Материалдар / Ашық сабақ Келтіру формуласы 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Келтіру формуласы 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π ±α (180 ±α), 2π ±α (360 ±α) түрінде болса, онда оның аты өзгермейді. Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π/2 ±α (90 ±α), 3π/2 ±α (270 ±α) түрінде болса, онда синус косинусқа, косинус синусқа, тангенс котангенске, котангенс тангенске өзгереді;
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Наурыз 2020
769
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Са бақтың тақырыбы: Есеп шығару 9-сынып Пән мұғалімі Тлеубай Б Т

1 слайд
Са бақтың тақырыбы: Есеп шығару 9-сынып Пән мұғалімі Тлеубай Б Т

1 слайд

Са бақтың тақырыбы: Есеп шығару 9-сынып Пән мұғалімі Тлеубай Б Т

Сабақтың мақсаты: 9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану;

2 слайд
Сабақтың мақсаты: 9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану;

2 слайд

Сабақтың мақсаты: 9.2.4.4 келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық дайындық: «Ақтілек» - Көңіл - күйлеріңіз қалай ? Керемет (қолдарын көтеру) - Сабаққа дайынсы

3 слайд
Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық дайындық: «Ақтілек» - Көңіл - күйлеріңіз қалай ? Керемет (қолдарын көтеру) - Сабаққа дайынсыңдар ма ? Тамаша - Ендеше бастайық. О – о – о (бас бармақтарын көрсету)

3 слайд

Ұйымдастыру бөлімі Психологиялық дайындық: «Ақтілек» - Көңіл - күйлеріңіз қалай ? Керемет (қолдарын көтеру) - Сабаққа дайынсыңдар ма ? Тамаша - Ендеше бастайық. О – о – о (бас бармақтарын көрсету)

Кім?

4 слайд
Кім?

4 слайд

Кім?

Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру. ІІ. Үй тапсырмасы:«Миға шабуыл» ІІІ. Жаңа сабақ. “Ой қозғау” АВС стратегиясы Ой сергіту ІҮ.

5 слайд
Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру. ІІ. Үй тапсырмасы:«Миға шабуыл» ІІІ. Жаңа сабақ. “Ой қозғау” АВС стратегиясы Ой сергіту ІҮ. Бекіту бөлімі. Сәйкестендіру тесті Ү. Бағалау

5 слайд

Сабақтың жоспары: І. Ұйымдастыру. ІІ. Үй тапсырмасы:«Миға шабуыл» ІІІ. Жаңа сабақ. “Ой қозғау” АВС стратегиясы Ой сергіту ІҮ. Бекіту бөлімі. Сәйкестендіру тесті Ү. Бағалау

«Попкорн» тәсілі арқылы оқушыларға тақырыпқа байланысты ауызша сұрақтар қойылады. Оқушылар қай кезде орнынан тұрып жауап бе

6 слайд
«Попкорн» тәсілі арқылы оқушыларға тақырыпқа байланысты ауызша сұрақтар қойылады. Оқушылар қай кезде орнынан тұрып жауап беру керектігін шешеді. Егер бірнеше оқушы қатар тұрса, онда оқушылар кімнің бірінші болып сөйлейтінін шешуі тиіс.  Бұрыштың өлшем бірліктері?  . α бұрышының синусы дегеніміз не?  α бұрышының косинусы дегеніміз не?  α бұрышының тангенсі дегеніміз не?  Синустың, косинустың, тангенс қандай сөзді білдіреді?

6 слайд

«Попкорн» тәсілі арқылы оқушыларға тақырыпқа байланысты ауызша сұрақтар қойылады. Оқушылар қай кезде орнынан тұрып жауап беру керектігін шешеді. Егер бірнеше оқушы қатар тұрса, онда оқушылар кімнің бірінші болып сөйлейтінін шешуі тиіс.  Бұрыштың өлшем бірліктері?  . α бұрышының синусы дегеніміз не?  α бұрышының косинусы дегеніміз не?  α бұрышының тангенсі дегеніміз не?  Синустың, косинустың, тангенс қандай сөзді білдіреді?

«Ойлан, талда,бөліс!» •

7 слайд
«Ойлан, талда,бөліс!» •

7 слайд

«Ойлан, талда,бөліс!» •

ІІІ. Жаңа сабақ. “Ой қозғау” bilimland

8 слайд
ІІІ. Жаңа сабақ. “Ой қозғау” bilimland

8 слайд

ІІІ. Жаңа сабақ. “Ой қозғау” bilimland

ЕРЕЖЕ «жұмыстық» бұрыштар арқылы келтіру: «Жазыңқы» бұрыштар арқылы келтіру: Функцияның аты Ауысады Ауыспайды Та

