Материалдар / Ашық сабақ :  «Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту»  презентация

Ашық сабақ :  «Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту»  презентация

Материал туралы қысқаша түсінік
Түрлі қимыл-қозғалыс ойындары арқылы физикалық қабілетін жетілдіру. Ойынның қиындықтарын бірігіп шешу арқылы тапқырлыққа , тәуекелдікке бейімдеу және топпен жұмыс жасау дағдысын дамыту.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Мамыр 2020
487
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Шымкент қаласы.Айбек атындағы №14 жалпы орта білім беретін мектеп Ашық сабақ : « Шыты

1 слайд
Шымкент қаласы.Айбек атындағы №14 жалпы орта білім беретін мектеп Ашық сабақ :  « Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту »     Дене шынықтыру пәні мұғалімі: Н.С.Мухамедова      

1 слайд

Шымкент қаласы.Айбек атындағы №14 жалпы орта білім беретін мектеп Ашық сабақ :  « Шытырман оқиғалы ойындар арқылы сыни тұрғысынан ойлауды дамыту »     Дене шынықтыру пәні мұғалімі: Н.С.Мухамедова      

Сабақ мақсаттары : • Түрлі қимыл-қозғалыс ойындары арқылы физикалық қабілетін жетілдіру. • Ойынның қиындықтары

2 слайд
Сабақ мақсаттары : • Түрлі қимыл-қозғалыс ойындары арқылы физикалық қабілетін жетілдіру. • Ойынның қиындықтарын бірігіп шешу арқылы тапқырлыққа , тәуекелдікке бейімдеу және топпен жұмыс жасау дағдысын дамыту.

2 слайд

Сабақ мақсаттары : • Түрлі қимыл-қозғалыс ойындары арқылы физикалық қабілетін жетілдіру. • Ойынның қиындықтарын бірігіп шешу арқылы тапқырлыққа , тәуекелдікке бейімдеу және топпен жұмыс жасау дағдысын дамыту.

Тілдік мақсаттар : • Ойындағы түрлі қимыл-қозғалыстарға негізделген рөлдерді анықтайды және көрсете алады • Пәнге тән лекс

3 слайд
Тілдік мақсаттар : • Ойындағы түрлі қимыл-қозғалыстарға негізделген рөлдерді анықтайды және көрсете алады • Пәнге тән лексика мен үш тілдегі терминология : • -преодолевать препятствия-overcome obstacles; -динамика-dynamics; -координация-coordination; -тапқырлық-находчивость-resourcefulness; -тәуекел-риск-risk • Диалог пен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: • Ойын кеңістігі деген не ? • Ойын ойнау кезінде қандай тапқырлық көрсетіп , тәуекелге барасыз?

3 слайд

Тілдік мақсаттар : • Ойындағы түрлі қимыл-қозғалыстарға негізделген рөлдерді анықтайды және көрсете алады • Пәнге тән лексика мен үш тілдегі терминология : • -преодолевать препятствия-overcome obstacles; -динамика-dynamics; -координация-coordination; -тапқырлық-находчивость-resourcefulness; -тәуекел-риск-risk • Диалог пен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: • Ойын кеңістігі деген не ? • Ойын ойнау кезінде қандай тапқырлық көрсетіп , тәуекелге барасыз?

Ұйымдастыру кезеңі: • - сапқа тұру ,сәлемдесу ; • - сабақтың оқу мақсатын , сабақтың мақсатын және бағалау критерийін түсінді

4 слайд
Ұйымдастыру кезеңі: • - сапқа тұру ,сәлемдесу ; • - сабақтың оқу мақсатын , сабақтың мақсатын және бағалау критерийін түсіндіріп мәлімдеу ; • Арнайы жүгіру , секіру дайындық жаттығуларын орындау : • а) оң ж/е сол қапталмен аяқты алшақ қойып секіре-жүгіру ; • ә) қолды белге қойып , тізені бүкпей аяқты алға сермей жүгіру; • б) қолды желкеге қойып , тізені бүгіп өкшені артқа сермей жүгіру; • в) тізені алға бүгіп жоғары көтере жүгіру ; • г) оң ж/е сол қапталмен аяқты қиғаш айқастыра сала жүгіру; • ғ) оң ж/е сол аяқты ауыстыра отырып алға секіре жүгіру.

4 слайд

Ұйымдастыру кезеңі: • - сапқа тұру ,сәлемдесу ; • - сабақтың оқу мақсатын , сабақтың мақсатын және бағалау критерийін түсіндіріп мәлімдеу ; • Арнайы жүгіру , секіру дайындық жаттығуларын орындау : • а) оң ж/е сол қапталмен аяқты алшақ қойып секіре-жүгіру ; • ә) қолды белге қойып , тізені бүкпей аяқты алға сермей жүгіру; • б) қолды желкеге қойып , тізені бүгіп өкшені артқа сермей жүгіру; • в) тізені алға бүгіп жоғары көтере жүгіру ; • г) оң ж/е сол қапталмен аяқты қиғаш айқастыра сала жүгіру; • ғ) оң ж/е сол аяқты ауыстыра отырып алға секіре жүгіру.

