11 cынып толық слайд 2 тоқсан




1 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуы
1 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуы

2 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ:
11.3.2-түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын білу, кесіндей алу және оның
шамасын табу;
11.2.6- кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын білу.
;
Сабақтың
мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтық арасындағы
бұрыштың анықтамасын береді.
Көптеген оқушылар істей алады: Кесңндей алады және оның
шамасын табады.
Кейбір оқушылар істей алады: Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың
өзара орналасуын біледі.
Бағалау
критерийлері
-Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біліп,
кесіндей алу және оның шамасын табады.
-Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын біледі.
2 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ: 11.3.2-түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын білу, кесіндей алу және оның шамасын табу; 11.2.6- кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын білу. ; Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын береді. Көптеген оқушылар істей алады: Кесңндей алады және оның шамасын табады. Кейбір оқушылар істей алады: Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын біледі. Бағалау критерийлері -Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біліп, кесіндей алу және оның шамасын табады. -Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын біледі.

3 слайд
Сабақтың басы
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер
"Жақсы тілек- жан жылуы "
Топқа бөлу:
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Өткен
тарауды
тексеру
Сұрақтарға
жауап беру
Өткен
сабақтар
бойынша
сұрақ-жауап
жүргіземіз.
1.Түзу
дегеніміз не?
2.Жазықтық
дегеніміз не?
3.Түзу мен
жазықтықты
ң
арасындағы
бұрыш
қандай
бұрыш?
Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу.
Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері
байланыс береді.
3 слайд
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен тарауды тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Түзу дегеніміз не? 2.Жазықтық дегеніміз не? 3.Түзу мен жазықтықты ң арасындағы бұрыш қандай бұрыш? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.

4 слайд
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма:
АВС үшбұрышыңда АВ қабырғасында D нүктесі , ВD:ВА = 1:3 қатынасындай
таңдалынып алынған.АС қабырғасына параллель D нүктесі арқылы , ВC
қабырғасын D1 нүктесінде қиып өтетін түзу жүргізілген DBD1 және АВС
үшбұрыштарының ұқсастығын дәлелдеу керек. АС табыңыз, егер DD1=4см
болса
4 слайд
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: АВС үшбұрышыңда АВ қабырғасында D нүктесі , ВD:ВА = 1:3 қатынасындай таңдалынып алынған.АС қабырғасына параллель D нүктесі арқылы , ВC қабырғасын D1 нүктесінде қиып өтетін түзу жүргізілген DBD1 және АВС үшбұрыштарының ұқсастығын дәлелдеу керек. АС табыңыз, егер DD1=4см болса

5 слайд
Сабақтың соңы
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)
СDE үшбұрышының СD қабырғасы К және Р ал DE қабырғасын М және N
нүктелерінде қиып өтетін және жазықтықтары СЕ қабырғасына параллель өтеді.
DK кесіндісі РК –дан екі есе кіші, ал СР кесінлісі РК –дан екі есе ұзын. СЕ
қабырғасын табыңыз, егер КМ=6 см болса.
«Менің көңіл-күйім баспалдағы»
Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған
көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Үй тапсырмасы:№200, 202
5 слайд
Сабақтың соңы «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) СDE үшбұрышының СD қабырғасы К және Р ал DE қабырғасын М және N нүктелерінде қиып өтетін және жазықтықтары СЕ қабырғасына параллель өтеді. DK кесіндісі РК –дан екі есе кіші, ал СР кесінлісі РК –дан екі есе ұзын. СЕ қабырғасын табыңыз, егер КМ=6 см болса. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы:№200, 202

6 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!
6 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

7 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара
орналасуына жаттығулар
7 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуына жаттығулар

8 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ:
11.3.2-түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын білу, кесіндей алу және
оның шамасын табу;
11.2.6- кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын білу.
Сабақтың
мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтық арасындағы
бұрыштың анықтамасын береді.
Көптеген оқушылар істей алады: Кесңндей алады және оның
шамасын табады.
Кейбір оқушылар істей алады: Кеңістіктегі түзу мен
жазықтықтың өзара орналасуын біледі.
Бағалау
критерийлері
-Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біліп,
кесіндей алу және оның шамасын табады.
-Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын біледі.
8 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ: 11.3.2-түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын білу, кесіндей алу және оның шамасын табу; 11.2.6- кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын білу. Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын береді. Көптеген оқушылар істей алады: Кесңндей алады және оның шамасын табады. Кейбір оқушылар істей алады: Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын біледі. Бағалау критерийлері -Түзу мен жазықтық арасындағы бұрыштың анықтамасын біліп, кесіндей алу және оның шамасын табады. -Кеңістіктегі түзу мен жазықтықтың өзара орналасуын біледі.

