7 модульдің ықпалдастырылуы
7 модульдің ықпалдастырылуы

#1 слайд
Орта мерзімді
жоспарлау
дегеніміз не?
Орта мерзімді
жоспардың
мақсаты не?
ОМЖ – да нені
басшылықка
аламыз?
Бағдарламаның 7 модулін
ықпалдастыра отырып ,
бір–бірімен байланысты бір
тарауды қамтитын
тізбектелген сабақтар топтамасы.
1. Бағдарламаны
2. Стандартты
3. Типтік оқу жоспарын
Жұмыс кезеңдерінің нақтылы,
тізбектеліп
ұйымдастырылуы.7модульді
сабақтар үшін ықпалдастыру
Сабақтағы оқытудың
мақсаттары: Нәтижеге жету,
бағалау. Әр сабақта даму
деңгейінің өсуі.
Орта
мерзімді
жоспар
1 сабақ
А. Байтұрсынұлы
“Аққу, Шортан һәм
Шаян”
2 сабақ
Оспанхан
Әубәкіров “Ара мен
Шыбын”
3 сабақ
С.Торайғыров
“Арыстан мен
тышқан”
4 сабақ
Адырбек
Сопыбеков “Сапар
мен парта”
№92 орта мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Қаржаубай Клара
1 слайд
Орта мерзімді жоспарлау дегеніміз не? Орта мерзімді жоспардың мақсаты не? ОМЖ – да нені басшылықка аламыз? Бағдарламаның 7 модулін ықпалдастыра отырып , бір–бірімен байланысты бір тарауды қамтитын тізбектелген сабақтар топтамасы. 1. Бағдарламаны 2. Стандартты 3. Типтік оқу жоспарын Жұмыс кезеңдерінің нақтылы, тізбектеліп ұйымдастырылуы.7модульді сабақтар үшін ықпалдастыру Сабақтағы оқытудың мақсаттары: Нәтижеге жету, бағалау. Әр сабақта даму деңгейінің өсуі. Орта мерзімді жоспар 1 сабақ А. Байтұрсынұлы “Аққу, Шортан һәм Шаян” 2 сабақ Оспанхан Әубәкіров “Ара мен Шыбын” 3 сабақ С.Торайғыров “Арыстан мен тышқан” 4 сабақ Адырбек Сопыбеков “Сапар мен парта” №92 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Қаржаубай Клара
#2 слайд
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
Сыни тұрғыдан ойлауға
үйрету
Оқыту үшін бағалау және
оқуды бағалау
Оқыту мен оқуда АКТ
пайдалану
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне сәйкес оқыту
және оқу
Талантты және дарынды
балаларды оқыту
Оқытуды басқару және
көшбасшылық
Топтық, жұптық тапсырмаларды
орындауда
Болжау әдісі, Дискуссиялық карта, Венн
диаграммасы, Бес жолды
өлең,кейіпкерге хат
Нәтижесінде: талдау, зерттеу, салыстыру
арқылы сыни тұрғыдан ойлау жүзеге
асады
Топта өзара бағалау, Екі жұлдыз, бір
ұсыныс, Бағдаршам арқылы бағалау,
Кері байланыс, мадақтау
Нәтижесінде: оқушылар өзін-өзі
бағалауға, бір-біріне баға беруге
үйренеді. Кері байланыс орнайды.
Интерактивті тақтамен
жұмыс жасау, электронды оқулық
арқылы тыңдалым
Нәтижесінде: Оқушылардың
ақпараттық-коммуникациялық
құзыреттілігі артады.
Кеңейтілген тапсырмалар, ашық, қалың
сұрақтар беру
Нәтижесінде: ерекше дарыны мен
қабілеттері ашылады.
Нәтижесінде: оқушылардың ойлау, негіздеу,
шығармашылық зияткерлік қабілеттері
дамиды
Деңгейлік тапсырмалар беру
Нәтижесінде: оқушылардың
ұйымдастырушылық қабілеті дамиды.
Сабақ барысында бағыт- бағдар беремін,
тапсырма орындауда әр топтан көшбасшы
шығады
Нәтижесінде: оқушылар диалог арқылы өз ойларын
білдіруіне мүмкіндік алады, тақырыпты бір- біріне
түсінуіне көмектеседі, сөйлеу дағдылары қалыптасады.
5
6
7
Тізбектелген сабақтар топтамасына 7 модульдің ықпалдастырылуы
2 слайд
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу Талантты және дарынды балаларды оқыту Оқытуды басқару және көшбасшылық Топтық, жұптық тапсырмаларды орындауда Болжау әдісі, Дискуссиялық карта, Венн диаграммасы, Бес жолды өлең,кейіпкерге хат Нәтижесінде: талдау, зерттеу, салыстыру арқылы сыни тұрғыдан ойлау жүзеге асады Топта өзара бағалау, Екі жұлдыз, бір ұсыныс, Бағдаршам арқылы бағалау, Кері байланыс, мадақтау Нәтижесінде: оқушылар өзін-өзі бағалауға, бір-біріне баға беруге үйренеді. Кері байланыс орнайды. Интерактивті тақтамен жұмыс жасау, электронды оқулық арқылы тыңдалым Нәтижесінде: Оқушылардың ақпараттық-коммуникациялық құзыреттілігі артады. Кеңейтілген тапсырмалар, ашық, қалың сұрақтар беру Нәтижесінде: ерекше дарыны мен қабілеттері ашылады. Нәтижесінде: оқушылардың ойлау, негіздеу, шығармашылық зияткерлік қабілеттері дамиды Деңгейлік тапсырмалар беру Нәтижесінде: оқушылардың ұйымдастырушылық қабілеті дамиды. Сабақ барысында бағыт- бағдар беремін, тапсырма орындауда әр топтан көшбасшы шығады Нәтижесінде: оқушылар диалог арқылы өз ойларын білдіруіне мүмкіндік алады, тақырыпты бір- біріне түсінуіне көмектеседі, сөйлеу дағдылары қалыптасады. 5 6 7 Тізбектелген сабақтар топтамасына 7 модульдің ықпалдастырылуы
#3 слайд
РЕФЛЕКСИЯ
Модульдерді
ықпалдастыра
отырып жоспарға
енгізу,соған
сәйкес тапсырма
көзін табу;
Бағалау
стратегияларын
тиімді пайдалану.
Сабақ
құрылымын
жоспарлауды;мақ
сат пен нәтижені
сәйкестендіріп
отыруды;
Жоспарлау
барысында
сыңаржақты
болмауды
МАН-ды
басшылыққа ала
отырып, тиімді
қолдану. “Кімді,
нені, не үшін,
қалай оқыту
керек?” деген
сұрақтарды үнемі
назарда ұстау
Не қиын болды?
Не үйрендім?
Болашақта:
3 слайд
РЕФЛЕКСИЯ Модульдерді ықпалдастыра отырып жоспарға енгізу,соған сәйкес тапсырма көзін табу; Бағалау стратегияларын тиімді пайдалану. Сабақ құрылымын жоспарлауды;мақ сат пен нәтижені сәйкестендіріп отыруды; Жоспарлау барысында сыңаржақты болмауды МАН-ды басшылыққа ала отырып, тиімді қолдану. “Кімді, нені, не үшін, қалай оқыту керек?” деген сұрақтарды үнемі назарда ұстау Не қиын болды? Не үйрендім? Болашақта:
шағым қалдыра аласыз