9 слайд
ЕРЕЖЕ «жұмыстық» бұрыштар арқылы келтіру: «Жазыңқы» бұрыштар арқылы келтіру: Функцияның аты Ауысады Ауыспайды Таңбасы оң жағының таңбасы сәйкес ширектегі келтірілген функцияның таңбасымен бірдей жазылады...; 2 5 ; 2 3 ; 2    ... ; 3 ; 2 ;    2 0 У 2 3   2 Х

9 слайд

ЕРЕЖЕ «жұмыстық» бұрыштар арқылы келтіру: «Жазыңқы» бұрыштар арқылы келтіру: Функцияның аты Ауысады Ауыспайды Таңбасы оң жағының таңбасы сәйкес ширектегі келтірілген функцияның таңбасымен бірдей жазылады...; 2 5 ; 2 3 ; 2    ... ; 3 ; 2 ;    2 0 У 2 3   2 Х

      sin 2 cos; cos 2 sin                            cos cos; sin sin      

10 слайд
      sin 2 cos; cos 2 sin                            cos cos; sin sin             sin 2 3 cos; cos 2 3 sin                             cos 2 cos; sin 2 sin     Түсіндірме

10 слайд

      sin 2 cos; cos 2 sin                            cos cos; sin sin             sin 2 3 cos; cos 2 3 sin                             cos 2 cos; sin 2 sin     Түсіндірме

Жоғарыдағы формулаларды пайдаланып, tg α ,ctg α - н ің келтіру формуласын шығаруға болады.      tg ctg ctg tg   

11 слайд
Жоғарыдағы формулаларды пайдаланып, tg α ,ctg α - н ің келтіру формуласын шығаруға болады.      tg ctg ctg tg                   2 ; 2           сtg ctg tg tg       ;

11 слайд

Жоғарыдағы формулаларды пайдаланып, tg α ,ctg α - н ің келтіру формуласын шығаруға болады.      tg ctg ctg tg                   2 ; 2           сtg ctg tg tg       ;

Есте са қта!!! - Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π ± α (180 ± α ), 2 π ± α (360 ±

12 слайд
Есте са қта!!! - Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π ± α (180 ± α ), 2 π ± α (360 ± α ) түрінде болса, онда оның аты өзгермейді. - Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π /2 ± α (90 ± α ), 3 π /2 ± α (270 ± α ) түрінде болса, онда синус косинусқа, косинус синусқа, тангенс котангенске, котангенс тангенске өзгереді; - Келтіру формуласының оң жағының таңбасы сәйкес ширектегі келтірілген функцияны таңбасымен бірдей жазылады.

12 слайд

Есте са қта!!! - Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π ± α (180 ± α ), 2 π ± α (360 ± α ) түрінде болса, онда оның аты өзгермейді. - Егер келтірілген тригонометриялық функцияның аргументі (бұрышы) π /2 ± α (90 ± α ), 3 π /2 ± α (270 ± α ) түрінде болса, онда синус косинусқа, косинус синусқа, тангенс котангенске, котангенс тангенске өзгереді; - Келтіру формуласының оң жағының таңбасы сәйкес ширектегі келтірілген функцияны таңбасымен бірдей жазылады.

jhttps://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/keltiru-formulalary?mid=f1bc1c80-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe bilimland

13 слайд
jhttps://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/keltiru-formulalary?mid=f1bc1c80-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe bilimland

13 слайд

jhttps://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/keltiru-formulalary?mid=f1bc1c80-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe bilimland

Келтіру формулалары: х sin x Cos α cos α -sin α sin α -cos α -cos α sin α -sin α cosx -sin α sin α -cos α -cos α sin α -sin α

14 слайд
Келтіру формулалары: х sin x Cos α cos α -sin α sin α -cos α -cos α sin α -sin α cosx -sin α sin α -cos α -cos α sin α -sin α cos α cos α tg x -ctg α ctg α tg α -tg α -ctg α ctg α tg α -tg α ctg x -tg α tg α ctg α -ctg α -tg α tg α ctg α -ctg α       0 90 2        0 90 2        0 180        0 180        0 270 2 3        0 270 2 3        0 360 2        0 360 2

14 слайд

Келтіру формулалары: х sin x Cos α cos α -sin α sin α -cos α -cos α sin α -sin α cosx -sin α sin α -cos α -cos α sin α -sin α cos α cos α tg x -ctg α ctg α tg α -tg α -ctg α ctg α tg α -tg α ctg x -tg α tg α ctg α -ctg α -tg α tg α ctg α -ctg α       0 90 2        0 90 2        0 180        0 180        0 270 2 3        0 270 2 3        0 360 2        0 360 2

Сәйкестендіру тесті(өрнекті ықшамда) tg( π - α ) cos α ctg( π + α ) tg α sin(360- α ) - tg α cos(360- α ) ctg α ctg(360- α )

