Материалдар / Зерттеу сабағы "Қысқаша көбейту формулалары". 7-сынып алгебра
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Зерттеу сабағы "Қысқаша көбейту формулалары". 7-сынып алгебра

Материал туралы қысқаша түсінік
аттестаттаудан өту үшін
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Наурыз 2021
339
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мектеп:

«Б.Жолбарысұлы атындағы орта мектебі»КММ

Мұғалімнің аты-жөні:

ХафизоваЖ.Е.

Күні: 20.01.21ж.

Сынып: 7Б

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Қысқаша көбейту формулалары


Сабақтың тақырыбы

Қысқаша көбейту формулалары


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты

7.2.1.10

қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

Сабақ мақсаты

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Екі өрнектің квадраттарының айырмасын және екі өрнектің қосындысының,айырмасының квадратын орындай алады.Формуланы қолданып есеп шығара алады.

Бағалау критерийлері

Екі өрнектің қосындысының квадраты;

Екі өрнектің айырмасының квадраты;

Екі өрнектің квадраттарының айырмасын қолданып есеп шығарады.

Ойлау деңгейлері

білу, түсіну, қолдану,

Тілдік мақсаттар

Оқушылар анықтамаларын айта алады.

Пәнгетән лексика мен терминология:

  • Екі өрнектің квадраттарының айырмасы

  • Екі өрнектің айырмасының квадраты;

  • Екі өрнектің қосындысының квадраты;

  • Ұқсас мүше;

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы.

-топтық жұмыста өзара ынтымақтастықта жұмыс жасау:

-берілген тапсырмаларды орындауда еңбек етудің маңыздылығын ұғынып, шығармашылық қабілетін шыңдай білу;

Пәнаралық байланыс


Алдыңғы оқу

  • Екі өрнектің квадраттарының айырмасы

  • Екі өрнектің айырмасының квадраты;

  • Екі өрнектің қосындысының квадраты;

Саралау

Диалог және қолдау көрсету.Қарқын.Қорытынды.

Бағалау

Сұрақтар қою кері байланыс беру. Дескриптор бойынша өзін-өзі және бірін-бірі бағалайды. Рефлексия.

Ресурстар мен көрнекіліктер

Таратпа материалдар. Бағалау парағы. Google форма программасы

Сабақ жоспары


Жоспарланған уақыт

Сабақ барысы:

Басталуы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі 2мин.

Сәлемдесу; Оқушылардың назарын сабаққа аудару;

Психологиялық ахуал орнату.

Оқушыларды үш топқа «қосу тәсілі», «теңдеулер жүйесі», «екі айнымалы» математикалық терминдері арқылы топтастыру.

Сабақ мақсатын жазу. (2 минут)

Оқушылардың тақырып бойынша бастапқы білімдерін анықтау мақсатында стикерде терминдер жазылған.Сол терминдер арқылы оқушылар топ құрып, өз топтарның терминдеріне түсініктеме береді. Сабақтың тақырыбын анықтайды.

Оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады.

- екі өрнектің қосындысының квадратын қалай жазамыз?

- екі өрнектің айырмасының квадратын қалай жазамыз?

- қысқаша көбейту формулалары деп нені айтады?

Оқушылардың жауабын негіздеу арқылы сабақтың мақсаты оқушылармен бірге анықталады. Сабақтың мақсаты тақтаға жазылады.

Сабақтың ортасы

8 минут












топтық жұмыс




































жұптық жұмыс

















жеке жұмыс

«Бағалау парағы» бойынша мұғалім түсіндірмесі


Критериалды бағалау

сабақтың басы

сабақтың соңы

1

қысқаша көбейту формулалары



2

екі өрнектің қосындысының квадраты



3

екі өрнектің айырмасының квадраты



4

айнымалы



5

екі өрнектің квадраттарының айырмасы



6

екі мүше



7

көпмүше



8

бірмүше




«ФИЛА» әдісі арқылы тапсырмаларды орындау (белсенді оқыту түрі – бекіту және қолданысқа енгізу)

Ф

И

Л

А













1-топ.

1. ( в + 3)( в - 3)= в2-9

2. (m+4)2=m2+8m+16

3.( x+y)2=x2+2xy+y2

4. x2+2xy+y2=( x+y)2

5. a2-2a +1=(a-1)2

6. 5.16-есеп

2-топ.

1. ( а + 2)( а- 2)= a2-4

2.( 2x-y)2=4x2-4xy+y2

3.(5x+2y)2=25x2+20xy+4y2

4.4m2+4m +1=(2m+1)2

5. m2+4n2-4mn=(2n-m)2

6. 5.17-есеп



3-топ.

1. 9р2 - 4= (3p-2)(3p+2)

2.(0,3m -4n)= 0,09m2-2,4mn+16n2

3.(9p-3т)= 81p2-54pm+9т 770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!