Материалдар / А.Б. "Екі шыбын"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

А.Б. "Екі шыбын"

Материал туралы қысқаша түсінік
А.Б. "Екі шыбын"
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Қараша 2019
349
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Қостанай облысы,Жангелдин ауданы,Қостанай облысы,Жангелдин ауданы, Ш.Уәлиханов атындағы ТорғайШ.Уәлиханов атындағы Торғай орта

1 слайд
Қостанай облысы,Жангелдин ауданы,Қостанай облысы,Жангелдин ауданы, Ш.Уәлиханов атындағы ТорғайШ.Уәлиханов атындағы Торғай орта мектебіорта мектебі

Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынов “ Екі шыбын ”

2 слайд
Сабақтың тақырыбы: Ахмет Байтұрсынов “ Екі шыбын ”

Сабақтың мақсаты: 1.А.Байтұрсынұлы жайында алған білімдерін тексере отырып, «Екі шыбын» өлеңіне тоқталу. Мысал жанрының е

3 слайд
Сабақтың мақсаты: 1.А.Байтұрсынұлы жайында алған білімдерін тексере отырып, «Екі шыбын» өлеңіне тоқталу. Мысал жанрының ерекшелігін ұғындыру. 2. Оқушылардың ойлау қабілеттерін, дағдыларын қалыптастырып, сөйлеу дағдыларын дамыту. 3. Оқушыларды ақынның мысал өлеңдері арқылы адамгершілікке, бір - бірін құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың технологиялық картасыСабақтың технологиялық картасы Ұйымдастыру кезеңі Шығармашылық сабақ Блум таксаномиясы О

4 слайд
Сабақтың технологиялық картасыСабақтың технологиялық картасы Ұйымдастыру кезеңі Шығармашылық сабақ Блум таксаномиясы Оқушы деңгейі Үй тапсырмасы Білу Жаңа сабақ Түсіну Талдау синтездеу Жинақтау Сабақты бекіту Сабақты қорыту бағалау

1. Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. / Екі тілек, бі

5 слайд
1. Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. / Екі тілек, бір жұлдыз/ 3. Оқушыларды спикер бойынша топқа бөлу. I - топ - Ақындар II - топ - Жазушылар III - топ – Мысалшы

2. Үй тапсырмасы 1. А. Құнанбайұлының өмірбаянын айту. 2. “29 – шы қарасөзі”

6 слайд
2. Үй тапсырмасы 1. А. Құнанбайұлының өмірбаянын айту. 2. “29 – шы қарасөзі” мазмұнын айту 3. Сұрақ - жауап әдісі. / Әр топ бір – біріне сұрақ қояды/ Сергіту сәті

3. Жаңа сабақ / Блум таксономиясы/ 1. Білу. Шығармашылық жұмыс а/ 1-2 оқушы А.Байтұрсынұлы туралы айтад

7 слайд
3. Жаңа сабақ / Блум таксономиясы/ 1. Білу. Шығармашылық жұмыс а/ 1-2 оқушы А.Байтұрсынұлы туралы айтады. ә/ Топтық жұмыс / Poster әдісі/ I топ - Ахметтің өмір жолы II топ -Ахметтің шығармашылығы III топ - Ақын өмірінің хранологиясы

2. Түсіну 1 . Ахмет Байтұрсыновтың “Екі шыбын” мысал өлеңін оқушыларға мәнерлетіп оқыту, мазм

8 слайд
2. Түсіну 1 . Ахмет Байтұрсыновтың “Екі шыбын” мысал өлеңін оқушыларға мәнерлетіп оқыту, мазмұнын ашу. 2. Мысал ұғымына тоқталу. 3 .Өлеңді рөлге бөліп оқыту

3. Талдау I топ - Шығарма құрылысына талдау Тақырыбы: Идеясы: Жанры: Өлең құрылысы: Оқырманға бере тәрбие

9 слайд
3. Талдау I топ - Шығарма құрылысына талдау Тақырыбы: Идеясы: Жанры: Өлең құрылысы: Оқырманға бере тәрбиесі: II топ - Ақын өлеңдеріндегі адамдық қасиеттер. Топтастыру әдісі бойынша III топ - Концептуалдық кесте

4. Жинақтау 1.Әр топ Ахмет Байтұрсынұлының мысалдарынан мысал талдау. 2.Мысал мазмұны бойынша сурет салу

10 слайд
4. Жинақтау 1.Әр топ Ахмет Байтұрсынұлының мысалдарынан мысал талдау. 2.Мысал мазмұны бойынша сурет салу

“ Кім жылдам” Адасқан әріптерді орнына қою. Сонда ақын мысалдарының кейіпкерлері шығады. л м ы й

11 слайд
“ Кім жылдам” Адасқан әріптерді орнына қою. Сонда ақын мысалдарының кейіпкерлері шығады. л м ы й а м, н я ш а, і л к ү т, т р н а с ы а, а с м а, н ы ш б ы, а қ б а, ы м ш ы қ ш, л ұ б ұ л б. Өзің қалаған сөздерді септе, жікте, тәуелде

5. Синтездеу Кестені толтыру 6. Түйін Ахмет мысалдары арқылы нені үйрендім ?

12 слайд
5. Синтездеу Кестені толтыру 6. Түйін Ахмет мысалдары арқылы нені үйрендім ?

“ Ой толғау” I топ- “Мақтаншақтық ” - жаман қасиет II топ - ““ Біз Ахмет Біз Ахмет ақынды........ұқсатамы

13 слайд
“ Ой толғау” I топ- “Мақтаншақтық ” - жаман қасиет II топ - ““ Біз Ахмет Біз Ахмет ақынды........ұқсатамыз” Себебі......ақынды........ұқсатамыз” Себебі...... III топ- сауаттылық хаты

. 4. Сабақты бекіту “ Insert ” әдісі бойынша сабақты бекіту. Білемін Білдім Білгім келе

14 слайд
. 4. Сабақты бекіту “ Insert ” әдісі бойынша сабақты бекіту. Білемін Білдім Білгім келеді

Бағалау Әр топтың топ басшысы өз тобының оқушыларын бағалайды. Үй тапсырмасы: А. Байтұрсынұлының

15 слайд
Бағалау Әр топтың топ басшысы өз тобының оқушыларын бағалайды. Үй тапсырмасы: А. Байтұрсынұлының “Екі шыбын ” өлеңін жаттау. “Қазақты оянсын деп сөзбен шақтым” тақырыбына шығарма жазу.

16 слайд