15 слайд
Сәйкестендіру тесті(өрнекті ықшамда) tg( π - α ) cos α ctg( π + α ) tg α sin(360- α ) - tg α cos(360- α ) ctg α ctg(360- α ) - sin α tg(360+ α ) - ctg α

15 слайд

Сәйкестендіру тесті(өрнекті ықшамда) tg( π - α ) cos α ctg( π + α ) tg α sin(360- α ) - tg α cos(360- α ) ctg α ctg(360- α ) - sin α tg(360+ α ) - ctg α

tg ( π + α ) - s in α ctg ( π - α ) cos α sin(360+(- α )) tg α cos(360+ α ) ctg α ctg(360+ α ) - tg

16 слайд
tg ( π + α ) - s in   α ctg ( π - α ) cos α sin(360+(- α )) tg α cos(360+ α ) ctg α ctg(360+ α ) - tg α tg(360- α ) -ctg αСәйкестендіру тесті(өрнекті ықшамда)

16 слайд

tg ( π + α ) - s in   α ctg ( π - α ) cos α sin(360+(- α )) tg α cos(360+ α ) ctg α ctg(360+ α ) - tg α tg(360- α ) -ctg αСәйкестендіру тесті(өрнекті ықшамда)

17 слайд

17 слайд

АВС стратегиясы

18 слайд
АВС стратегиясы

18 слайд

АВС стратегиясы

Деңгейлік тапсырмалар • В деңгейі

19 слайд
Деңгейлік тапсырмалар • В деңгейі 

19 слайд

Деңгейлік тапсырмалар • В деңгейі 

C деңгейі • ҚБ: «Менің пікірім...» кері байланысын орнату.

20 слайд
C деңгейі • ҚБ: «Менің пікірім...» кері байланысын орнату. 

20 слайд

C деңгейі • ҚБ: «Менің пікірім...» кері байланысын орнату. 

Ой серг і ту Қайда қолданылады??? https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/saulet-oneri-degen

21 слайд
Ой серг і ту Қайда қолданылады??? https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/saulet-oneri-degenimiz-ne

21 слайд

Ой серг і ту Қайда қолданылады??? https://bilimland.kz/kk/courses/education-movies/poznavatelnye-filmy/lesson/saulet-oneri-degenimiz-ne

Үйге тапсырма: 1.§23-оқу, 2.№23,6

22 слайд
Үйге тапсырма: 1.§23-оқу, 2.№23,6

22 слайд

Үйге тапсырма: 1.§23-оқу, 2.№23,6

Кері б айланыс картасы Оқушы аты -жөні ______________________________ Мең гердім ____________________

23 слайд
Кері б айланыс картасы Оқушы аты -жөні ______________________________ Мең гердім _______________________________ Меңгергім келеді _________________________ Өзіме ұпай : А өте жақсы Ә жақсы Б орташа В жаман Біреуге түсіндіргім келеді: Иә Жоқ

23 слайд

Кері б айланыс картасы Оқушы аты -жөні ______________________________ Мең гердім _______________________________ Меңгергім келеді _________________________ Өзіме ұпай : А өте жақсы Ә жақсы Б орташа В жаман Біреуге түсіндіргім келеді: Иә Жоқ

1 2 3 4 5Топтастыр

24 слайд
1 2 3 4 5Топтастыр

24 слайд

1 2 3 4 5Топтастыр

Қорытынды Шығыс әмірлерінің бірі әл-Фарабиді сарайына арнайы шақырып, мынандай сауал қояды: – Уа, Екінші ұстаз, менің мемлек

25 слайд
Қорытынды Шығыс әмірлерінің бірі әл-Фарабиді сарайына арнайы шақырып, мынандай сауал қояды: – Уа, Екінші ұстаз, менің мемлекетімнің болашағы қандай күйде болмақ? Болжалыңды естігім келеді, − дейді. Сонда әл-Фараби: – Еліңнің болашағын білгің келсе, маған жастарыңды көрсет, сонсоң айтып берейін, − деген екен. • Источник: https://e-history.kz/kz/publications/view/2485 • © e-history.kz

25 слайд

Қорытынды Шығыс әмірлерінің бірі әл-Фарабиді сарайына арнайы шақырып, мынандай сауал қояды: – Уа, Екінші ұстаз, менің мемлекетімнің болашағы қандай күйде болмақ? Болжалыңды естігім келеді, − дейді. Сонда әл-Фараби: – Еліңнің болашағын білгің келсе, маған жастарыңды көрсет, сонсоң айтып берейін, − деген екен. • Источник: https://e-history.kz/kz/publications/view/2485 • © e-history.kz

Бағалау.

26 слайд
Бағалау.

26 слайд

Бағалау.

Көңіл қойып тыңдағандарыңызға р а х м ет!

27 слайд
Көңіл қойып тыңдағандарыңызға р а х м ет!

27 слайд

Көңіл қойып тыңдағандарыңызға р а х м ет!