Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Зымырандар қай жерден ұшады?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
«Тексерілді»
МДОІЖО: Н. Айтуаров
Пән: Жаратылыстану Орта мерзімді жоспар бөлімі: Жер және ғарыш Күні: 05.02.2020ж Сынып: 3 «В»сынып |
Мектеп: Шаян көпсалалы лицей ЖОМ Мұғалімнің аты-жөні: Қалдарова Айдана Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақ тақырыбы |
Зымырандар қай жерден ұшады? |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.4.2.1 ғарышты игерудің кейбір айтулы оқиғалары туралы әңгімелеу; 3.4.2.2 адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіру |
||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: ғарышты игерудің кейбір айтулы оқиғалары туралы әңгімелейді. Көптеген оқушылар: адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіреді. Кейбір оқушылар: Ғарыш айлағын салатын орындарға қойылатын талаптарды анықтап,дәйектейді |
||||
Бағалау критерийлері |
Ғарышты игерудің кейбір айтулы оқиғалары туралы әңгімелейді; Адамзат дамуындағы ғарыштың маңызын түсіндіреді; Ғарыш айлағын салатын орындарға қойылатын талаптарды анықтайды |
||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Ғарыш айлағы. Космодром. Spaceport Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Сен Байқоңыр ғарыш айлағы туралы не білесің? Ол қандай қызмет атқарады? Ғарыш айлағында қандай нысандар орналасқан? |
||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзара сыйластық, ынтымақтастықта жұмыс істеу, бірлесе шешім қабылдау |
||||
Пәнаралық байланыстар |
Жер және ғарыш туралы дүниетану пәнінен алған білімдерін қолданады. |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Қазақстан Республикасының картасы; интернет-ресурстар, ғарышкер туралы бейне фильм; дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған үлестірме қағаздар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||
Бастапқы білім |
Күн жүйесіндегі ғаламшарлар, ғарыш денелері, ғарышты зерттеу объектілері, зерттеу құралдары |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың бір –біріне ізгі тілектері Күндей күлімдеп Айдай толықсып Жұлдыздай жарқырап жүріңіздер. Алдыңғы білімді еске түсіру (Т) Ізденіс жұмыстары 1- топ Зымыран макетін жасау. Зымыран қалай ұшады? Ұшу апараттарының қайсысымен аспанға ұшуға болады?
2- топ Зымыран түрлерін анықтау. Қандай отын түрлерін пайдаланады? ІІІ. «Самғау» тобы Ғарыш «үйі» не үшін қажет?
ҚБ: Бағдаршам |
АКТ
Зымыран макеті Слайд Постер Бағдаршам түстері |
|||
Сабақтың ортасы 3мин 3мин 4мин |
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Ширату тапсырмасы. «Парасатты диалог»
«Серпілген сауалдар» әдісі Ғарышкерлермен баспасөз конференциясы
Белсенді оқу тапсырмалары(топта, ұжымда) Ғарыш айлағына саяхат 1 «Байқоңыр деген не?» (ол қала мен ғарыш айлағының аты) 2. Ғарыш айлағы не үшін керек? (ол жерден ғарышқа зымырандар ұшырылады) 3. Ғарыш айлағы қайда орналасқан? Ғ арыш айлағы. Космодром. Spaceport Бейнекөрініс МТ. «Ғарыш айлағына саяхат" Ғарыш айлағындағы нысандардың орналасу реттілігі, қызметі туралы түсіндірме жасайды. Ғарыш денелерінің қиындылары арқылы топқа біріктіру Күн- «Зерттеу» тобы Ай- «Болжау» тобы Жұлдыз- «Самғау» тобы Топтық жұмыс І. Болжау тобы Ғарышты игерудің маңызы неде? Дескриптор:
ІІ. «Зерттеу» тобы
Дескриптор:
ІІІ. «Самғау» тобы Ғарышкерге қажет заттарды жинауға көмектес Дескриптор:
ҚБ: Мұғалімнің ауызша кері байланысы |
Бейнеролик Слайд 7 |
|||
Сабақтың соңы Кері байланыс Үйге тапсырма |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану ҚБ Толықтыру тесті Зымырандар Қазақстанның ....................................... ғарыш айлағынан ұшырылады. Ол жер .......................... өзеніне жақын орналасқан. Оның суы.............. Зымыран ұшыруға қолайлы болу үшін ................ күндер көп болып, қыс мезгілі ........................., жауын-шашын ......... жауып, үлкен қалалар ................................ орналаспауы керек. Дескриптор : Бос орындарға қажетті сөздерді қойып толықтырып жазады 7 ұпай-өте жақсы, 5-6 ұпай -жақсы, 4 ұпай -орта, 1-3ұпай –көп дайындықты қажет етеді Ақ қағаздан ұшақтар дайындау. Сабақ мазмұны бойынша сұрақ жазу. Бір-біріне ұшырады Білім ағашы. Әр оқушы өзі алған ұшағындағы сұраққа жауап дайындау Жұмыс дәптері 17 тапсырма |
Өзара бағалау |
|||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Деңгейлік топтық жұмыстар Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
от Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |