,09m2-2,4mn+16n2
3.(9p-3т)2 = 81p2-54pm+9т | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