9 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек-
жан жылуы "
Топқа бөлу:
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Өткен сабақты тексеру
Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.
1.Кеңістікте жазықтық
пен түзу өзара қалай
орналасады?
2.Түзу мен жазықтықтың
арасындағы бұрыш
қандай?
3.Кесіндей алудың
қандай шамаларын
білесіңдер.
Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2
сандарға бөлу.
Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын
түсіндіріп, кері байланыс береді.
9 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Кеңістікте жазықтық пен түзу өзара қалай орналасады? 2.Түзу мен жазықтықтың арасындағы бұрыш қандай? 3.Кесіндей алудың қандай шамаларын білесіңдер. Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.

10 слайд
Сабақтың ортасы
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма:
•-Тапсырмаларды орындайды.
•-Қатынасты табады.
•Жалпы балл -3
Дескриптор:
АВС үшбұрышының АВ қабырғасында D нүктесі
ВD:ВА = 1:3 қатынасындай етіп таңдалынып
алынған. AC IIa болса, онда ВD1 : D1C қатынасын
табыңыз.
10 слайд
Сабақтың ортасы Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырма: •-Тапсырмаларды орындайды. •-Қатынасты табады. •Жалпы балл -3 Дескриптор: АВС үшбұрышының АВ қабырғасында D нүктесі ВD:ВА = 1:3 қатынасындай етіп таңдалынып алынған. AC IIa болса, онда ВD1 : D1C қатынасын табыңыз.

11 слайд
Сабақтың соңы
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)
Трапецияның орта сызығы арқылы жазықтығы
жүргізілген. Трапецияның табандарын қамтитын түзулер
жазықтығын қия ма.Жауабын негіздеңіз.
«Менің көңіл-күйім баспалдағы»
Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек
керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Үй тапсырмасы: №205; №207
11 слайд
Сабақтың соңы «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Трапецияның орта сызығы арқылы жазықтығы жүргізілген. Трапецияның табандарын қамтитын түзулер жазықтығын қия ма.Жауабын негіздеңіз. «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады. Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: №205; №207

12 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!
12 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

13 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Кеңістіктегі нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықтық
13 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Кеңістіктегі нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықтық

14 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ:
11.4.1- нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табу формуласын білу және оны есептер шығаруда
қолдану
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады: Үш перпендикуляр туралы
теореманы біледі және оны есептер шығаруда қолданады;
Көптеген оқушылар істей алады: Нүктеден жазықтыққа
дейінгі арақашықты таба алады.
Кейбір оқушылар істей алады: Формуласын біліп және
оны есептер шығаруда қолдануды үйренеді.
Бағалау
критерийлері
-Үш перпендикуляр туралы теореманы біледі;
- Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табады;
- формуласын біледі және оны есептер шығаруда
қолданады.
14 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ: 11.4.1- нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: Үш перпендикуляр туралы теореманы біледі және оны есептер шығаруда қолданады; Көптеген оқушылар істей алады: Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты таба алады. Кейбір оқушылар істей алады: Формуласын біліп және оны есептер шығаруда қолдануды үйренеді. Бағалау критерийлері -Үш перпендикуляр туралы теореманы біледі; - Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табады; - формуласын біледі және оны есептер шығаруда қолданады.

15 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан
жылуы "
Топқа бөлу:
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Өткен сабақты тексеру
Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.
1.Перпендикуляр
дегеніміз не?
2.Нүктеден жазықтыққа
дейінгі арақашықтық не
деп аталады?
3.Оның формуласы
қандай?
Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2
сандарға бөлу.
Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын
түсіндіріп, кері байланыс береді.
15 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Перпендикуляр дегеніміз не? 2.Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықтық не деп аталады? 3.Оның формуласы қандай? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.

16 слайд
Сабақтың ортасы
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар:
Дескриптор:
•Тапсырмаларды орындайды.
•Қабырғасының ұзындығын
табады.
•Жалпы балл -3
АВС үшбұрышының АВ және АС қабырғаларынан сәйкесінше D және E
нүктелері, DE = 5 см және ВD:DА = 2/3 болатындай етіп алынған. жазықтығы B
және С нүктелері арқылы DE түзуіне параллель өтеді.. ВС қабырғасының
ұзындығын табыңыз.
16 слайд
Сабақтың ортасы Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: Дескриптор: •Тапсырмаларды орындайды. •Қабырғасының ұзындығын табады. •Жалпы балл -3 АВС үшбұрышының АВ және АС қабырғаларынан сәйкесінше D және E нүктелері, DE = 5 см және ВD:DА = 2/3 болатындай етіп алынған. жазықтығы B және С нүктелері арқылы DE түзуіне параллель өтеді.. ВС қабырғасының ұзындығын табыңыз.