4. «Өзіңді сына» әдісімен видеоролик көрсетілімі арқылы жалпы дамыту жаттығуларын фитбол добымен орындаңыз

5 слайд
4. «Өзіңді сына» әдісімен видеоролик көрсетілімі арқылы жалпы дамыту жаттығуларын фитбол добымен орындаңыз. Сұрақ арқылы талқылау : - Жаттығу түрлерін көмексіз орындай алдыңыз ба? - Қандай жаттығу сіздерге қиынырақ болды?  Жаттығу соңында «Басбармақ» әдісімен өзін-өзі басқару , бағалау. Ашық алақан - барлық жаттығуды жасай алдым ; үш саусақ көтеру - жартылай жасай алдым ; жұдырығын көрсету - ештеңе жасай алмадым.

5 слайд

4. «Өзіңді сына» әдісімен видеоролик көрсетілімі арқылы жалпы дамыту жаттығуларын фитбол добымен орындаңыз. Сұрақ арқылы талқылау : - Жаттығу түрлерін көмексіз орындай алдыңыз ба? - Қандай жаттығу сіздерге қиынырақ болды?  Жаттығу соңында «Басбармақ» әдісімен өзін-өзі басқару , бағалау. Ашық алақан - барлық жаттығуды жасай алдым ; үш саусақ көтеру - жартылай жасай алдым ; жұдырығын көрсету - ештеңе жасай алмадым.

Тапсырма №1. Топтық жұмыс .«Ойлан- топтас- бөліс» әдісі - идеялар мен ойларды дамытудың құрылымдалған әдісі ,

6 слайд
Тапсырма №1. Топтық жұмыс .«Ойлан- топтас- бөліс» әдісі - идеялар мен ойларды дамытудың құрылымдалған әдісі , тапсырма карточка арқылы орындалады. 1-топтың тапсырмасы. Төмендегі спорттық құралдардың (секіртпелер , конустар , обручтар , төсеніштер гимнастикалық орындықтар) көмегімен эстафеталық ойындар құрастырып , оны көрсетіңіздер және ойындағы қиындықты анықтаңыздар.

6 слайд

Тапсырма №1. Топтық жұмыс .«Ойлан- топтас- бөліс» әдісі - идеялар мен ойларды дамытудың құрылымдалған әдісі , тапсырма карточка арқылы орындалады. 1-топтың тапсырмасы. Төмендегі спорттық құралдардың (секіртпелер , конустар , обручтар , төсеніштер гимнастикалық орындықтар) көмегімен эстафеталық ойындар құрастырып , оны көрсетіңіздер және ойындағы қиындықты анықтаңыздар.

2-топтың тапсырмасы. Төмендегі спорттық құралдардың (жеңіл атлетика барьерлері , фитбол допт

7 слайд
2-топтың тапсырмасы. Төмендегі спорттық құралдардың (жеңіл атлетика барьерлері , фитбол доптары ,тығыздалған доптар , конустар) көмегімен кедергілерден жүгіріп өту ойынын құрастырып , оны көрсетіңіздер және ойындағы қиындықты анықтаңыздар

7 слайд

2-топтың тапсырмасы. Төмендегі спорттық құралдардың (жеңіл атлетика барьерлері , фитбол доптары ,тығыздалған доптар , конустар) көмегімен кедергілерден жүгіріп өту ойынын құрастырып , оны көрсетіңіздер және ойындағы қиындықты анықтаңыздар

Тапсырма №2. «Ойында көрін» әдісімен жұптық ойын. Фитбол добымен суреттегідей екі оқушы арқамен бірін-бірі итере жүріп допты

8 слайд
Тапсырма №2. «Ойында көрін» әдісімен жұптық ойын. Фитбол добымен суреттегідей екі оқушы арқамен бірін-бірі итере жүріп допты түсірмей сызықтан шығаруға тырысады. Сызықтан шыққан оқушы жеңіледі. Сұрақ арқылы ойын қорытындысын талқылау : Ойын кезінде өздеріңіздің қабілеттеріңізді , мүмкіндіктеріңізді көрсете алдыңыз ба ? Ойын соңында бір-біріне баға береді.

8 слайд

Тапсырма №2. «Ойында көрін» әдісімен жұптық ойын. Фитбол добымен суреттегідей екі оқушы арқамен бірін-бірі итере жүріп допты түсірмей сызықтан шығаруға тырысады. Сызықтан шыққан оқушы жеңіледі. Сұрақ арқылы ойын қорытындысын талқылау : Ойын кезінде өздеріңіздің қабілеттеріңізді , мүмкіндіктеріңізді көрсете алдыңыз ба ? Ойын соңында бір-біріне баға береді.

Үйге тапсырма: Әр топқа (кем дегенде бір) кез келген бір ұлттық қимыл-қозғалыс

9 слайд
Үйге тапсырма: Әр топқа (кем дегенде бір) кез келген бір ұлттық қимыл-қозғалыс ойындарын дайындап әкелу. Кері байланыс. Рефлексия.

9 слайд

Үйге тапсырма: Әр топқа (кем дегенде бір) кез келген бір ұлттық қимыл-қозғалыс ойындарын дайындап әкелу. Кері байланыс. Рефлексия.

10 слайд

10 слайд

Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