17 слайд
17 слайд

18 слайд
Сабақтың соңы
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)
Түзу мен жазықтық қиылыспаса, олар ... деп аталады?
А)параллель
б)айқас түзулер
в)перпендикуляр
«Керемет!»
«Өзіме
сенімдімін!»
«Жақсы»
«Жаман
емес»
«Маған көмек
керек!»
«Білмеймін» «Нашар»
«Менің көңіл-күйім баспалдағы»
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Үй тапсырмасы: №211
18 слайд
Сабақтың соңы «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Түзу мен жазықтық қиылыспаса, олар ... деп аталады? А)параллель б)айқас түзулер в)перпендикуляр «Керемет!» «Өзіме сенімдімін!» «Жақсы» «Жаман емес» «Маған көмек керек!» «Білмеймін» «Нашар» «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: №211

19 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!
19 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

20 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Кеңістіктегі нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықтық
формуласын қорыту
20 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Кеңістіктегі нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықтық формуласын қорыту

21 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ:
11.4.1- нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табу формуласын білу және оны есептер шығаруда
қолдану.
Сабақтың
мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады: Үш перпендикуляр туралы
теореманы біледі және оны есептер шығаруда қолданады;
Көптеген оқушылар істей алады: Нүктеден жазықтыққа
дейінгі арақашықты таба алады.
Кейбір оқушылар істей алады: Формуласын біліп және оны
есептер шығаруда қолдануды үйренеді.
Бағалау
критерийлері
-Үш перпендикуляр туралы теореманы біледі;
- Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табады;
- формуласын біледі және оны есептер шығаруда
қолданады.
21 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ: 11.4.1- нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану. Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: Үш перпендикуляр туралы теореманы біледі және оны есептер шығаруда қолданады; Көптеген оқушылар істей алады: Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты таба алады. Кейбір оқушылар істей алады: Формуласын біліп және оны есептер шығаруда қолдануды үйренеді. Бағалау критерийлері -Үш перпендикуляр туралы теореманы біледі; - Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табады; - формуласын біледі және оны есептер шығаруда қолданады.

22 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан
жылуы "
Топқа бөлу:
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Өткен сабақты тексеру
Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.
1.Үш перпендикуляр туралы теорема
ны негіздеңдер.
2.Теорманы есептер шығаруда
қолдану үшін қандай қасиеттерін білу
қажет?
Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2
сандарға бөлу.
Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын
түсіндіріп, кері байланыс береді.
22 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1.Үш перпендикуляр туралы теорема ны негіздеңдер. 2.Теорманы есептер шығаруда қолдану үшін қандай қасиеттерін білу қажет? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.

23 слайд
Сабақтың ортасы
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар:
Дескриптор:
•-Тапсырмаларды орындайды.
•-Жауабын табады.
•Жалпы балл -3
23 слайд
Сабақтың ортасы Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: Дескриптор: •-Тапсырмаларды орындайды. •-Жауабын табады. •Жалпы балл -3

24 слайд
Сабақтың соңы
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)
-Жауабын табады.
«Керемет!»
«Өзіме
сенімдімін!»
«Жақсы»
«Жаман
емес»
«Маған көмек
керек!»
«Білмеймін» «Нашар»
«Менің көңіл-күйім баспалдағы»
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Үй тапсырмасы: №215
24 слайд
Сабақтың соңы «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) -Жауабын табады. «Керемет!» «Өзіме сенімдімін!» «Жақсы» «Жаман емес» «Маған көмек керек!» «Білмеймін» «Нашар» «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: №215

25 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!
25 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

26 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Формуланы пайдаланып есептер шығару
26 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Формуланы пайдаланып есептер шығару

27 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ:
11.4.1- нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табу формуласын білу және оны есептер шығаруда
қолдану
Сабақтың
мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады: Нүктеден жазықтыққа дейінгі
арақашықты таба алады.
Көптеген оқушылар істей алады: Формуласын біледі.
Кейбір оқушылар істей алады: Формуланы есептер шығаруда
қолдануды үйренеді
Бағалау
критерийлері
- Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табады;
- формуласын біледі және оны есептер шығаруда қолданады.
27 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ: 11.4.1- нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табу формуласын білу және оны есептер шығаруда қолдану Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты таба алады. Көптеген оқушылар істей алады: Формуласын біледі. Кейбір оқушылар істей алады: Формуланы есептер шығаруда қолдануды үйренеді Бағалау критерийлері - Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табады; - формуласын біледі және оны есептер шығаруда қолданады.

28 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ
Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.
Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан
жылуы "
Топқа бөлу:
І топ
ІІ топ
ІІІ топ
Өткен сабақты тексеру
Сұрақтарға жауап беру
Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз.
1. Нүктеден жазықтыққа дейінгі
арақашықты табудың формуласы қандай?
2.Оны есептер шығаруда қолданудың
қандай қасиеттері бар?
Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2
сандарға бөлу.
Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын
түсіндіріп, кері байланыс береді.
28 слайд
САБАҚТЫҢ БАСЫ Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ ІІ топ ІІІ топ Өткен сабақты тексеру Сұрақтарға жауап беру Өткен сабақтар бойынша сұрақ-жауап жүргіземіз. 1. Нүктеден жазықтыққа дейінгі арақашықты табудың формуласы қандай? 2.Оны есептер шығаруда қолданудың қандай қасиеттері бар? Одан кейін оқушыларды тағы да топтармен орындарын ауыстырып, яғни 1, 2 сандарға бөлу. Жаңа тақырыпты топқа бөлінген оқушыларға абзац арқылы оқытады. Мазмұнын түсіндіріп, кері байланыс береді.

29 слайд
Сабақтың ортасы
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар:
Дескриптор:
-Тапсырманы орындайды.
-Жауабын табады.
Жалпы балл -3
Кеңістікте түзу мен жазықтықтың орналасуының неше жағдайы бар?
А) 4
б) 2
в) 3
29 слайд
Сабақтың ортасы Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмалар: Дескриптор: -Тапсырманы орындайды. -Жауабын табады. Жалпы балл -3 Кеңістікте түзу мен жазықтықтың орналасуының неше жағдайы бар? А) 4 б) 2 в) 3

30 слайд
30 слайд

31 слайд
Сабақтың соңы
«Ойлан, тап!» (сабақты бекіту)
Егер жазықтыққа тиісті емес түзу осы жазықтықтағы қандай да бір түзуге параллель болса,
онда бұл түзу сол жазықтықтың өзіне де параллель болады?
А) Түзу мен жазықтықтың параллельдігінің белгісі
б) Түзулердің параллельдігінің белгісі
в) Жазықтықтардың параллельдігінің белгісі
«Керемет!»
«Өзіме
сенімдімін!»
«Жақсы» «Жаман емес»
«Маған көмек
керек!»
«Білмеймін» «Нашар»
«Менің көңіл-күйім баспалдағы»
Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау
Үй тапсырмасы: №217
31 слайд
Сабақтың соңы «Ойлан, тап!» (сабақты бекіту) Егер жазықтыққа тиісті емес түзу осы жазықтықтағы қандай да бір түзуге параллель болса, онда бұл түзу сол жазықтықтың өзіне де параллель болады? А) Түзу мен жазықтықтың параллельдігінің белгісі б) Түзулердің параллельдігінің белгісі в) Жазықтықтардың параллельдігінің белгісі «Керемет!» «Өзіме сенімдімін!» «Жақсы» «Жаман емес» «Маған көмек керек!» «Білмеймін» «Нашар» «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау Үй тапсырмасы: №217

32 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!
32 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!

33 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Кеңістіктегі екі түзудің арасындағы бұрыш
33 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Кеңістіктегі екі түзудің арасындағы бұрыш

34 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ:
11.4.2- түзулер арасындағы бұрышты (түзулердің теңдеулері бойынша) табу;
11.4.3-координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда
қолдану;
11.4.5- түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табу.
Сабақтың
мақсаты:
Барлық оқушылар істей алады: Түзулер арасындағы бұрышты
табуды біледі.
Көптеген оқушылар істей алады: Координаталардағы
түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын
ұғынады.
Кейбір оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтық арасы...
34 слайд
ОҚУ БАҒДАРЛАМАСЫНА СӘЙКЕС ОҚЫТУ МАҚСАТТАРЫ: 11.4.2- түзулер арасындағы бұрышты (түзулердің теңдеулері бойынша) табу; 11.4.3-координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын есептер шығаруда қолдану; 11.4.5- түзу мен жазықтық арасындағы бұрышты табу. Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар істей алады: Түзулер арасындағы бұрышты табуды біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Координаталардағы түзулердің параллельдігі мен перпендикулярлығы шартын ұғынады. Кейбір оқушылар істей алады: Түзу мен жазықтық арасы...